8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#46 Post autor: Scaner »

Masz rację. Pytanie tylko ile będziemy czekać na poprawkę (łącznie z pojawieniem się nowej wersji w sklepach netowych) i czy cena nie wzrośnie. Cóż, będę zaglądał na forum od czasu do czasu, mam nadzieję że ktoś tu o tym wspomni. Ciekawe czy wersja poprawiona będzie mieć ten sam numer czy inny.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#47 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Chyba "jakim cudem Peeron jeszcze działa?"
Argh, ubiegł mnie :]

W każdym bądź razie, ta koparka to aktualnie jedna wielka niewiadoma. Wychodzi na to że obecna wersja przegrzewa silniki, ponieważ są za bardzo obciążone, a wydanie drugie poprawione ma być pozbawione tego problemu. Może ją zrobią na korbki? :D

Fistach

#48 Post autor: Fistach »

Scaner pisze:Masz rację. Pytanie tylko ile będziemy czekać na poprawkę (łącznie z pojawieniem się nowej wersji w sklepach netowych) i czy cena nie wzrośnie. Cóż, będę zaglądał na forum od czasu do czasu, mam nadzieję że ktoś tu o tym wspomni. Ciekawe czy wersja poprawiona będzie mieć ten sam numer czy inny.
Ja licze, ze cena tej blednie zaprojektowanej spadnie - i tak nie budowalbym tego zestawu ale na czesci za 400 zl bym wzial.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#49 Post autor: Backbone »

Dziś dzwoniłem do Lego Polska. Oczywiscie tam nic nie wiedzą...

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#50 Post autor: Yogi »

hmm... a chciałem sobie kupić ten zestaw na urodziny 6 września :(

Czyli jednym słowem lipa jest ten zestaw.

Czy wiecie jakie mają być zmiany w tej koparce ??

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#51 Post autor: Backbone »

Plotki chodzą że:

- będą nowe siłowniki śrubowe
- nowa obejma dla dwóch LA z redukcją

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#52 Post autor: Robson »

Scaner pisze: toysland.pl za 599zł, taniej niż allegro jak widzę. Ktoś już tam kiedyś kupował?
Bardzo dobry sklep.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#53 Post autor: Filus »

Scaner pisze:Gdzie najtaniej (byle bezpiecznie) mogę go kupić i jak kształtuje się cena w ostatnich miesiącach? Potanieje czy, brać teraz i cieszyć się jak głupi?
Co do potanienia, raczej na pewno, każda nowość swoje kosztuje, a potem cena spadnie. Myślę, że granica 500 zł na pewno zostanie przekroczona wcześniej, czy później. Co do tego, czy warto. Ja dałem w sklepie ponad 700 zł, ale z zakupu jestem zadowolony.

W ramach OT (że tak sobie pozwolę). Widzę, że jesteś z Rybnika, jeżeli wiesz gdzie leży moja rodzinna miejscowość mogę Ci zaprezentować, jak koparka wygląda w realu i jak działa (jak już rozłożę jej model alternatywny);).

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#54 Post autor: Scaner »

Hehe, dzięki za propozycję ale obejrzałem filmik i już wiem co i jak. Widać że siłowniki śrubowe są nie do końca trafionym pomysłem - rama wygina się gdy dobijają do końca, no i brak sprzęgieł sprawia że można tak wykończyć silnik. Choć gdyby włożyli tam normalną pneumatykę to cena podskoczyła by poza granice rozsądnych klientów (są tacy na tym forum?). Hm, sterowanie 3 zespołami siłowników i pompką za pomocą 3 silników, ciekawe wyzwanie. Prawdopodobnie kupię, pobawię się i przerobię na jakąś ładną konstrukcję (albo brzydką która będzie działać). W końcu od dawna wmawiam sobie że nic nie buduję bo nie mam silników. I zamontuję tam prawdziwą pneumatykę z 8455 a nie jakieś atrapy :-).
M_longer pisze:Może ją zrobią na korbki?
Oby nie xD. Ja chcę silników, masy silników. I kawałka gąsienic.
O ile buldek był fajny bo je miał, o tyle koparka jest fajna bo ma te elementy i w dodatku pełnia one jakąś funkcję, nie taka trywialną jak podnoszenie łyżki i "rozpruwacza" (jak to jest po polsku?).

