Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
30070 Alien Space Ship
Autor Wiadomość
nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 900
Wysłany: 2010-08-31, 00:12   30070 Alien Space Ship

30070 Alien Space Ship

Małe promocyjne zestawy są fajne, gdyż są małe i promocyjne. A do tego, nierzadko, zawierają ciekawe elementy. I tak właśnie wygląda sprawa z niniejszym małym, fajnym zestawem promocyjnym.

Rok produkcji: 2010
Ilość elementów: 26
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 13.8 x 13.8 cm
Figurki: Alien
Seria: Toy Story
Ceny: -

BrickLink, Brickset

Zestawik, jak przystało na promocyjny, nie był dostępny w normalnej sprzedaży. Można go było zdobyć m.in. w angielskim Tesco przy zakupie ... bananów. Podobno był też dostępny w Polsce, jako prezent przy zakupach za kwotę minimum stu złotych – niestety w sklepach które odwiedziłem, nie spotkałem się z taką promocją, być może albo jeszcze jej nie było, albo dopiero co się skończyła.

Jak to w tych promocyjnych bywa, nie otrzymujemy tu normalnego, kartonowego opakowania, klocki spakowano jedynie w cienki foliowy woreczek, tzw. polybag.

Przód woreczka oczywiście zdobi zdjęcie modelu, uzupełnione o loga TLG, Disneya oraz ToyStory. Co ciekawe, zarówno białe tło jak i numerek 3 przy logo filmu, wyraźnie nasuwają skojarzenia, iż zestaw pochodzi z trzeciej części, mimo że w sumie nie opiera się na żadnym konkretnym elemencie obecnym w animacji. Ot, taka luźna interpretacja, ale należy dodać, że bardzo udana.

Tył opakowania poświęcono na różnojęzyczne informacje i ostrzeżenia.

Instrukcja to parokrotnie złożona pojedyncza kartka w formacie ok. 13 x 20 cm. Jako że modelik jest prościutki, nie ma tu żadnych problemów z budową.

Ale oczywiście najważniejsze są elementy, a tych znajdziemy tu całkiem sporo,

a wśród nich rewelacyjnego, limonkowego obcego!

Przepiękna główka, dwustronnie zadrukowany tors, króciutkie nóżki, do tego limonkowe rączki. Obcy prezentuje się po prostu przepięknie. Główka była zapakowana w osobny woreczek, co oczywiście nasuwa skojarzenia z „made in china”, na szczęście nie widać na niej żadnych niedoróbek. Pozostałe elementy są jak najbardziej „oryginalne”, o czym świadczy choćby zamalowanie wypustki na torsie.

A jak prezentuje się pojazd naszego obcego? Wygląda trochę jak mały odrzutowiec, ale trzeba przyznać, że konstrukcja, mimo prostoty, jest naprawdę udana.

Obcy zasiadając za sterami (a właściwie: sterem) prezentuje się cokolwiek komicznie. I jak najbardziej należy zaliczyć to na plus!

Jak na tak malutki zestawik, po budowie zostało całkiem sporo części zapasowych.

Jeżeli ktoś będzie miał okazję dorwać to maleństwo, jak najbardziej warto – obok rewelacyjnej figurki otrzymujemy też sporo przydatnych elementów.
Gorąco polecam!

Ither 
Boję się szalonych ludzi

Wpisy: 671
Wysłany: 2010-08-31, 00:16   

Cytat:
Małe promocyjne zestawy są fajne, gdyż są małe i promocyjne. A do tego, nierzadko, zawierają ciekawe elementy. I tak właśnie wygląda sprawa z niniejszym małym, fajnym zestawem promocyjnym.

To jest najlepsze zdanie rozpoczynające recenzję, jakie miałem ostatnio okazję przeczytać :D

Zestawik przecudowny, jak będzie okazja to oczywiście czapnę, bo ta figurka jest obłędna. Jak miałem 7-8 lat to świetnie mi wychodziło rysowanie tego aliena.

Zapasowy serek - TLG wie co tygryski lubią najbardziej.

Internetowy Winnetou.

Backbone 

Wpisy: 656
Wysłany: 2010-08-31, 00:46   

U mnie w Kielcach w jednym ze sklepów widziałem to na wystawie. Dowiem sie co i jak :P

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2010-08-31, 05:57   

Zestawik bardzo fajny. Moją uwagę zwróciła trans pomarańczowa kropka wetknięta w technicową dziurkę, co jest chyba techniką niedozwoloną.

Radar 
LEGO SW Fan

Wpisy: 48
Wysłany: 2010-08-31, 11:17   

nori napisał/a:
Podobno był też dostępny w Polsce, jako prezent przy zakupach za kwotę minimum stu złotych – niestety w sklepach które odwiedziłem, nie spotkałem się z taką promocją, być może albo jeszcze jej nie było, albo dopiero co się skończyła.

