[MOC] Domek na wzgórzu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rasch22

[MOC] Domek na wzgórzu

#1 Post autor: rasch22 »

Witam

Od jakiegoś czasu leżał w szafce walec zbudowany z bricków 1x2 i round bricków 1x1, taka mała przymiarka do wieży. Jednakże braki w klockach dały o sobie znać i z walca wieża nie powstała. Powstał natomiast domek którego ściany są okrągłe. Ale sam domek pokazać to tak łyso by było, więc powstała dioramka. I niestety muszę przyznać, że tu też niemały problem powstał, bo albo te klocki w lokomotywowni zużyłem, albo w płycie z Grunwaldu, aczkolwiek udało się jakoś zakończyć to maleństwo. Z uwagi na brak czasu i niezapowiadającą się lepszą pogodę postanowiłem opublikować jak jest, a jeśli warunki będą sprzyjać postaram się podmienić fotki na lepszej jakości ;)
Zapraszam do oglądania i do wyrażania opinii.
Podpowiedzi co do zdjęć też mile widziane :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 11:05 przez rasch22, łącznie zmieniany 3 razy.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#2 Post autor: Ither »

Ten lime tam w ogóle nie pasi, ale poza tym landszaft bardzo ładny. Domek pstrokaty za bardzo na mój gust.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#3 Post autor: Flymbex »

Z kolorów lego, lime najlepiej chyba oddaje mech. Świetny mostek, duże drzewo no i piwnice, tylko pobrudź w nich spąg, tzn. klepisko czy jak to zwią :) Jak dla mnie domek też mógłby być mniej pstrokaty ale pewnie na żywo daje to inny efekt. Ogólnie urokliwa i udana dioramka z fajnymi scenkami rodzajowymi. Gratulacje.
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 15:31 przez Flymbex, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Sympatyczne, sympatyczne. Dynamika strumienia bardzo wyraźna, a spiżarnia do pozazdroszczenia!

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#5 Post autor: Aragorn »

Domek faktycznie pstrokaty i na mój gust powinno być w nim więcej jasnoszarego, żeby aż tak bardzo nie zlewał się ze skałami. Ponadto wygląda on jakby był stworzony z tych samych kamieni które są na drodze:P (ze względu na kolor) Bardzo ciekawie zrobiony most i płynąca rzeka. Patent na wędki też bardzo fajny.

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

hm domek zbyt kolorowy ale to co najbardziej mi sie podoba to woda! Sporo serkow ale jak dla mnie efekt jest niesamowity!
Ostatnio zmieniony 2010-06-28, 15:01 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Było by pięknie gdyby nie pstrokatość ścian i ścieżki. W ścianach są zbędne brązowe klocki. Za bardzo kojarzą się z drewnem. Za to na ścieżce niepotrzebne są brązowe i czarne. kojarzą się z końskimi kupami.
Bardzo ładny strumień. Widać, że płynie wartko.
Ryby biorą jak oszalałe, więc przydałoby się jakieś wiadro z już złowionymi, albo na te właśnie złowione. No chyba, że łowią dla sportu i zaraz wypuszczają.

rasch22

#8 Post autor: rasch22 »

Myślę że to wina zdjęć. W rzeczywistości ta pstrokatość wygląda zaje...fajnie, a może mi się tak tylko wydaje. Spróbuje wyeliminować brązowy kolor z chałupki - zobaczymy jak wyjdzie ;P

Co do koloru lime to zwyczajny brak kloców nie było już zielonych platesów gdyż leżą na działce grunwaldzkiej i wokół lokomotywowni a czymś chciałem urozmaicić teren by się nie zlewał tylko zielenią i nie skakał o wysokość bricka.

Co do drogi to znów ten sam kłopot chciałem by było syto round platesów by jakoś ta droga ciekawie wyglądała ale kloców mi brakło i przyszło mi lepić dziury czym popadło. Chyba też wyeliminuję kolor brązowy i czarny

Wracając do łowiących ryby to raczej nie dla sportu a na kolację. Dałem tam balie ale jakoś mi nie pasowała, coś mi się nie widziało. Alę właśnie przyszedł mi do głowy inny pomysł więc zobaczymy jak wyjdzie po poprawkach.
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 10:49 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#9 Post autor: crises »

rasch22 pisze:Myślę że to wina zdjęć. W rzeczywistości ta pstrokatość wygląda zaje...fajnie, a może mi się tak tylko wydaje.
Chyba robiłeś z lampą błyskową? Spróbuj przy naturalnym świetle, od razu będzie lepiej. Teraz kolory są zbyt intensywne i dlatego tak dają po oczach.

rasch22

#10 Post autor: rasch22 »

crises pisze:
rasch22 pisze:Myślę że to wina zdjęć. W rzeczywistości ta pstrokatość wygląda zaje...fajnie, a może mi się tak tylko wydaje.
Chyba robiłeś z lampą błyskową? Spróbuj przy naturalnym świetle, od razu będzie lepiej. Teraz kolory są zbyt intensywne i dlatego tak dają po oczach.

Dokładnie wieczorem i z lampą, bo inaczej by nic nie było widać ale postaram się w dzień zrobić zobaczymy :)

Fioletowy

#11 Post autor: Fioletowy »

Domek mi się nie podoba ze względu na użyte klocki, w dodatku jego ściany zlewają się ze skałami, ale woda i otoczenie są bardzo sympatyczne. Bardzo ciekawie wyszły boczne ściany jaskini, wyglądają realistycznie. Kolejna fajna sprawa - patent na wędkę z bicza, bardzo mi się podoba!

rasch22

#12 Post autor: rasch22 »

Dwie nowe fotki, jedynie poglądowe jak wygląda dioramka po usunięciu czarnego i brązowego, wydaje mi się że wersja pstrokata była lepsza, może nie droga ale sam domek :)
Obrazek
Obrazek

Fioletowy

#13 Post autor: Fioletowy »

Jak na mój gust to teraz bez brązu jest o niebo lepszy. Jeszcze kilka słów na temat wody: jest cudowna! Mostek też fajny, ale brakuje może jakieś podpórki poziomej na całej jego długości, ale mogę się mylić.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#14 Post autor: Miszel »

Całość jest tak pstrokatą mieszanką kolorów, że trudno na czymś skupić wzrok i w ogóle coś wypatrzeć.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

ODPOWIEDZ