[MOC] Tygrys w Normandii

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Tygrys w Normandii

#1 Post autor: Ciamek »

Obrazek Obrazek


Przedstawiam mój najnowszy model, oto: Sonderkraftfahrzeug ein Hundert ein und Achtzig - Panzerkampfwagen Sechs 'Tiger' Ausfuhrung E.
Dalej w skrócie nazywany Tygrysem : o)

Opis:
PzKpfw VI Tiger

Model niemieckiego czołgu ciężkiego z II Wojny Światowej.

Posiada ruchomą wieżę a także otwierane włazy załogi oraz pokrywę silnika. Zamodelowane jest wnętrze oraz silnik Maybach HL 230 P 45.
W środku mieści się pięciu czołgistów.


Budowałem go głównie w maju i w lipcu. Jak to zwykle z czołgiem bywa - zmęczyłem się i dałem sobie z nim spokój.
W przyszłości pewnie go będe poprawiał jak Rudego. Np. już wiadomo, że będą w końcu koła pasowe w DBG : o)
Z ciekawostek: czołg jest nieparzyście szeroki oraz ma trochę zimmeritu na sobie. Niestety zapomniałem o zapasowych gąsieniczkach.

Moja strona (są podpisy)
Brickshelf

Dla leniwych kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Ale żeby Tygrys nie czuł się samotny (jego dwaj koledzy - Rudy i Sherman - stoją sobie w Warszawie) to zbudowałem mu do zabawy Normandię.

Obrazek

Opis:
Wojska Powietrzno-Desantowe w Normandii - 1944

Diorama przedstawia lądowanie amerykańskich wojsk spadochronowych w Normandii.
W nocy 5/6 czerwca 1944 r. w ramach preludium do operacji lądowania w Normandii dokonano zrzutów spadochroniarzy. Praca zainspirowana jest wydarzeniami z miasteczka St. Mere Eglise opisanymi w książce i pokazanymi w filmie "Najdłuższy Dzień".

Oczywiście jest to "luźne" przedstawienie tematu, gdyż poza dość "sielankową" atmosferą znaleźć można w wiosce nadzwyczajne skomasowanie niemieckiego sprzętu wojskowego:
- czołg Tygrys
- armatę przeciwlotniczą Flakvierling
- reflektor przeciwlotniczy z agregatem
- posterunek Wehrmachtu


Troszkę oszukałem i wykorzystałem ponownie kościół ze średniowiecznej wioski. Ale reszta to same nowości.

Moja strona (są podpisy)
Brickshelf

Dla leniwych kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Model tradycyjnie bardzo dopracowany i w pięknym kolorze, ale muszę powiedzieć że strasznie razi mnie lufa. Ona jest w większej skali niż reszta czołgu. Porównaj:

Obrazek

Obrazek

Poza tym koła jezdne są trochę nie tak. Przednie koło napinające powinno być przytulone do kadłuba, z kołem jezdnym zachodzącym na nie, za to z tyłu przy kadłubie powinny być dwa koła, a nie jedno:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-08-30, 22:30 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Na szybko:
co do lufy to się zgodzę, jest za gruba, ale cieńszej nie ma raczej z czego zrobić, żeby zachować odpowiednie "progowanie" kolejnych "cylidnrów" : o)

co do kół to to jest późniejsza wersja układu jezdnego, ze wzmocnionymi kołami wewnętrznymi, gdzie zewnętrzne koła są zdjęte.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Taka?

Obrazek

raczeqq

#5 Post autor: raczeqq »

Model jest ŚWIETNY! Nie zmieniaj lufy, wygląda dobrze jak całość!
Jak ja teraz zasnę :) Ta ilość detali na wieżyczce, podwoziu! POWALAJĄCE!

Jestem pełen zachwytu! Jedyne co niepotrzebnie zwraca uwagę , to inny kolor kół napędowych, a pasowych.

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#6 Post autor: Aragorn »

Świetna praca. Fajne zasieki, miotacz ognia, fajnie urozmaicony teren, a już o czołgu nie wspomnę! Minifig rozmawiający przez telefon ma fajną buźkę, pewnie boi się przełożonego z którym rozmawia. Oficer w stroju strażaka troszkę nie pasuje. Zielone hełmy do piaskowych mundurów też tak średnio. Nie wiem jedynie czym jest to czarne obok kościoła gdzie siedzi niemiec?
A i urządzenie do czerpania wody lepsze byłoby takie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3568810

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Praca genialna ! Coś czuje że niedługo wybuchnie moda na dioramki z II WŚ!:)

Spadochroniarze maja przerypane bo zaraz trafią pod ogień z czterolufowego działka AA a zaraz potem wpadną pod Tygrysa.

