[MOC] Atrakcja turystyczna

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#16 Post autor: Scrat »

Jesteś wielki zgrredku. Pamiętał jak mi się nie podobał Twój poprzedni kościół (zdjęcia), a w Gdyni zmieniłem zdanie, na żywo wyglądał rewelacyjnie. Ten wygląda bosko już na zdjęciach, nie mogę się doczekać żeby go zobaczyć na żywo :) Jeśli mam się czegoś przyczepić to się podpisuję pod radą hippa żeby wykafelkować dach tam gdzie są study.
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 13:36 przez Scrat, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17 Post autor: Qworg »

zgrredek pisze:Klocki Końskie
Strach myśleć jakie klocki znaleźli za pierwszym razem :P
PatrykZ pisze:Qworgu, ależ takie ma być. To są renesansowe boniowania.
Jako totalny ignorant z dziedziny architektury mówię ze dla mnie to wygląda ohydnie... Nie twierdzę że można to zrobić lepiej, i ze wtedy tak nie budowali, mi się to po prostu nie podoba. Uważam ze zrezygnowanie z tego boniowania (niezależnie jak bardzo by ono nie było charakterystyczne dla budowli epoki renesansu) nie przyniosłoby żadnej szkody dla tego kościołka (a właściwie KOŚCIOŁA patrząc na minifigi przy nim) a dla przeciętnego widza byłby on po prostu ładniejszy.
Edit Oczywiście sam kościół bardzo mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 21:12 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#18 Post autor: PatrykZ »

No już niech Ci tam będzie :-)

rasch22

#19 Post autor: rasch22 »

Efekt twojej pracy zapiera dech

Kopuła, rewelacja ale tak naprawdę podoba mi się to że nie jest przesadzony, stonowany nie zdobiony na siłę bez bogatych ornamentów , bez udziwnień. taki normalny niby prosty ale fantastycznie rzeczywisty :)

Gratuluje możer nie tyle pomysłów co samego zaparcie i dążenia do celu

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#20 Post autor: liwnik »

Na żywo kościół wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach które nie oddają tego jak jest ogromny. Bardzo podoba mi się kopuła nad kaplicą.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Mr.Z »

Też widziałem na żywo i potwierdzam zachwyty. Nawet mnie wyboniowana kapliczka czy tam plebania nie razi. Przeciwnie, uważam to za fajny i przykuwający uwagę chwyt. No i zdjęcia nie oddają rozmiaru. Jest WIELKI :-)
Jak bym się miał czepić, to psa. Niech ten poczciwy księżulo goni jakiegoś malca wagarującego z religii. A może bałeś się Zgrredku skojarzeń z molestowaniem?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#22 Post autor: glaz_pimpur »

Duża część narzeka na boniowanie, a dla mnie jest ono świetne. Też widziałem na własne oczy i dla mnie wygląda ono bardzo dobrze. Gładka ściana wyglądałaby fatalnie. Pies jak pies ale pomysł na obsiusianie narożnika bardzo mi się podoba.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#23 Post autor: Sorrow »

Ech, zbudowałeś kolejny powód, żebym codziennie pielgrzymowała do PKiN-u;)
Pies jest wyjątkowo szpetny... i bardzo dobrze - nie wszystko co z Lego musi być ładne:P

polaquita

#24 Post autor: polaquita »

Piękne!! Cudo!!! Nie mogę wyjść z podziwu, zgredku toz to majstersztyk! :)

rh

#25 Post autor: rh »

glaz_pimpur pisze:Duża część narzeka na boniowanie, a dla mnie jest ono świetne.
Też się pod tym podpisuje. W pierwszej chwili zrobiłem wielkie oczy, co to w ogóle jest (na miniaturce). Według mnie - prosty zabieg, a efekt genialny.

Oprócz tego cała scenka dookoła - rewelacja. Zgrredku, jeśli chodzi o sceny, ich dynamizm, realizm - jesteś mistrzem.

Kościół jest wspaniały.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#26 Post autor: stpman »

Kościół jak kościół widziałem ładniejsze(oczywiście nie z klocków), ale jego wykonanie boskie:) Świetnie dobrana kolorystyka, ciekawie zbudowana boczna kaplica.
Dach nad ołtarzem z gołymi studami to jakieś nieporozumienie zwłaszcza, że dach nad nawą główną jest gładziutki jak głowa dresa;P Pies wygląda jak robot tudzież jakaś szatańska bestia z najgorszego koszmaru.
Zgredku zdradź mi sekret kogo przedstawia pomnik?
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#27 Post autor: Scrat »

stpman, św. Piotr, ma klucze.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#28 Post autor: zgrredek »

Doczepię sie tylko do:
1. Boniowania. Tu już wszystko zostało powiedziane
2. Dachów ze studami. Nie pasuje mi to do dachu z dachowek. Albo bym wykaflował płytki, albo w ogóle zrobił dach z bricków położonych na boku. Byłby gładki wszędzie.
Już chyba zostanie jak jest, bo nie będę miał z czego tego zrobić. Wystawa pozbawiła mnie już nawet najbardziej banalnych klocków. Następnych zakupów już nie planuję.
Kaszalot pisze:A ja bym się czepił stylu architektonicznego, który w opisie jest dyskusyjny. Zarówno chronologia przebudowy (wojny szwedzkie), jak i wygląd sugerują raczej styl barokowy, aczkolwiek bryła kościoła (brak transeptu) potwierdza, że kościół był zbudowany (odbudowany?) na bazie wcześniejszej budowli gotyckiej.
Z okresu renesansu pochodzi z kolei kaplica grobowa, fundowana zapewne przed pożarem i przebudową kościoła.
Przecież napisałem, że spłonął w czasie wojny trzynastoletniej (1454-1466), a nie w czasie potopu szwedzkiego (1655–1660). Tą wojną trzynastoletnią chciałem nawiązać trochę do Krzyżaków.
Mr.Z pisze:Jak bym się miał czepić, to psa. Niech ten poczciwy księżulo goni jakiegoś malca wagarującego z religii. A może bałeś się Zgrredku skojarzeń z molestowaniem?
Sikający pies to motyw, który chodzi za mną i nie rozpatrywałem innych możliwości. Pierwszy raz użyłem go dwa lata temu. Na wystawie i tak księdza pewnie nie będzie, bo jest planowana procesja, więc tam będzie jego miejsce.
stpman pisze:Zgredku zdradź mi sekret kogo przedstawia pomnik?
Jest to postać z poprzedniego kościoła sprzed roku. Nie jest to pomnik nikogo konkretnego. Dałem mu w ręce to co miałem w odpowiednim kolorze.

Cieszę się, że się Wam podoba. Kaplica wzbudziła trochę kontrowersji, ale znaleźli się również jej zwolennicy. :o)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#29 Post autor: stpman »

zgrredek pisze:Jest to postać z poprzedniego kościoła sprzed roku. Nie jest to pomnik nikogo konkretnego. Dałem mu w ręce to co miałem w odpowiednim kolorze.
Ta rzeźba to chyba najsłabsza część całego projektu, widziałbym tam raczej postać Jezusa albo Maryi...
Ride Your Way!

Hippotam

#30 Post autor: Hippotam »

JP2? :-)

ODPOWIEDZ