Hm, i mówicie że jeszcze potanieje? Ja już uważam że cena jest zachęcająca, w końcu to dobre 450zł samej elektroniki (jakby kupować pojedynczo z lego shop).
Robson pisze:Bardzo dobry sklep.
Mówisz? To tylko czekam na ten poprawiony model i kupuję.
Ostatnio zmieniony 2010-08-23, 19:42 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#55 Post autor: M_longer »

Scaner pisze:"rozpruwacza" (jak to jest po polsku?).
Zrywak...
Scaner pisze:jakby kupować pojedynczo z lego shop
Tam się nie kupuje elektroniki :]

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#56 Post autor: Filus »

Moja ponownie złożono koparka stoi już dumnie od ponad godziny na półce, ale coś dziwnego się stało. Otóż wcześniej pisałem, że jeden siłownik działał dziwnie. Teraz to zjawisko nie występuje. O ile nadal można powiedzieć, że jeździ toto dość wolno (względem przerobionej koparki z XLem w napędzie), o tyle siłowniki i obracanie działa sprawnie. Można wręcz powiedzieć, że Mki dają radę bez problemu obsłużyć mechanizmy siłowników. Co prawda zapomnieć należy o sterowaniu kilkoma siłownikami naraz (no chyba, że mam już słabe aku), bo wtedy brakuje mocy silnikom, ale ogólnie wrażenie funkcjonalności (poza jeżdżeniem) po drugim złożeniu jest zdecydowanie lepsze. Może siłowniki musiały się jakoś wyrobić? Niemniej nadal należy uznać, że konstrukcja ma swoje wady - choćby sprawność jeżdżenia, dopiero po zobaczeniu, jak śmiga alternatywny model jestem w stanie to ocenić;).

PS. @Scaner - czy są w Rybniku względnie tanie sklepy, w których mają przyzwoity asortyment technica?
Ostatnio zmieniony 2010-08-24, 00:06 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#57 Post autor: Backbone »

Dziś dzwoniła bardzo miła pani z Lego UK. Najpierw potwierdzenie tożsamości z tym co napisałem w formularzu na stronie lego, a następnie przeprosiny od Firmy za jakość produktu 8043.

Przechodząc do sedna sprawy: W ciągu kilku tygodni będą wyprodukowane service packi do 8043 i za darmo rozsyłane do osób które wczesniej kupiły ten zestaw. Osoby które posiadają chcą uzyskać taki service pack proszone są o kontakt z LEGO poprzez formularz na stronie (bron boze nie dzwoncie do Lego Polska, bo oni i tak nic nie wiedza na ten temat).

Podsumowując - wpadka z tym 8043 i jego działaniem, ale podejscie firmy wzorowe. Czekamy na poprawkę (oczywiscie po tym jak service pack otrzymam, będzie do recenzji errata).

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#58 Post autor: Yogi »

To zestaw w sumie można kupić, ale trzeba zaraz się zapisać po poprawkę :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#59 Post autor: Filus »

Backbone pisze:Dziś dzwoniła bardzo miła pani z Lego UK. Najpierw potwierdzenie tożsamości z tym co napisałem w formularzu na stronie lego, a następnie przeprosiny od Firmy za jakość produktu 8043.
Ale to dzwoniła z Anglii i nawijała Ci po angielsku, czy to jakaś Polka z oddziału lego w UK?
Backbone pisze:Osoby które posiadają chcą uzyskać taki service pack proszone są o kontakt z LEGO poprzez formularz na stronie
Mógłbyś opisać łopatologicznie, gdzie można znaleźć ten formularz? Bo zajrzałem na lego.com i za cholerę nie mogę tego znaleźć. Z góry dzięki;).

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#60 Post autor: Backbone »

Filus, Dzwoniła pani z UK, mówiąca po polsku. Polką była raczej, bo angielka raczej by tak nie nawijała bez akcentu.

http://service.lego.com/en-US/Default.aspx

ODPOWIEDZ