Worki z piaskiem wolę jednak w Tan niż DkTan. Jak będę później w pracy to się przyjrzę dokładnie całej pracy.

Jak na razie rewelacja chociaż sam czołg nieco ginie wśród pozostałych elementów dioramy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Spałem sobie smacznie i nic nie wiedziałem, że w nocy Ciamek dokonał desantu.
Ciamek pisze:Troszkę oszukałem i wykorzystałem ponownie kościół ze średniowiecznej wioski.
Od razu pomyślałem, że gdzieś go już widziałem.
Tygrys jest świetny. Od razu daje się rozpoznać. Fakt, że lufa ciut za gruba, ale to widać dopiero po skonfrontowaniu z oryginałem. Może jakby przewód pneumatyczny naciągnąć na flexa? Ale na tej długości to niełatwe zadanie.
Bardzo fajne jest pierwsze zdjęcie. Szkoda, że przy pozostałych nie dałeś czarnego tła, bo przy oglądaniu zapomina się, że to noc.
Świetne jest też działo przeciwlotnicze.
No i pechowi spadochroniarze bardzo mi się podobają.
Jedyne co mi się nie podoba to pompa strażacka. Nie widać tam żadnego mechanizmu, tłoków...
Coś w tym guście:
Obrazek

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

ZDRADA...
Fistach pisze:Praca genialna ! Coś czuje że niedługo wybuchnie moda na dioramki z II WŚ!:)
Miała wybuchnąć, ale zostałem uprzedzony :D
Pewnie i tak wybuchnie, co ma nie wybuchnąć.
Właśnie Tygrysa miałem majstrować, Sariel może potwierdzić!!!

Całość prezentuje się chwacko, tylko Tygrys ma kiepską lufę jak już zostało zauważone.
Jako całość robi kolosalne wrażenie :)

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Lufa - tragedia. Niestety w tym kolorze kiepsko będzie coś wykombinować.
Kolor kół - wiadomo.
Kolor na plus, wnętrze też (mnie się prawie nigdy nie chce go robić).
Przedział silnika tak sobie - ponad 2/3 przedziału zajmowały chłodnice z wentylatorami i zbiorniki.
Diorama super!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Wywal wąsate i brodate główki u niemieckich sołdatów. W czasie II Wojny Światowej w III Rzeszy obowiązywała bezwzględna moda na brak szpetnych wąsów, tym bardziej brody. Jak już wąsy, to tylko w wydaniu Fuhrera jak np. u gen. von Rundstedta:
http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictu ... stedt1.jpg. Zarost kilkudniowy zdarzał się, ale wąsy i broda u germańców były mocno passe!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#12 Post autor: dmac »

No i proszę - wypatrzyłem wczoraj na Brickshelfie, a wątku na LUGPolu nie było, więc pomyślałem, że Ciamek dodał nowe fotki albo drobną modyfikację do jakiegoś tygrysa, którego kiedyś tam zbudował... Błąd.

Bardzo ładny model, nie licząc lufy, którą rzeczywiście trudno byłoby poprawić.
Całość scenki - w nieomylnie Ciamkowym stylu :) . Nie wiem na czym to polega, ale z daleka widać, że to Twoja robota, Maćku.
Tyle, że ja już zawsze będę miał w pamięci Pacific Rescue i wszystkie Twoje dioramy mierzę miarą tamtej pracy. Tym razem nie udało Ci się jej przeskoczyć :) .
(Zdjęcie nocne wygląda trochę sztucznie, głównie przez tę poświatę wokół drzew, ale może to tylko moje odczucie.)

Tak czy owak, po przeczytaniu komentarza Krisa, jestem już niemal pewny, że któregoś dnia, na dużej wystawie, zmasakrujemy Szanowną Publiczność potężną dioramą bitwy pancernej :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:zostałem uprzedzony
Ech...
Znam to uczucie.
Łączę się z Tobą w bólu.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: Greg »

Tygrysek oczywiście super, ale prawdziwe wrażenie robi diorama.

Choć była juz o tym mowa to również uważam że świetnie wygląda aliancki spadochroniarz na wieży kościoła - widocznie akurat powiało nie w tę stronę co powinno ;)

A hitem jest zdjęcie ze snopem światła z reflektora!!!

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:
kris kelvin pisze:zostałem uprzedzony
Ech...
Znam to uczucie.
Łączę się z Tobą w bólu.
Na szczęście mam projekt rezerwowy na który właśnie wydaję pieniądze :D

ODPOWIEDZ