[MOC] Surface Explorer

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Surface Explorer

#1 Post autor: spacelord »

Witam
W końcu coś zbudowałem :) Oczywiście jak prawie zawsze classic-space...

Budowałem z myślą o wystawie; skończyłem go w piątek w południe a o 15.20 już siedziałem w pociągu do W-wy, tak że na ostatnią chwilę mi się udało... zdjęcia są z W-wy (nie za dobre :/), następne lepsze - jeśli będą to niestety za 3 miesiące dopiero...

Classic Space - Surface Explorer:

Obrazek

A tutaj zdjęcie z wystawy wśród Jerac'owszczyzny ;)

/edit: przepraszam, Jerac poprawił mój błąd:
Jerac pisze:A#2, tam na górze nie wszystko moje, X-Wing zumbiego jest.
Obrazek

Pojazd składa się z dwóch sekcji. Każda na 8 podwójnych kołach i 'udawanym' zawieszeniu. Posiada duży chwytak z tyłu i mały z przodu. Poza tym ma dużo klasycznego osprzętu, który na pewno do czegoś służy ;)

Kilka bezpośrednich linków:
Ramię
Tylna część
Przednia część
Z przodu
Z tyłu
Z góry

Galeria BS (po upublicznieniu): TUTAJ
Zdjęcia (numerki od 01 do 11): TUTAJ

Zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-17, 17:58 przez spacelord, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Bardzo ładny. Od razu widać w nim ducha Classic Space. Jest może nieco "bałaganiarski", ale te statki takie właśnie powinny być - z mnóstwem tajemniczego wyposażenia. Fajnie, że ma dwie kabiny z przodu - zawsze mi się takie pojazdy podobały.

Nabrałem ochoty na zbudowanie czegoś z mojego ulubionego tematu space - Blacktronu.

Kaczor

#3 Post autor: Kaczor »

Neo Clasic Space :) Wygląda nieco drapieżnie jak wijący sie jakiś robal czy inny chrabąszcz ;)
Ostatnio zmieniony 2010-07-17, 11:50 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Przyłączam się do pochwał. Pełno tutaj różnych detali- np ramię wygląda na bardzo zaawansowane technicznie, te "pneumatyki" bo bokach dodają mu uroku. Może i jest trochę przekombinowany, ale powoli nabieram chęci na zbudowanie czegoś kosmicznego na kółkach :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo zgrabny pojazd, po mimo tego clasic space'owego przeładowania wielce potrzebnym sprzętem ;P Mnie również tak jak przedmówcom naszła chęć na zbudowanie czegoś w tych klimatach.
Kaczor pisze:Neo Clasic Space :) Wygląda nieco drapieżnie jak wijący sie jakiś robal czy inny chrabąszcz ;)
Coś jakby skorpion.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

Niezłe bydle. Robi naprawdę dobrze wrażenie !
37236809 nowe gadu:)

Fioletowy

#7 Post autor: Fioletowy »

Ładne to nie jest, bo pewnie nie miało do końca być, ale jest bardzo fajne. I to bardzo. Nadaje się zarówno i na półkę i do zabawy. Uwielbiam Space, choć wolę od CS inne podserie, wyraźnie podzielone na frakcje, takie jak BT2, SP2, IP2002.
Wpisz w temacie [MOC], bo inaczej nie będziesz miał tej udanej pracy w swej bazie danych, a szkoda.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Powtórzę co powiedziałem w Wawie: Bardzo bardzo pro. Ale zainwestuj w DBG... no i, musi być na PFach, ale zważywszy że budowałeś go na szybko, jestem Ci w stanie wybaczyć. Ale to ostatni raz!

A, [MOC] dodałem.
A#2, tam na górze nie wszystko moje, X-Wing zumbiego jest.
Ostatnio zmieniony 2010-07-17, 15:33 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

Widziałem w Wawie, jak zawsze super.

PS Nie słuchaj Jeraca, żadnych PFów, a i DBG w classic space nie potrzebne.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

DBG potrzebne żeby łatwiej budować lepsze rzeczy. PFy z kolei - no aż się prosi, miejsca jest w bród przecież...

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Jerac pisze:DBG potrzebne żeby łatwiej budować lepsze rzeczy.
Jak widać nie jest potrzebne ;)
Jerac pisze:PFy z kolei - no aż się prosi, miejsca jest w bród przecież...
Z tym świństwem do odpowiedniego działu...

