[MOC] CAT 797F

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#31 Post autor: M_longer »

Pietruch pisze:Źle to nie wygląda.
Ale to są koła 20x30, odpowiednik 62.4
Żbik pisze:Skończmy temat kół 24x43. Proszę przesunąć wzrok nieco wyżej i zacząć komentować to, co jest zależne od rączyn budowniczego.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#32 Post autor: Żbik »

Pietruch pisze:Źle to nie wygląda.
Ale cała ciężarówka jest sporo węższa (18 studów). Moja ma pakę (z tyłu) na 28 studów (licząc z tymi osłonami na opony po bokach). Nie jest możliwe żeby koła 24x43 dobrze wyglądały z taką szerokością, będzie po prostu "żenua".

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#33 Post autor: m4rc1n »

Żbiku, fajnie Ci wyszedł :) nie wiem do czego się można przyczepić. Wszyscy się czepili, to ja dla odmiany powiem, że bardzo mi się podoba :) A to, że wygląda zabawkowo, to moim zdaniem atut.

Sariel pisze:
Żbik pisze:Proszę przesunąć wzrok nieco wyżej
[dygresja]Żebyś Ty wiedział od ilu kobiet już to słyszeliśmy...[/dygresja]
A żebyś ty wiedział ile razy ja to słyszałem od Tej Jedynej :P
MOCs: 4
WIP: who cares?

Gibon

#34 Post autor: Gibon »

Miałem okazję widzieć go w w stanie WIP na Integracji. Już wtedy mi się podobał, a skończony naprawdę robi wrażenie. Pamiętam, że miałeś problem z doprowadzeniem skrętu. Jak to w końcu rozwiązałeś? Czekam na film. :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#35 Post autor: Żbik »

Gibon pisze:Pamiętam, że miałeś problem z doprowadzeniem skrętu. Jak to w końcu rozwiązałeś?
Mechanizm skrętu wkomponowany jest w przedni most. Silnik M ma na sobie z24 i napędza sprzęgło, później ślimak napędza kolejną z24, ta z kolei z20 a z niej z8 przesuwa "Gear Rack 1 x 4". Działa to płynnie, co koledzy którzy byli na ostatniej integracji mogą potwierdzić :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-02, 11:01 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#36 Post autor: Fioletowy »

Ludzie, przecież to skala minifig, a w tej skali nie może być wszystko idealne (no, może parę wyjątkowych prac to i owszem...). Wygląda nieźle, jeździ i w ogóle jest extra. Choć faktycznie, do jego starszego kolegi Terexa (o, to jeden z tych wyjątków!) trochę mu brakuje. Ale żeby ciężarówka była baaaardzo szczegółowa, trzeba by ją zrobić w innej skali - pytanie tylko, jakie koła by się do tego nadawały, skoro już teraz są z nimi problemy? Chyba żadne. Podsumowując: podoba mi się ten kociak.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#37 Post autor: Chrupek »

Bardzo fajny model Żbik:)

Kompletnie nie znam się na tego typu pojazdach, więc mogę wyrazić tylko zachwyt:] Koła wyglądają bardzo ładnie, niezależnie od tego czy podobnie do oryginału. Ukryłeś wszelkie mechanizmy w wnętrznościach potwora, co nadaje mu bardzo modelteamowego charakteru.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#38 Post autor: Emilus »

Cieszę się żeś w końcu Żbiku pokazał to cacko.

Mnie się model bardzo podoba we właśnie takim wydaniu a obok TEREXa stanowią nie lada gratkę, super duet i są ruchomymi plastikowymi dowodami na potencjał twórcy.

Super! Poprzeciagamy się z moja trialówką w wawie? :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#39 Post autor: Hezar »

Bardzo fajna konstrukcja, nareszcie Terex nie będzie czuła się samotna ;^)
... a jeżeli już jesteśmy przy RH 400...
Z całym szacunkiem, ale przy całej swej krasie CAT nie robi już takiego wrażenia, jak poprzednia Twoja maszyna. Owszem - jest świetny wygląd, mnogość szczegółów i dopracowanie całości, ale ogólnie rzecz biorąc nie ma tu szaleństwa.
Wysoko sobie postawiłeś poprzeczkę rozpieszczając nas Terex-em Żbiku, tylko czy aby nie za wysoko?

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#40 Post autor: Żbik »

Emilus pisze:Poprzeciagamy się z moja trialówką w wawie? :)
;) CAT jest za słaby na to.
Hezar pisze:Z całym szacunkiem, ale przy całej swej krasie CAT nie robi już takiego wrażenia, jak poprzednia Twoja maszyna.
Ja to wiem. To chyba było do przewidzenia. Oryginał też nie jest jakoś szczególnie przykuwający uwagę.
Hezar pisze:Wysoko sobie postawiłeś poprzeczkę rozpieszczając nas Terex-em Żbiku, tylko czy aby nie za wysoko?
No być może teraz to już tylko w dół...?

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#41 Post autor: Barteq »

Żbik pisze:No być może teraz to już tylko w dół...?
To już lepiej utrzymuj obecny poziom :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#42 Post autor: Żbik »

Taa, nie ma to jak refleks szachisty ;) No ale czymże jest czas w obliczu nieskończoności :DDD

Tym oto humorystycznym akcentem zapraszam na film o wozidle sztywnoramowym CAT 797F:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0N_S5YhQvJU[/youtube]

Po cenzurze BS będzie można zobaczyć też trochę więcej zdjęć w galerii modelu. Przy tej okazji także [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8313&postdays=0&postorder=asc&start=0]Terex[/URL] poddany został kolejnemu face-liftingowi. Zapraszam do oglądania.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#43 Post autor: Żbik »

Odgrzewam temat, bo wczoraj mieliśmy na IRCu dość burzliwą dyskusję o proporcjach modeli. Grupa ambitnych młodzieńców (Ziobryści?) zarzucili mi, że mój CAT 797F nie trzyma proporcji. Wywołany do tablicy posiedziałem nieco przy kompie i mamy takie oto porównanie:

Obrazek Obrazek

Co nam wskazuje, że nie jest tak źle, a wręcz przeciwnie - jest dobrze :) Abstrahując od tego, że porównywane zdjęcia robione były z innych odległości i z nieco innego kąta (co wprowadza zniekształcenia) przód w zasadzie jest zupełnie zgodny z oryginałem. Tył jest gorszy ale to głównie wina kół, które jak wiadomo nie są takie jak być powinny - są za szerokie i balonowe. Sama jednak szerokość modelu i jego "płaskość" jest jak najbardziej zgodna z rzeczywistością.

ps. Gdyby ktoś chciał to mam pliki .odt i w Post Offisie można sobie nałożyć zdjęcia i zmniejszając/zwiększając przezroczystość porównać co do milimetra.
Ostatnio zmieniony 2011-11-10, 12:10 przez Żbik, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#44 Post autor: Dr.Green »

Offtopic - dobrze ze nie wlaczyles plyty jak robiles zdjecia ;)
Dr.Green

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#45 Post autor: Żbik »

Dr.Green pisze:Offtopic - dobrze ze nie wlaczyles plyty jak robiles zdjecia ;)
Indukcja - na nieferromagnetyki nie zadziała.

ODPOWIEDZ