[MOC] Street Fighter 4

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] Street Fighter 4

#1 Post autor: pitrek02 »

Witam po długiej przerwie!

Anime nigdy jakoś do mnie nie przemawiało. Gdy rówieśnicy kilka lat temu lecieli oglądać Dragon Ball Z, ja wolałem pobawić się klockami lub pograć na PC. Bijatyki również mnie nigdy nie interesowały, a często nawet odstraszały przez swoją brutalność. Jednakże kilka dni temu szukałem jakiejś gry, w którą mógłbym pograć razem ze znajomymi na jednym komputerze i znalazłem Street Fighter 4. Początkowo byłem sceptyczny, jednakże moje nastawienie się zmieniło po 5h nieustannego grania z kolegami. Zrozumiałem magię, jaką posiadają te tytuły i wciągnąłem się na dobre. Właśnie podczas takiego bezmyślnego grania, wpadłem na pomysł by zbudować coś w podobnym klimacie, z klocków. Na początku powstały ludziki oraz scena, następnie góry w tle, a na samym końcu gong, z którego jestem bardzo zadowolony.

Obrazek

Scenka powstawała 2-3 dni, tak więc stosunkowo niedługo. Mam nadzieję, że od teraz uda mi się wpaść w jakiś regularny rytm budowania (na warsztacie już czeka pojazd z Red Faction oraz mała lokomotywa spalinowa). Tak więc, trzymajcie kciuki! :)

Obrazek

Brickshelf
flickr

Pojedyncze fotki: 1, 2, 3.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2010-07-24, 16:35 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#2 Post autor: Bobofrutx »

Mnie osobiście nie kręcą takie gierki, to też niezwłocznie zajrzałem sobie na youtube co by się zapoznać o co cho ;P
I tak stwierdzam że scenka wyszła ci bardzo fajnie, oddaje klimat gry. Gong niezły, kolejne ciekawe wykorzystanie
nadkoli samochodowych.
A i jeszcze jedno, szkoda że nie dałeś szybki trans clear ;P.
Ostatnio zmieniony 2010-07-24, 01:08 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Ja niestety Mortala kojarzę najbardziej... SF ledwie co, a tego nowego to widziałem tylko planszę na lotnisku...

Szkoda że nie pokazałeś jakiegoś tajnego ciosu... z tego co pamiętam to Ryu chyba jakimiś kulami energii potrafił ciskać...

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Dobór minek a w szczególności fryzur jest nietrafiony xD Znacznie lepiej sprawiłyby się tu te z exo force. To że w SF4 ken wygląda trochę jak popierdółka, to raczej zwykle biegał z długimi włosami, nie spiętymi w kucyk.
Dbałość o detale jest naprawdę dobra i niespotykana tak często, kiedy robi się coś z gry (chociaż nie - Halo doczekało się całkiem sporej ilości dopracowanych pojazdów).
z tego co pamiętam to Ryu chyba jakimiś kulami energii potrafił ciskać...
Hadouken - w wolnym tłumaczeniu "pięść magii", chociaż nikt ci tego nie powie xD A były jeszcze Sonic Boomy, Solar Fire... ale dobra lepiej się w to nie zagłębiajmy. Niemniej znacznie łatwiej było by tu w scence oddać jakiś obrotowy kopniak (co właśnie zostało zrobione), albo podbródkowy (Shoryuken). Jeśli jednak bawić się w tej scence w specjalne ataki, to gdzieś trzeba by było zawiesić parę trans clearów i jakimś cudem doprowadzić światła xD
Street Fighter ma bardzo duży franchise, ale zrobienie Morrigan Aesland w legowej wersji mogło by się śle skończyć xD Tym niemniej brawa za trud włożony w scenkę.



A anime jest bardzo fajne. To nie tylko Dragon Ball czy jakieś infantylne Pszczółki Maje sprzed xx lat xD Niektóre da się bez trudu przerobić na lego (Łódź torpedowa z Black Lagoon, jakiś robot z któregoś z wielu Gundamów [Japończycy dawno już pewnie zrobili]. Jest tyle możliwości xD)
Ostatnio zmieniony 2010-07-26, 21:08 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Pomysł świetny!
Bardzo mi się podoba całe tło - te góry, chmury. No i bandana na głowie kolesia - świetna;)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#6 Post autor: Sorrow »

Skąd żółta czupryna z kucykiem? Pokolorowałeś na komputerze? Bo BL mówi, że takiej nie ma...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

