[MOC] Fabryka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

[MOC] Fabryka

#1 Post autor: Jonder_qind »

Z zamiarem budowy fabryki nosiłem się chyba od 2 lata. W zeszłym roku zaczęły się przymiarki. Wiedziałem, że będzie wieża jak w fabryce Wevera i coś obok z oknami zrobionymi z clear plate 1 x 1 . Początkowo obok stał budynek ze spadzistym dachem jak ten po lewej, ale jakoś mi nie pasował więc postanowiłem postawić tam coś innego.
Niestety wierne odtwarzanie łódzkiej fabryki nie wchodziło grę ze względów ekonomicznych, ogólnie założenie było takie, aby po zakupie "światełek" na okienka już nic nie dokupować i stąd z niektórych rzeczy nie jestem zadowolony, ale trudno.
Chyba trochę za dużo nawrzucałem minifigów, ale rzadko mam okazje zrobić z nich użytek więc sobie to odbiłem :)
GALERIA

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 08:10 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Architektoncznie calkiem sympatycznie. Luk moglby byc bardziej okragly ale wiem ze to nie latwo zrobic.

Co fabryka produkuje? Chodzi mi o to, ze jest za wysoka a ma za mala powierzchnie (zdaje sobie sprawe ze to nie cala fabryka:)). Tak samo na tym placu przed brama brazowa jest za malo miejsca, podobnie z rampa - po co rampa jak ciezarowka tam nie podjedzie?

Bardzo podoba mi sie uzycie Red + LBG. Bricki snotem tworza ladna nawierzchnie.

Podoba mi sie wozek widlowy - szkoda ze nie dziala ale wyglada sympatycznie!

Sporo szczegolow! Brawo.

Ciekawe jak wyglada na zywo.
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 08:16 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#3 Post autor: Jonder_qind »

Fistach pisze: Co fabryka produkuje? Chodzi mi o to, ze jest za wysoka a ma za mala powierzchnie (zdaje sobie sprawe ze to nie cala fabryka:)). Tak samo na tym placu przed brama brazowa jest za malo miejsca, podobnie z rampa - po co rampa jak ciezarowka tam nie podjedzie?
Najpierw była rampa potem powstawał plac no i zabrakło szarych klocków użyłem nawet jakiś pogryzionych (już takie kupiłem :) ) klocków i zwęziłem ulice, żeby chociaż trochę naturalnie to wyglądało. A fabryka niech produkuje hmm... coś co potem ładują do tych beczek.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#4 Post autor: Miszel »

Genialna praca! Fabryka świetnie wygląda i doskonale nawiązuje do historycznych fabryk włókienniczych. Świetny pomysł na zrobienie okien wyglądających jak wykonane z luksfer. Świetnie wyglądają też takie szczegóły jak wentylator w oknie, klima na dachy czy robotnicy układający płyty chodnikowe (patent na piach). O pięknym wózku widłowym wspomniano już wyżej. Brak miejsca na placu rozumiem ograniczeniami wielkościowymi. Brama wcale nie musi być dokładnym łukiem stanowiącym półkole. Architektura na przestrzeni wieków wypracowała wiele typów łuków (kilka przykładów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Łuk_(architektura) ) Szkoda tylko że model nie jest przestrzennie większy bo faktycznie brakuje fabryce rozmiarów, ale tu również potrafię zrozumieć ograniczenia kosztowe i wyobrazić sobie że jest to tylko fragment.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Jest zajefajna!
Nieważne, co produkuje i do czego służą poszczególne budynki. Ważne, że trzyma klimat starych fabryk. Światełka w oknach wyglądają fantastyczniie! Udowodniłeś też, ze nie trzeba mieć kupy klocków w drogich kolorach, żeby stworzyć coś naprawdę ładnego i realistycznego. Całość po wymianie jezdni na niesnotową widzę na bank w przyszłorocznym K-Z.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

O! Ale sympatyczny industrial z XX wieku. Luksfory w oknach wyszły znakomite. Już wiem! Produkują tam syntetyczny miodzio (przypomniały mnie się lata osiemdziesiąte, fuj...) dla Kubusia Puchatka skoro ładują to do beczek. Przerobić na lofty i będzie rewelacja :-)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#7 Post autor: Miszel »

Tak patrzę i patrzę bo się napatrzeć nie mogę :) I jeszcze mała uwaga ja bym te białe wstawki na ścianie zamienił szarymi jak reszta wstawek w całym modelu. Nie do końca pasują mi też te białe szklane drzwi wejściowe. Wiem że mogli z czasem stare wymienić ale tak nie do końca mi to gra. Pokombinowałbym z jakimiś własnej produkcji lub chociaż spróbował użyć takich czerwonych albo jeszcze lepiej wersji z pionowymi podziałami, która występowała w klasycznych domkach z lat 70-80. Tu by się przydał Longer :) Wyglądałyby jak zakratowane.

