[MOC] Fabryka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
STING

#16 Post autor: STING »

Super, najbardziej przypadły mi do gustu okna :) mniam mniam.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#17 Post autor: smyk »

I mi się podoba, trzyma taki mroczny klimat. Plus za ogrodzenie i bamę. O oknach wszyscy mówili, słusznie, że świetne.

ps. ten pan z siekierą co robi?
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 18:15 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#18 Post autor: Sorrow »

smyk pisze:ps. ten pan z siekierą co robi?
Rozwala deski, żeby można było wstawić piękną "światełkową" szybę?

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#19 Post autor: Grzesiek »

Piękna fabryka taka realistyczna i wykonana z najmniejszym szczegółem...
Ostatnio zmieniony 2010-09-11, 06:16 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#20 Post autor: Jonder_qind »

kris kelvin pisze:Fabryka faktycznie zacna. Ma za to jeden wielki minus. Oczywiście powinna być w jedynie słusznym kolorze czyli CIEMNOczerwonym.
Wszystkich fanów ciemnoczerwonego muszę zasmucić i powiedzieć, że w planach mam jeszcze jeden budynek fabryczny w tym cukierkowym czerwonym kolorze. Pocieszający może być fakt, że szybciej niż w grudniu on nie powstanie.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#21 Post autor: dmac »

Fistach pisze: Co fabryka produkuje? Chodzi mi o to, ze jest za wysoka
Słupy telegraficzne - w pionie, dla oszczędności miejsca. Następnie tnie je na krótkie kawałki i ekspediuje w beczkach - dla oszczędności kosztów transportu.

A tak poważnie - bardzo sympatyczny model. Nie szkodzi, że nie ciemnoczerwony. Parę lat temu odnowiono w Szczecinie gmach stary gmach poczty wraz z przyległościami - wypiaskowane cegły waliły po oczach jak trans orange, więc czerwone są absolutnie OK>

Mam nadzieję, że starczy Ci zapału i cierpliwości oraz klocków, żeby pociągnąć ten projekt dalej, na kolejnych kilka płyt bazowych, po czym niby to przypadkiem wcielimy go do jakiejś miejskiej makiety ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#22 Post autor: Jonder_qind »

dmac pisze:Mam nadzieję, że starczy Ci zapału i cierpliwości oraz klocków, żeby pociągnąć ten projekt dalej, na kolejnych kilka płyt bazowych, po czym niby to przypadkiem wcielimy go do jakiejś miejskiej makiety ;) .
W sumie po 2 latach mógłbym się pojawić z czymś na ogólnopolskim zlocie. Trochę czerwonych bricków 1 x 2, 560 światełek i tył obecnej fabryki będzie zrobiony. Projekt na 100% będzie rozwijany bo już zakupiłem sporo tych nowych okienek i trzeba coś z nimi zrobić :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-11, 20:27 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Piękna budowla.
A może pozbyć się cukierkowatości przełamując mur brązowymi i ciemnoczerwonymi płytkami, i dodając trochę zużycia tu i ówdzie?
Szyby z kafelków 1x1 rewelacyjne. Skorzystam z tego patentu przy budowie hali warsztatowej.
Przełamane ciemnymi szybkami tu i ówdzie oraz kafelkami czarnymi/brązowymi/beżowymi wyglądałyby naturalniej.
Siatka przy rusztowaniu nienaturalna i zbędna.
Dobrze by było, gdybyś tę fabrykę zachował i tylko ulepszał. Widziałbym to w miasteczku w przyszłym roku.
Słupy telegraficzne
Fabryka ołowianych kuleczek! Krople rozgrzanego ołowiu zrzuca się z dużej wysokości - zanim spadną, zastygają w idealnie kulistym kształcie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#24 Post autor: lugomina »

Moc miesiaca, moc!
Masakrycznie piekna fabryka. Nie moge sie napatrzec! Co za piekny kolor, jakie eleganckie luki nad oknami. Szkoda, ze teraz takich ladnych fabryk nie buduja tylko jakies bezduszne klocki..