Sorrow pisze:Skąd żółta czupryna z kucykiem? Pokolorowałeś na komputerze? Bo BL mówi, że takiej nie ma...
Szczerze, to nie wiem. Była w mieszance klocków kupionej kilka lat temu. ;)
Piterko pisze:To że w SF4 ken wygląda trochę jak popierdółka, to raczej zwykle biegał z długimi włosami, nie spiętymi w kucyk.
Nie posiadam niestety innych włosów w takim kolorze. :(
Piterko pisze:Hadouken - w wolnym tłumaczeniu "pięść magii", chociaż nikt ci tego nie powie xD A były jeszcze Sonic Boomy, Solar Fire... ale dobra lepiej się w to nie zagłębiajmy. Niemniej znacznie łatwiej było by tu w scence oddać jakiś obrotowy kopniak (co właśnie zostało zrobione), albo podbródkowy (Shoryuken). Jeśli jednak bawić się w tej scence w specjalne ataki, to gdzieś trzeba by było zawiesić parę trans clearów i jakimś cudem doprowadzić światła xD
Street Fighter ma bardzo duży franchise, ale zrobienie Morrigan Aesland w legowej wersji mogło by się śle skończyć xD Tym niemniej brawa za trud włożony w scenkę.
Widzę, że siedzisz w temacie. :]
spacelord pisze:Szkoda że nie pokazałeś jakiegoś tajnego ciosu... z tego co pamiętam to Ryu chyba jakimiś kulami energii potrafił ciskać...
Muszę przemyśleć ten pomysł. :) Jest bardzo ciekawy!

Dziękuję za komentarze, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Piotrek builder pisze:Była w mieszance klocków kupionej kilka lat temu. ;)
Więc albo w mieszance znalazła się jakaś forma testowa, albo to podróba :P

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#9 Post autor: makorol »

Pęknięta ręka! Brrr...
Zdjęcie nr 2 jest o wiele lepsze od tego, które wkleiłeś tutaj.

A poza tym, to bardzo mi się podoba. Kolorowo, dynamicznie.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#10 Post autor: Filozof »

Figurki powinny mieć główki i rączki w kolorze różowym!
A poza tym prześwietna praca!

Fioletowy

#11 Post autor: Fioletowy »

Jakoś nie przepadałem nigdy za Street Fighterem, zawsze byłem za Mortal Kombat 3 albo lepiej Trilogy oraz Soul Blade, ale to nie znaczy że MOC też mi się nie podoba. Jest bardzo udany, świetne wrażenie robi tło z chmurki, nieba i góry rodem z Super Mario Brosa. Kopniak w klatę wyszedł extra.
Co do facjaty niewiadomego pochodzenia, to chyba w każdym nakryciu głowy od spodu był napis Lego, albo tylko tak mi się wydaje. W sumie to mogę to sprawdzić organoleptycznie w minutę, tyle że mi się nie chcę.

Awatar użytkownika
yosz
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-24, 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: yosz »

A ja właśnie zawsze wolałem arcade'owe mordobicia 2D: Fatal Fury, King of Fighters no i koniecznie Street Figther. Ten kucyk u Kena trochę nie pasuje ale rozumiem, że lepszych włosów byś nie znalazł. Ogólnie postacie najmniej mi się z tej scenki podobają (co nie znaczy że mi się nie podobają ;) ) bo najlepsze rzeczy są właśnie w tle i samej scence jako takiej. Bardzo fajne.

Kaczor

#13 Post autor: Kaczor »

Hadouken!!!

rh

#14 Post autor: rh »

W sumie dawno nie widziałem na tyle udanej "prostej" scenki :) może trochę razi ten panel, ale w sumie sam nie mam kompletnie pomysłu jak inaczej to ustawić.
Pomysł na tło, pomost - rewelacja :) To Twoja kolejna bardzo udana praca z scenami wywodzącymi się z gier. Spokojnie możesz się trzymać tej "konwencji" - wychodzi Ci to.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#15 Post autor: Dart Grellenort »

Na dwóch pierwszych zdjęciach prezentuje się bardzo ciekawie (dzięki konstrukcji i dodatkom "komputerowym"). Ostatnie nie ma już tego klimatu, ale przynajmniej pokazuje więcej prawdy.
Z bijatyk grałem dłużej tylko w Mortal Kombat 4 i w jakieś Tekkeny. Sam myślałem już od jakiegoś czasu o scence z gry 2D, ale innego rodzaju... METAL SLUG ;D Jednak projekt na razie idzie w szufladkę pod tytułem "może kiedyś...".

ODPOWIEDZ