8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
raczeqq

#61 Post autor: raczeqq »

Jak +/- będzie wyglądać ta poprawka?
Wsadzą XL'e (?) czy będą kombinować w przekładni?

+ chciałem się zorientować jak stoi cena na allegro 579zł (klik ) I buldek używany, jak nówka 699zł (kilk )
Ostatnio zmieniony 2010-08-24, 22:53 przez raczeqq, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#62 Post autor: M_longer »

raczeqq pisze:Jak +/- będzie wyglądać ta poprawka?
Wsadzą XL'e (?) czy będą kombinować w przekładni?
To będzie wiadome gdy ją opracują i zaczną wysyłać do ludzi...

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#63 Post autor: Gandalf »

A jak i kiedy dokładnie należałoby napisać do lego aby otrzymać service packa(pewnie trzeba też dostarczyć jakąś FV czy coś?)
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#64 Post autor: Backbone »

Gandalf pisze:A jak i kiedy dokładnie należałoby napisać do lego aby otrzymać service packa(pewnie trzeba też dostarczyć jakąś FV czy coś?)
Napisz ze masz problemy techniczne z koparką, i zadzwonią do ciebie. I tyle.

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#65 Post autor: Mistrz Podziemi »

Jeśliby dosyłali service packi to warto by się zaopatrzyć w starą wersję koparki w rozsądnej cenie i zgarnąć darmowe części...
Ostatnio zmieniony 2010-08-25, 11:04 przez Mistrz Podziemi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#66 Post autor: Yogi »

Mistrz Podziemi pisze:Jeśliby dosyłali service packi to warto by się zaopatrzyć w starą wersję koparki w rozsądnej cenie i zgarnąć darmowe części...
Dokładnie też tak myślę, kupując teraz mam elementy do zrobienia tej wersji koparki, a jeśli dostanę serwis packa to będę mieć elementy do drugiej wersji.

Jeśli poczekam z zakupem będę mieć tylko możliwość zbudowania tylko tej drugiej poprawionej wersji.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#67 Post autor: Backbone »

Yogi, z tego co pisalem i z tego co idzie wyczytac na EB to będą to nowe siłowniki śrubowe.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#68 Post autor: Filus »

Wczoraj późnym wieczorem zgłosiłem, dzisiaj już wczesnym popołudniem dzwoniła do mnie Pani z Lego. Całkiem fajne podejście do klienta. Jestem pozytywnie zaskoczony sposobem załatwienia tego problemu. No i spodobało mi się uczciwe ocenienie swojego produktu, jak to powiedziała: "ta koparka nie spełnia standardów naszej firmy";). A co do poprawki, wielka szkoda, że będzie to inny, pewnie mocniejszy siłownik. Ja liczyłem na choć jednego XLa, który bardzo mocno by mnie ucieszył;). No cóż, będę musiał sobie sam kiedyś kupić taki silniczek.

Fistach

#69 Post autor: Fistach »

Jeżeli koparka przyczyni sie do zrobienia nowych silownikow to juz mowie ze kocham ten zestaw pomimo ze go nie kupie :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#70 Post autor: Filus »

Wszystko fajnie, tylko jedno małe "ale". Co z tego, że będą nowe siłowniki, jak największą bolączką tego zestawu jest jeżdżenie? Będzie zmienione przełożenie? Nie lepiej dać mocniejszy silnik i po sprawie? Przecież to sposób, w jaki to jeździ jest chyba najbardziej doskwierającym mankamentem tego zestawu. A nowe siłowniki tego problemu nie rozwiążą.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#71 Post autor: Sariel »

1. Większe silniki się nie zmieszczą.
2. Prędkość jazdy jest całkowicie realistyczna. To jest koparka, nie bolid F1.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#72 Post autor: Filus »

Ja widziałem, jak działa alternatywny model. I znacznie większą frajdę daje jeżdżenie powiedzmy tych 5 - 10 cm na sekundę, niż wleczenie się koparką 0,5 - 1 cm/s. Co do zmieszczenia się. Przebudowywując skrzynię rozdzielczą spokojnie można by zmieścić na dole np. M, XL, M, a nad XLem z tego rzędu jeszcze jeden XL. XLe oczywiście do napędu. Oczywiście wiem też, że takie rozwiązanie zabiera miejsce na batboxa, ale jego można by postawić "na sztorc", obudować takimi panelami, na batboxa dodać komin i nie psułoby to aż tak wizerunku, a sama koparka byłaby znacznie bardziej bawialna. Zresztą ja mam wyrzuty sumienia jeździć koparką dużo, jak widzę, że się bidulka ledwo do przodu posuwa, a nie chcę żyłować silników. A o XLe bym się nie bał.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#73 Post autor: M_longer »

Filus pisze:Ja widziałem, jak działa alternatywny model. I znacznie większą frajdę daje jeżdżenie powiedzmy tych 5 - 10 cm na sekundę, niż wleczenie się koparką 0,5 - 1 cm/s. Co do zmieszczenia się. Przebudowywując skrzynię rozdzielczą spokojnie można by zmieścić na dole np. M, XL, M, a nad XLem z tego rzędu jeszcze jeden XL. XLe oczywiście do napędu. Oczywiście wiem też, że takie rozwiązanie zabiera miejsce na batboxa, ale jego można by postawić "na sztorc", obudować takimi panelami, na batboxa dodać komin i nie psułoby to aż tak wizerunku, a sama koparka byłaby znacznie bardziej bawialna. Zresztą ja mam wyrzuty sumienia jeździć koparką dużo, jak widzę, że się bidulka ledwo do przodu posuwa, a nie chcę żyłować silników. A o XLe bym się nie bał.
Nie żebym marudził, ale wszystko sprowadza się do jednego:

Nie podoba się, przebuduj na własną rękę albo zrób MOCa który będzie kilka razy lepszy od zestawu :]

Kiedyś marzeniem był zdalnie sterowany samochód Lego. Potem pojawił się buldek i oczekiwania wzrosły. Teraz mamy w pełni zdalnie sterowaną koparkę (która ma wadę, ale będzie za darmo naprawiona) i nadal źle.
Filus pisze:obudować takimi panelam
Nie są już produkowane :P
Ostatnio zmieniony 2010-08-26, 14:57 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#74 Post autor: Filus »

Nie nadal źle. Chodzi o to, że jak na tak drogi zestaw, należy wręcz wymagać, by był on bez jakichś niedoróbek, tym bardziej, że z tego co mi wiadomo buldek takowych nie posiadał. A że sama firma przyznaje się przed klientami, że produkt nie spełnia standardów też świadczy o tym, że zestaw ma być dużym znakiem rozpoznawczym firmy i że na tym TLG zależy. Dlatego wyrażanie nadziei, że paczka naprawiająca będzie czymś z prawdziwego zdarzenia lub samo marzenie o tym, czy innym rozwiązaniu nie uważam za nic złego. Poza tym, wydaje mi się, że jak już się projektanci biorą za poprawki, to poprawią wszystko, a nie tylko jeden mankament. Ponadto, jak sam powiedziałeś, wady koparki mają być naprawione, a jakkolwiek by nie patrzeć, układ jezdny również takową wadą IMHO jest. A co do przerabiania na własny MOC. Póki co zostawię koparkę w spokoju. Dopiero, gdy zobaczę i wprowadzę poprawkę, która ma w ciągu tych paru tygodni się pojawić będę się zabierał za wykorzystywanie części z tego zestawu. Mam wystarczająco klocków, by i bez tego zestawu coś zmontować;).
Ostatnio zmieniony 2010-08-26, 23:28 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#75 Post autor: Backbone »

Filus, układ jezdny? lol

Jedyne co było złe to praca ramienia. Reszta jest całkiem w porządku
jak na tak drogi zestaw
cena aż tak kosmiczna nie jest, glupie kamieniczki czy taj mahal sa o wiele drozsze.

ODPOWIEDZ