Dzielo Moc kojarzy mi sie z lódzka Manufaktura i okolicami :)
Bije poklony podziwu i zachwytu nad oknami! Czy niedowidzaca cioteczka moglaby prosic o wieksze zblizenie na nie?..
Rozumiem, ze przyczepiles przezroczyste swiatelka/platesy do spodu czarnych plates, prawda? Brawo za pomysl i wykonanie.

P.S. i fajne smaczki z ludzikami i pojazdami, ozywiajace gmach.
Ostatnio zmieniony 2010-09-13, 22:15 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#25 Post autor: dmac »

V1 pisze: Fabryka ołowianych kuleczek! Krople rozgrzanego ołowiu zrzuca się z dużej wysokości - zanim spadną, zastygają w idealnie kulistym kształcie.
Wieża musi być wysoka także dlatego, żeby zmieściła się 15-metrowa warstwa puchu, w którym lądują te kulki - w przeciwnym razie od razu rozpłaszczałyby się o glebę :D .

(Sorry za off-topic.)


P.S. Chyba nie byłyby idealnie kuliste, tylko miałyby kształt kropli (półkula od dołu i zwężenie od góry...)
Ostatnio zmieniony 2010-09-14, 08:27 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

crises

#26 Post autor: crises »

dmac pisze:P.S. Chyba nie byłyby idealnie kuliste, tylko miałyby kształt kropli (półkula od dołu i zwężenie od góry...)
Nie wiem, czy tak jest z ołowianymi kulkami, ale spadające krople wody o średnicy nie większej niż 1 mm mają kształt prawie idealnie kulisty. Im kropla większa, tym kształt bardziej "fasolkowaty".

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#27 Post autor: V1 »

Chyba nie byłyby idealnie kuliste, tylko miałyby kształt kropli
Byłyby :)
Kształt kropli to wymysł artystów :)
Kiedyś zrobiłem takie zdjęcie wody lejącej się z prysznica (słaba jakość, ale co trzeba - to widać):
Obrazek
Przy stałej objętości kształt sfery ma najmniejszą powierzchnię i właśnie do tego dąży kropla cieczy (dążenie do zmniejszenia całkowitego napięcia powierzchniowego jeśli dobrze pamiętam z fizyki).

Każda ciecz tak się zachowuje, rozgrzany ołów także:
Fabrycznie śrut wykonywany jest przez lanie ciekłego metalu poprzez sita o otworach odpowiadających średnicy śrutu, w wysokich wieżach (powyżej 30 m) kropelki ciekłego ołowiu lecąc w powietrzu przybierają formę kulek, na dole wpadają do wody co zapobiega odkształceniu nie zastygłych jeszcze w pełni śrucin.
(Stąd: http://polowaczka.com/strona/czarnoproc ... ociski.htm )
Czy nadal używa się tej metody - nie wiem, ale jeszcze długo po wojnie tak sie robiło.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#28 Post autor: dmac »

Dobra, poddaję się :) .

Jonder_quind, nie wiem czy wiesz, ale Twoja fabryka nie nazywa się już fabryka, tylko "odlewnia śrutu". Produkcja ma charakter ultrahurtowy, stąd beczki a nie małe pudełeczka ;) . Albo... kule armatnie odlewają i pakują do beczek!
Wiedziałeś, że zbudowałeś Fabrykę Amunicji w Pionkach? :D
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#29 Post autor: Jonder_qind »

Wzoruje się człowiek na fabryce jakże pacyfistycznych koronek i guzików, a okazuje się, że wyszła wytwórnia śrutu do zabijania uroczych zwierzątek.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

Jonder_qind pisze:a okazuje się, że wyszła wytwórnia śrutu do zabijania uroczych zwierzątek.
Na przykład niesamowicie uroczych dzików?

ODPOWIEDZ