5977 Bears on the Beach

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

5977 Bears on the Beach

#1 Post autor: nori »

Obrazek

5977 Bears on the Beach

Jako że zaczęły się wakacje, dla rozluźnienia, króciutka recenzja specyficznego zestawu.

Rok produkcji: 2001
Ilość elementów: 17
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17 x 16 cm
Figurki: dwa miśki i krab?
Seria: Belville
Collector’s Guide: strona 494
Dostępność wg CG (1-6): 1
Cena: 2-7$

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Seria Belville raczej nie przedstawia jakiś większych wartości dla AFOLi, choć trzeba przyznać, że obfituje w wiele oryginalnych elementów, często w bardzo ciekawych kolorach.
Dziwnym trafem*, trafił w me ręce dość mały, składający się zaledwie z siedemnastu elementów, zestawik. Nie uświadczymy tu pudełka, klocki zapakowano w foliowy woreczek (mała dygresja: w roku 2001 bardzo popularne były małe zestawy dostępne właśnie w tzw. polybagach).

Obrazek

Obrazek

Do samego zestawu brak jakiekolwiek instrukcji, mimo to w woreczku znalazło się miejsce na ulotkę reklamową.

Obrazek

Wśród specyficznych elementów, znajdziemy całkiem klasyczne bricki. Choć ich kolor już tak klasyczny nie jest. Trans-Dark Pink, Trans-Yellow, Trans-Green, a na deser bardzo ładny Trans-Light Blue. Przezroczysty zawrót głowy.

Obrazek

Jako że to piknik na plaży, nie mogło zabraknąć pożywienia. Różowe wisienki, przezroczysty różowy lód na patyku i do tego przezroczyste różowe kubki. Dobrze że banan nie jest różowy...

Obrazek

A kto wybrał się na piknik? Dwa misie, napisałbym że są przeurocze, ale jak tak stoją z rozpostartymi ramionami, to trochę zakrawa to na horror... Do tego te kolory! Light Turquoise i Aqua!**
Naszym strasznym misiom towarzyszy czerwony krab i małż w odcieniu Light Green.

Obrazek

Oczywiście, całe wyposażenie piknikowe należy w coś zapakować. Świetnie sprawdzi się tu ogromna waliza. Różowa oczywiście. Inna sprawa, jak miśki sobie poradzą z jej taszczeniem? Krab weźmie ją na barki?

Obrazek

I cały zestaw w pełnej okazałości. Wspominałem o pomarańczowej płytce służącej jako kocyk?

Obrazek

Słodko aż do przesady, pocieszne i wesołe kolorki oraz straszne miśki. Jednym słowem: przeuroczy zestaw.
W sam raz na wakacje. Różowe wakacje...

* jeżeli mnie pamięć nie myli, zestawik został zamówiony wraz ze wspólnymi zakupami z Hippem. Co mną kierowało, nie wiem, ale nie żałuję ;)
** Light Turquoise to ten ciemniejszy

PS. Wybaczcie za mieszanie nazw kolorów i używanie raz spolszczonych, raz oryginalnych, ale jako przedstawiciel tej brzydszej płci, rozróżniam zaledwie parę, podstawowych kolorów...

75/set
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

crises

#2 Post autor: crises »

nori pisze:Dobrze że banan nie jest różowy...
To dramatyczne niedopatrzenie ze strony LEGO.
nori pisze:Dwa misie, napisałbym że są przeurocze, ale jak tak stoją z rozpostartymi ramionami, to trochę zakrawa to na horror...
Misie zombisie.

Niektóre części Belville są naprawdę fajne. Zwłaszcza te przezroczyste, które doskonale nadają się do robienia wszelkiej maści słoików i pojemników.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#3 Post autor: Sorrow »

Zestaw tak słodziutki, że aż się prosi, żeby wykorzystać go jakoś perwersyjnie:]

Ranger

#4 Post autor: Ranger »

Strasznie (bleee) różowe... Okropnie nie podoba mi się ten zestaw. Kilka przydatnych klocków i tak nie zmusiłoby mnie do kupna tego zestawu. Ale gustów tyle, ile ludzi na świecie.
Ostatnio zmieniony 2010-06-29, 07:42 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Kupiłem kiedyś kilka tych zestawów żeby mieć niebieskie misie :)
\/1 ______________

Conrack1410

#6 Post autor: Conrack1410 »

zestaw uroczy :-) chociaż traktowałbym go jedynie jako ciekawostkę

V1 - dla niebieskich misi? :-) budujesz sklep z zabawkami?

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#7 Post autor: Kasia »

Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam Belville (choć wolałam Paradisa). Ten zestaw jest po prostu uroczy :)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#8 Post autor: Sorrow »

A ja jako mała dziewczynka obraziłam się na Lego, kiedy w postpewexowym sklepie koło mnie Paradisa wyparła piratów - nie mogłam patrzeć na różowe kawiarenki i minifigi z karminowymi usteczkami czy z kelnerskim wąsikiem.
Za to odkąd wyszłam z Grey Age, poluję na różowe (i inne dziewczyńskie) klocki. I Misie-zombisie on the Beach też muszę sobie zafundować:D

ODPOWIEDZ