[MOC] Opel Blitz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

[MOC] Opel Blitz

#1 Post autor: Fistach »

Wersja poprawiona: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Witam chcę zaprezentować moca, ktorego być może bedziecie chcieli wykorzystać w makiecie chociaż nie wiem czy prezentuje on wystarczająco odpowiedni poziom. Tak czy siak oto mój Opel Blitz.

Ciężarówka jest w stanie pomieścić 6 żołnierzy. Nie mam jeszcze wydrukowanych mundurów dla szkopów dlatego wsadzam komandosów - niestety nie wszystkich.

Szerokość kabiny to 5 studów, paki 6 studów.

Na tylnej osi są bliźniaki.

Burty w wersji podwyższonej. ławeczki są odsunięte od siebie.

Mam nadzieję, że się chociaż trochę spodoba. Dysponować będę dwoma takimi pojazdami i conajmniej 25 szkopami.

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 08:10 przez Fistach, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Podoba się, nawet bardzo!
Jednakże nie jest bez wad. Lusterka są zdecydowanie za duże i przez to wyglądają pokracznie. Przydałyby się też jakieś wycieraczki. Im więcej detali i szczegółów tym lepiej dla Twojego modelu. Wydaję mi się również, że kabina kierowcy jest zdecydowanie za wysoka. Szyba powinna być o 1/3 niższa od przedniej chłodnicy (przynajmniej na moje oko).

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

A co to za wersja?
Taka krótka jakaś?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Miguel »

Bardzo ciekawa wojskowa ciężarówka. Aczkolwiek ten jasny szary taki jakiś za jasny mi się wydaje. Alianci z 2km będę go widzieć. Chyba, ze jest przewidziany na front w Finlandii aby pomóc Ruskim w walce z Finami.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Dzięki za uwagi. Jeszcze dzisiaj postaram sie to poprawic.

Zastanawiam sie tylko nad wydluzaniem jej. Juz i tak ma 19 st dlugosci - wiedzialem ze potrzebaby ja wydluzyc o jeszcze 4. Ale zobacze.

Widze tez ze powinienem oslone silnika obnizyc i powinno sie udac ja skrocic o 1 studa. Przebuduje rame i zobaczymy.

jeszcze raz dzieki za sugestie.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#6 Post autor: pit »

Z Oplem Blitzem (jak i większością ciężarówek z tego okresu) jest ten problem, że jest on dość pozaokrąglany. Możnaby to chociaż zaakcentować...
Druga rzecz, proporcje kabiny i komory silnika; np. to że w oryginale szyba jest znacznie niższa; może taka? Nie obraź się, ale w tej chwili bardziej przypomina bolszewickie ciężarówki Ciamka :)
To na początek :)
Zdaję sobie sprawę z trudności w zbudowaniu takiej ciężarówki (sam właśnie robię coś podobnego), tym bardziej że Blitz był dość mały. Ale próbuj dalej :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Wiem. Zauwazylem to juz Pit. Ale dzieki za info - oto poprawiona wersja:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieje, ze jest lepiej.

Co do dlugosci. Uwazam ze nie ma sensu wydluzac tego pojazdu - chociaz nie byloby to problemem aby wydluzyc go o 2 study (wydluzenie tylko paki a co za tym idzie pojazdu). Juz jest dosc spory a chcialbym na makiecie miec jeszcze miejsce na cos innego. Niedlugo dorobie jakies dzialo ppanc.

PEN
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-24, 22:07
Lokalizacja: Wrocław

#8 Post autor: PEN »

Można się uprzeć że chodziło Ci o ten model ciężarówki kilk, uwaga swoje waży

Jedna jedna rzecz mnie denerwuje, a może rozprasza. Ciężarówka ta zawsze miała okrągłe lusterka. Taka moda była, a może wynikało to z oszczędności. Mniejsza z tym, ważne że te wielkie, ogromne (biorąc pod uwagę skalę to powiedziałbym 50cm lusterka) zupełnie tu nie pasują. Pomyśl nad lusterkami okrągłymi, dodadzą uroku.
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 16:23 przez PEN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#9 Post autor: trubal »

PEN, dobre zdjęcie do porównania!
Zmniejsz te lusterka, twoje są rzeczywiście za duże,poza tym jest całkiem nieźle :)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

ODPOWIEDZ