PS. Z marszu masz mój głos na moc miesiąca ;)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#8 Post autor: Jonder_qind »

Miszel pisze:Nie do końca pasują mi też te białe szklane drzwi wejściowe. Wiem że mogli z czasem stare wymienić ale tak nie do końca mi to gra. Pokombinowałbym z jakimiś własnej produkcji lub chociaż spróbował użyć takich czerwonych albo jeszcze lepiej wersji z pionowymi podziałami, która występowała w klasycznych domkach z lat 70-80. Tu by się przydał Longer :) Wyglądałyby jak zakratowane.
Te drzwi o których mówisz LINK są w tym mocu w budce portiera, ale chyba ich nie widać na zdjęciu. Też je przymierzałem jako frontowe. Według mnie żadne drzwi nie wyglądają tam dobrze i zmieniałem je 100 razy na czarne, białe, czerwone i tą kratką itd.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#9 Post autor: Sorrow »

Śliczna fabryka:D

Ale pewnie nic w niej nie produkują - jest za ładna, za świeża. Strzelam, że właśnie kończy się renowacja i pewnie we tych budynkach będą biura i knajpy, a tych większych, których tu nie widzimy, będzie kolejne centrum handlowe;)

Cieszę się, jak widzę fajną systemową pracę z czerwonych klocków - sama mam ich nadmiar, ale wstydzę się z nich budować, bo wydaje mi się, że budynki powinny być piaskowe /szare / ciemnoczerwone... Tutaj widać, że nie mam racji:]

Te białe drzwi faktycznie są takie sobie, ale daaają radę. Niepasujące elementy widziałam w wielu pofabrycznych budynkach - ot, drzwi się wypaczyły /okno było nieszczelne / coś tam odpadło i sprawę załatwiono tym, co akurat było pod ręką, czyli na przykład drzwiami PCV, które do budynku pasują jak pięść do oka.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#10 Post autor: Miszel »

O właśnie dokładnie o takie w linku i w portierni mi chodziło - widać je na którymś ze zdjęć. A, że mogli je na PCV wymienić bo starych domknąć nie mogli również rozumiem o czym już pisałem i to jest jedyna koncepcja przemawiająca, za tym że białe też mogą na upartego być.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

polaquita

#11 Post autor: polaquita »

Jonder, super praca! Fakt, że brakuje trochę hali produkcyjnej i taśmociągu, ale zakładam, że biznes się rozkręci i powstaną kolejne budynki. :) Fajna scenka z robotnikami, jeden robi a dwóch odpoczywa, realia oddane na 101%.
Dla mnie to jest stare, dobre Powiśle, patrząc na Twoje dzieło od razu kojarzą mi się tamte budynki. Nawet ten bilboard jest umieszony w takim samym miejscu. Dawno nie byłam na Powiślu, teraz zapewne już nic z tych dawnych klimatów tam nie zostało odkąd developer buduje zamknięte osiedle dla bogaczy...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Fistach pisze:Co fabryka produkuje?
Jonder_qind pisze:A fabryka niech produkuje hmm... coś co potem ładują do tych beczek.
Oczywiście PIWO!
Oczywiście w dębowych beczkach już od dawna się go nie przechowuje, dlatego szkoda, że ta fabryka / browar nie jest bardziej retro. Tzn ona jest, tylko ludziki do tego są za współczesne.
Taki browar retro to chodzi mi po głowie już od dawna, ale wciąż wypierają go inne projekty.

Fabryka wygląda super. Najbardziej podobają mi się okna.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze: Taki browar retro to chodzi mi po głowie już od dawna, ale wciąż wypierają go inne projekty.
No no no...
Bo się będziemy gniewać.


Fabryka faktycznie zacna. Ma za to jeden wielki minus. Oczywiście powinna być w jedynie słusznym kolorze czyli CIEMNOczerwonym.
Ale ja w przyszłości naprawię to tragiczne niedopatrzenie :D
Okna chwackie trza przyznać.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Graucho ma częściowo rację - dodaj trochę cegiełek dk red, taka jednolita czerwień wygląda średnio.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#15 Post autor: Sorrow »

kris kelvin pisze:Fabryka faktycznie zacna. Ma za to jeden wielki minus. Oczywiście powinna być w jedynie słusznym kolorze czyli CIEMNOczerwonym.
Mikolaj pisze:Graucho ma częściowo rację - dodaj trochę cegiełek dk red, taka jednolita czerwień wygląda średnio.
Jonder_qind, nie słuchaj ich. Precz z tyranią tanów i dark redów:P

ODPOWIEDZ