[MOC] Star 266

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#16 Post autor: Kubrick »

Niech no tylko LDD zainstaluje ;]


Edyta:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i przekroj:
Obrazek

Edyta 2:

Jeszcze prostsze wykminilem:
Obrazek Obrazek Obrazek
Przesuniecie jakies 1/5 studa i glebokosci ma calosc jakies 1,2 studa dodatkowe, wiec niewiele wiecej od patentu z jumper plate'ami.

W razie czego, moge wyslac plik w LDD
Ostatnio zmieniony 2010-09-12, 00:19 przez Kubrick, łącznie zmieniany 3 razy.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#17 Post autor: smyk »

Pierwszy projekt miałby sens (do drugiego się nie odnoszę, bo nie widzę całości), tyle że jedynie na dole między światłami, gdzie grill/atrapa jest niższa. U mnie i na dole i na górze zastosowałem 2 kropki wysokości. W projekcie, który pokazałeś wyniosłaby jedynie 1 bricka. W moim odczuciu na górę to za mało. Na dole byłoby okej. Może spróbuję.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

2 study, to 5 plate'ow. Daloby rade.
Jesli chodzi o drugi projekt, to moge zrobic wersje czytelniejsza, bo faktycznie dol jest do chrzanu pod tym wzgledem. Generalnie, bardziej podoba mi sie osobiscie druga opcja, bo mniej miejsca potrzeba, ale to juz do dogrania. Siadam do LDD i poprawiam.


Juz zrobione.
Calosc opiera sie na 2 brickach ze studami z boku: jeden stoi normalnie, drugi jest do niego przypiety z boku, swoimi bocznymi studami w gore. Daje to lekkie cofniecie i mozliwosc ustawienia tak cofnietego grilla bez zadnego dodatkowego snotu i innych wynalazkow, przy czym wytrzymalosc calosci jest zadowalajaca :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-09-12, 17:38 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#19 Post autor: smyk »

Ale w które miejsce wpina się te karbowane bricki, które u mnie służą za grilla i jak są obudowane po bokach, od góry i od dołu? Bo to jest największa bolączka, żeby wszystko razem zgrać.

Awatar użytkownika
lyyar
Posty: 263
Rejestracja: 2008-12-10, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

#20 Post autor: lyyar »

Pochwalilbys sie lepiej ta skrzynia biegow :):):) Ładnie prosze.

L
nothing 0%

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

smyk pisze:Ale w które miejsce wpina się te karbowane bricki
Niebieski corner 2x2 jest tam tylko,zeby bylo lepiej widac - normalnie tam sie powinna pojawic plytka 2xX i na niej wpinasz sobie grille jak Ci sie podobaja.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#22 Post autor: smyk »

Kubrick pisze:
smyk pisze:Ale w które miejsce wpina się te karbowane bricki
Niebieski corner 2x2 jest tam tylko,zeby bylo lepiej widac - normalnie tam sie powinna pojawic plytka 2xX i na niej wpinasz sobie grille jak Ci sie podobaja.
Chyba wreszcie zakumałem.
Ale zostały pewne problemy do rozwiązania:
-jak ten klocek Obrazek obudować od góry?
-jak ten klocek obudować po bokach? Przypominam, że kabina jest zbudowana na nieparzystą liczbę kopek, więc należy atrapę szeroką na parzystą liczbę kropek "odsunąć" o pół kropki z każdej strony. Jak?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#23 Post autor: Kubrick »

smyk pisze:jak ten klocek obudować od góry?
tile'em - lepszej opcji juz nie wymysle :)
smyk pisze:jak ten klocek obudować po bokach?
A jak masz teraz? Generalnie, calosc mojej koncepcji polega tylko na przesunieciu atrapy w osi wzdluznej pojazdu, wszerz nic nie kombinuj, bo nie ma sensu. Generalnie, bym vogle polecil w takim przypadku zrobic bude na 22 study (tak jak ja mialem 2 lata temu) i do tego nadkola po 1,5 studa na strone (tak jak kombinowalem u siebie pozniej zanim zarzucilem projekt :) ).
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#24 Post autor: smyk »

Obecnie atrapa jest zbudowana z grilowanych bricków bokiem.
Projekty, które pokazujesz, zakładają budowanie klasycznie brick na bricku. Dlatego pytam o obudowę.

O zbudowaniu 22+2x1,5 też myślałem. Ma to jakiś sens, ale jest niekompatybilne z nieparzystym systemem technicowych liftarmów.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#25 Post autor: Kubrick »

smyk pisze:O zbudowaniu 22+2x1,5 też myślałem. Ma to jakiś sens, ale jest niekompatybilne z nieparzystym systemem technicowych liftarmów.
Mam podobny problem przy aktualnym modelu i juz mi budowa budy zajmuje wiecej, niz podwozia przez to. Ale to jest wszystko do obejscia, juz mialem bude z 266 na liftarmowym podwoziu i sie trzymalo. Warto pokombinowac :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#26 Post autor: smyk »

Kubrick pisze:
smyk pisze:O zbudowaniu 22+2x1,5 też myślałem. Ma to jakiś sens, ale jest niekompatybilne z nieparzystym systemem technicowych liftarmów.
Mam podobny problem przy aktualnym modelu i juz mi budowa budy zajmuje wiecej, niz podwozia przez to. Ale to jest wszystko do obejscia, juz mialem bude z 266 na liftarmowym podwoziu i sie trzymalo. Warto pokombinowac :)
Że jest do obejścia, to wiem. Ale czy warto? To mnie w trialu właśnie najbardziej pociąga, że chodzi o ciągłe poszukiwanie kompromisu między estetyką a funkcjonalnością. Będę jeszcze rozważał za i przeciw.

A Ty Kubrick budujesz teraz stara?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#27 Post autor: Kubrick »

smyk pisze:A Ty Kubrick budujesz teraz stara?
Mail byc Star, ale jakos mnie wzielo na cos z Ryjem. Jak MAN wroci z Warszawy, to pomysle nad Starem w zabudowie, ktora mi kiedys dala troche zabawy w troche wiekszej piaskownicy :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