Dokładnie, w sklepach w Świnoujściu był dostępny w taki sposób, ale niestety nie miałem ochoty ani pieniędzy na regularny zestaw TS za 100 zł, co spowodowało, że nie zdobyłem tego zestawiku.

Jest to bardzo fajny zestaw. Świetna recenzja.

Sprinter 
Policjant miasta LEGO

Wpisy: 99
Wysłany: 2010-08-31, 11:29   

Zestawik bardzo ładny, świetny kosmita, sporo przydatnych elementów jak na takie małe cuś. Ach, przypomniał mi się film Toy Story 1 :)

Recenzja standardowo wspaniała, naprawdę ciekawy tekst i piękne zdjęcia - obrobione w GIMPie?

Dart Grellenort 
VIP

Wpisy: 238
Wysłany: 2010-08-31, 11:54   

Mam ten zestaw! Mam ten zestaw!
Zdobyłem go dzięki ładnym oczkom, przychylności pani kierowniczki i bajerowi Kleymena. ("My już tutaj wydaliśmy kilka tysięcy złotych na klocki..." - lekka przesada, ale uda łosie) Alien jest przecudny. Jedna z moich ulubionych figurek. I nie kosztowała mnie ani złamanego miedzianego dukata.

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1446
Wysłany: 2010-08-31, 14:13   

zgrredek napisał/a:
Moją uwagę zwróciła trans pomarańczowa kropka wetknięta w technicową dziurkę, co jest chyba techniką niedozwoloną.

Nie calkiem, w typ przypadku wolno. Nie wolno "mieszac" technicowych dziurek z normalnymi studami. Np, krotki pin techniczny ze studem a obok lightbrick, polaczone plytka 1x2 nie wolno. Nie wolno tez w ten technicowy costam wcisnac plytki 1x2. ale mozna by bylo tam wcisnac dwie 1x1.

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

M_longer 
VIP

Wpisy: 4557
Wysłany: 2010-08-31, 16:22   

Misterzumbi napisał/a:
Np, krotki pin techniczny ze studem a obok lightbrick, polaczone plytka 1x2 nie wolno.

Powód? Minimalna różnica w wysokości studów powstałych w ten sposób obok siebie. Kiedyś technic bricki przeszły małą modyfikację i już są "poza systemem" w większości przypadków.

Misterzumbi napisał/a:
Nie wolno tez w ten technicowy costam wcisnac plytki 1x2. ale mozna by bylo tam wcisnac dwie 1x1.

Bo zdecydowanie łatwiej wyciągnąć dwie płytki 1x1 niż jedną 1x2. Ułatwienie dla dzieci :)

Czy fakt że o tym wiem świadczy o tym że traktuję to hobby zbyt... dokładnie? :D

V1 
VIP

Wpisy: 2506
Wysłany: 2010-08-31, 16:57   

Zamiast szpanować, mógłbyś po prostu podać linka:)

Jamie Berard - Stressing The Elements

lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy

Wpisy: 733
Wysłany: 2010-08-31, 23:44   

Oooo, taki przesliczny ten kosmitek i jego male, fajne latadlo, ze chcialabym to zjesc!

Marze i marze o tym gnojku, powinnam zrobic nalot na BL, wiem..

Piterko 

Wpisy: 533
Wysłany: 2010-08-31, 23:52   

To komu się marzy zestaw "pizza planet claaaaaaaaaaw"? xD
Ten mały zielony kosmita jest świetny. Ciekawe jak by wyglądał, gdyby dać mu normalne nogi minifiga?
Statek przypomina mi trochę miniskalę pojazdu kosmicznego Buzza.
W moim sklepie tych zestawów niet, więc i tego promocyjnego impulsu też niet :/
A potencjał to ma... i tors i główka.

Miszel 
i tyle...

Wpisy: 253
Wysłany: 2010-09-01, 09:17   

Kosmita jest dostępny w zestawie magnetów z Toy Story także za 50zł można mieć bez problemu 3 minifigi (kosmita + buzz i chudy, czy jak się oni tam zwą). Jest to niedroga alternatywa więc zainteresowanym jego zdobyciem a mającym problemy ze znalezieniem tego promocyjnego zestawu polecam takie rozwiązanie.

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-01, 19:04   

Kosmitek jest rowniez w zestawie "Construct a Zurg".

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-01, 22:17   

Mam tylko nadzieję, że za jakiś czas pojawią się masowo na allegro za niewielkie pieniądze :) Nie obraziłbym się na armię kosmitów, oni są genialni. Według mnie, biją na głowę Buzza i Chudego :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu