[MOC] Gołodupy Ferdynand

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#31 Post autor: Mr.Z »

PatrykZ pisze:Nie jestem do końca w temacie, ale zapytam. To działo samobieżne było odpowiedzią CCCP na niemiecką Wespe, lub Elephant'a?
działa samobieżne projektowano już przed wojną. Przeznaczenia różnego - albo jako mobilną broń p-panc (jak choćby ta SUka), ruchome działo towarzyszące piechocie (jak niemieckie StuGi, potem ewoluujące w broń p-panc), czy wreszcie jako artylerię ogólnego wsparcia a wysokiej mobilności taktycznej (z założenia towarzyszącej czołgom), jak Wespe właśnie. W tym konkretnym przypadku najcelniej Ci tę genezę wyłożył Mrutek - bierzemy podwozia czołgów lekkich (które akurat odchodzą do lamusa) i osadzamy na nich armatę p-panc - może uda się tym choć trochę utrudnić życie Panzerwaffe. Decydujący był czas - jak najkrótszy. Niemieckimi odpowiednikami były Mardery I-III (niektóre zresztą z tą samą zdobytą w dużych ilościach radziecką armatą!).

Fotograf

#32 Post autor: Fotograf »

Piękna konstrukcja i idealne odwzorowanie skali, mam tylko małe pytanko. Dałoby się tam upchnąć sterowanie :D?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#33 Post autor: Jerac »

Sterowanie, znaczy się masz na myśli silniki, wieżę, GIGANTYCZNEGO batboxa...?

Może longer by to zrobił, ja osobiście wątpię w to czy to się da zrobić przy zachowaniu takiego wyglądu zewnętrznego jaki jest.
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 08:47 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#34 Post autor: Mrutek »

Fotograf pisze:Piękna konstrukcja i idealne odwzorowanie skali, mam tylko małe pytanko. Dałoby się tam upchnąć sterowanie :D?
Nie dałoby się, nie ze względu na szerokość kadłuba 6s (normalnie trzaskam 3 takie dziennie), ale ze względu na gąsienice wykonane z łańcuchów. Nie przy tych kołach.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#35 Post autor: pit »

Bardzo fajny model. Przypomina mi o tym, że już dawno nic nie zbudowałem :D
Przyczepiłbym się jedynie, że przód jest chyba za stromy i podniósłbym całość o płytkę lub dwie względem błotników.
Podoba mi się wnętrze i kilka prostych, acz skutecznych rozwiązań :)

Odnośnie dioramy to nie powiem, że ten pomysł mi się nie podoba :) Jestem jak najbardziej za...
Diorama bitwy pancernej miałaby tę zaletę, że nie potrzeba dużej ilości minifigów ponieważ siedziałyby one wewnątrz pojazdów. Tu i ówdzie któryś mógłby wystawać z pojazdu lub udawać rannego. Jeśli już to większość widziałbym "na zapleczu" czyli np. jakaś drużyna w transporterze opancerzonym, obsługa artylerii, jakiś sztab dowodzenia...

Z torsów to jeszcze ten jest dość ciekawy, tyle że też z serii SW:
Obrazek
Od biedy mógłby być ten z RockRiders:
Obrazek
Ten tors całkiem dobrze nadaje się dla Wehrmachtu:
Obrazek
Torsy Niemców z IJ całkiem dobrze pasują za to dla Amerykańców.
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