[MOC] Tygrys w Normandii

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#31 Post autor: glaz_pimpur »

Fajne, ładne, jak zwykle mnóstwo szczegółów, których, gdyby nie przedmówcy, to bym pewnie nie zauważył, jak wczoraj w pośpiechu przeglądałem zdjęcia.
Lufy Ci nie wytknę bo się na tym nie znam:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#32 Post autor: Ciamek »

pit pisze:Podobnie jak przy tygrysie, przyczepiłbym się do umundurowania faszystów (zbyt różnorodnego) ale się nie przyczepię :D
No to niestety bolączka. A po doświadczeniach Grunwaldu wiem, że nie zdecyduję się prędko na jakieś naklejki : o/
Mrutek pisze:A co do grubości... Różnica w grubości luf 88mm, a 76mm odwzorowanych
w skali 1:35 to jakieś ...0,35mm. Zaprawdę, zauważalna gołym okiem...:-)
No właśnie - dlatego napisałem, że nie może być _cieńsza_ w Tygrysie niż w tamtych dwóch. Myślałem, że właśnie o średnicę Ci głównie chodzi (bo w Twoim Tygrysie jest w tym miejscu axel).
Lufy Ci nie wytknę bo się na tym nie znam:)
Chociaż Ty jeden mnie oszczędziłeś!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#33 Post autor: Aragorn »

Ciamek pisze:
pit pisze:Podobnie jak przy tygrysie, przyczepiłbym się do umundurowania faszystów (zbyt różnorodnego) ale się nie przyczepię :D
No to niestety bolączka. A po doświadczeniach Grunwaldu wiem, że nie zdecyduję się prędko na jakieś naklejki : o/
Jeszcze co do umundurowania, to w ciemnoszarych mundurach moim zdaniem powinni być raczej jacyś oficerowie czy inni obersturmbannführerzy, a zwykli wojskowi w jasnoszarych.

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#34 Post autor: KRUEZ »

Hmm , zawsze znajdzie się jakiś szczegół do którego się można przyczepić....zawsze :) ja natomiast myślę , że Ciamosław Ciamek potrzebuje nowych legowych wyzwań. Wszystkie Twoje dioramy są świetne ponieważ są zamkniętymi całościami - opowiadają pełną historię miejsca czy zdarzenia. Wszystko co było do zrobienia w diramach już zrobiłeś. Proponuję spróbować swoich sił w budowaniu czegoś w zupełnie innym stylu. Oczywiście w jakim - nie wiem :):):) może pomnik albo coś :)

Mrutek

#35 Post autor: Mrutek »

Ciamek pisze:
Mrutek pisze:A co do grubości... Różnica w grubości luf 88mm, a 76mm odwzorowanych
w skali 1:35 to jakieś ...0,35mm. Zaprawdę, zauważalna gołym okiem...:-)
No właśnie - dlatego napisałem, że nie może być _cieńsza_ w Tygrysie niż w tamtych dwóch.
Mea culpa! Nie zwróciłem na to uwagi. Sorry!
To jednak tylko klocki... Jak się nie odwrócisz study u góry. Niestety przy takim wykonaniu rzeczywista średnica wyszłaby pewnie ok 210mm. Jak w dobrym krążowniku. Własnie dostrzegłem nowe utrudnienie przy budowie makiety.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#36 Post autor: Mr.Z »

Greg pisze:świetnie wygląda aliancki spadochroniarz na wieży kościoła - widocznie akurat powiało nie w tę stronę co powinno
rasch22 pisze:czy zamiast klockowego spadochronu nie dało by się wykorzystać jakiejś lego/szmatki z żagla
Czasza spadochronu z klocków wygląda super. dorzuciłbym tylko więcej linek. Sam spadochroniarz (martwy) zwisający z kościelnej wieży to jedna z ikon "Overlorda". Było to bodaj w miasteczku St. Mere-Eglise (błędy wybaczcie, z pamięci klepię). Umundurowanie Niemiaszków mogło być niejednorodne, bo to koniec wojny, trudności zaopatrzeniowe, jednostki drugo- trzeciorzutowe itd. Nad plażą Omaha broniły się jednostki takich emerytów i ułomków, że dla wygody logistycznej podzielono je z typowym dla Niemców pragmatyzmem na kompanie z kłopotami gastrycznymi, motorycznymi itp. A i tak poszatkowali parę tysięcy Amerykanów z Wielkiej Czerwonej jedynki.
Wracając do dioramy... umundurowanie giermańców ok, gorzej z amerykanami z 82 Dywizji.
Tygrys miodzio. Podoba mi się bardziej, niż ten wskazany przez Krisa. Ten Ciamkowy ma lepszą bryłę. Co do przedniego pancerza wieży, to ta płaska osłona jarzma armaty powinna być ... płaska. Nie wiem czemu zakończyłeś ją ukośniętmi do środka serkami?
Grubość lufy mnie nie razi. Bardziej ten kwadratowy klocek z dziurą, udający hamulec wylotowy. Ale pomysł ciekawy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#37 Post autor: Ciamek »

Mr.Z pisze:Sam spadochroniarz (martwy)
Przeżył!
Mr.Z pisze:Było to bodaj w miasteczku St. Mere-Eglise
Widać, że nie czytałeś wstępniaka : oP
Mr.Z pisze:ta płaska osłona jarzma armaty powinna być ... płaska. Nie wiem czemu zakończyłeś ją ukośniętmi do środka serkami?
Te osłony miały takie trochę zgrubienie / przesunięcie pancerza na tych krawędziach. Chciałem to jakoś zaznaczyć i wybrałem serki.
Tak jest bardziej fantazyjnie ; o)
Mr.Z pisze:Bardziej ten kwadratowy klocek z dziurą, udający hamulec wylotowy. Ale pomysł ciekawy.
Bardzo, bardzo chciałem go tu użyć.
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