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Crises - jak piszesz - jest bałaganiarski, ale w sumie taki miał być, i poza tym - jednak czasu brakło na wykończenie :/
Crises pisze:Nabrałem ochoty na zbudowanie czegoś z mojego ulubionego tematu space - Blacktronu.
Tego czarno-żółtego? Bardzo fajne kolory, a coś mało konstrukcji w nich powstaje tak że przynajmniej ja czekam z niecierpliwością ;)
Kaczor pisze:Neo Clasic Space :) Wygląda nieco drapieżnie jak wijący sie jakiś robal czy inny chrabąszcz ;)
Jak na neo - to nieco mało wykafelkowany wg mnie... A wijący się pojazd też chciałem zbudować kiedyś, może do tego pomysłu wrócę...
KUKUS pisze:... ale powoli nabieram chęci na zbudowanie czegoś kosmicznego na kółkach :)
Po robotach będzie ciekawa odmiana ;) A ramię mi się chyba podoba najbardziej z całego pojazdu...
Bobofrutx pisze:Mnie również tak jak przedmówcom naszła chęć na zbudowanie czegoś w tych klimatach.
No fajnie... będzie classic-space'owe zatrzęsienie :D
tomey pisze:Niezłe bydle. Robi naprawdę dobrze wrażenie !
Dziękuję :)
Fioletowy pisze:Ładne to nie jest, bo pewnie nie miało do końca być, ale jest bardzo fajne. I to bardzo.
Eh... początek źle wróży... dalej nie jest lepiej... ale koniec zdania - OK ;P
dodałbym gdzieniegdzie klocki z napisem police i nieco czerwonego i by już mogło być SP2 (choć pewnie za dużo szarego) ;P
Jerac pisze:Bardzo bardzo pro. Ale zainwestuj w DBG... no i, musi być na PFach
DBG? że niby to oznacza nowy szary odcień (czy ciemny)?
/edit: już się dowiedziałem... i mam nawet już niemałe pudełko w tym kolorze ;)
Havoc pisze:PS Nie słuchaj Jeraca, żadnych PFów, a i DBG w classic space nie potrzebne.
Nie słucham ;P - jeszcze by powstał jakiś Carrier Protossów ;) DBG dalej nie wiem co znaczy (domyślam się że nie chodzi o debugger ;P )

A te PF-y to nieszczęście wielkie - fajna rzecz, ale jak się je obudowuje to strasznie ciężko coś ładnego wychodzi (mi się jeszcze nie udało, a próbowałem 2 razy, nawet szczątkowe zdjęcia są - ale będę próbował dalej...) - choć Crisesowi zgrabne wozidło niedawno wyszło :)

Dziękuję za komentarze, miło się czyta :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-18, 06:57 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#13 Post autor: Legate Scimitar »

No, no, kolejny kawał pojazdu badawczego :)
Bardzo zacne wozidło - część przednia i ramię wg. mnie najlepiej wyszły, tył też nie najgorszy, natomiast dorobiłbym do kompletu jakąś CSową wywrotkę, lub coś o podobnej funkcji.
Kurcze, aż nabrałem ochoty na przebudowanie pewnego pojazdu z ostatniej integracji ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#14 Post autor: spacelord »

Legate Scimitar pisze:Bardzo zacne wozidło - część przednia i ramię wg. mnie najlepiej wyszły, tył też nie najgorszy, natomiast dorobiłbym do kompletu jakąś CSową wywrotkę, lub coś o podobnej funkcji.
Część przednia była budowana dwa razy od podstaw - w związku z czasem - ryzykowny manewr, ale się udał :) Wywrotki CSowej nigdy nie planowałem przyznam, ale kto wie ;)
Legate Scimitar pisze:Kurcze, aż nabrałem ochoty na przebudowanie pewnego pojazdu z ostatniej integracji ;)
Pamiętam - bardzo ciekawy pojazd (zwłaszcza przód)... kiedy w końcu ujrzy światło dzienne (tzn forum?)

Fioletowy

#15 Post autor: Fioletowy »

spacelord pisze:
Fioletowy pisze:Ładne to nie jest, bo pewnie nie miało do końca być, ale jest bardzo fajne. I to bardzo.
Eh... początek źle wróży... dalej nie jest lepiej... ale koniec zdania - OK ;P
Spokojnie, nie chodziło mi o to, że się mi nie podoba, wręcz przeciwnie - zwyczajnie tak jak Classic Space nie jest (przynajmniej dla mnie) zbyt urodziwy. Co nie oznacza oczywiście że bym się nim nie pobawił...

ODPOWIEDZ