6162 Building Fun with LEGO Mosaic

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

6162 Building Fun with LEGO Mosaic

#1 Post autor: Sprinter »

Recenzja Building Fun with LEGO Mosaic 6162

Obrazek

Seria: Sculptures - Mosaic
Rok produkcji: 2007
Ilość klocków: 286
Lista części: Peeron, Bricklink
Cena: Bricklink - ok. 25 do 145 zł, Allegro - obecnie brak.
LUGNET, Brickset


Wstęp

Pierwszy raz trafiłem na ten zestaw około 1,5 roku temu w Tarnowie. Nie kupiłem go, mimo że nawet mi się spodobał, ponieważ był dosyć drogi. Udało mi się go przypadkowo znaleźć w internecie w dosyć niezłej cenie. I tak do mnie trafił.
Zestaw ten jest pozakatalogowy (przynajmniej jeśli chodzi o polskie katalogi).
Wszystkie zdjęcia są jednocześnie linkami do ich większych wersji.



Opis czas zacząć!

1. Pudełko

Bardzo ładne i kolorowe pudełko przyciągające wzrok o wymiarach 19 x 19 x 6 cm, wykonane z bardzo grubego kartonu. Z przodu pokazane są wszystkie cztery układanki (domek z autkiem, delfin, smok i helikopter). Mamy też napis - 4 w 1.

Obrazek

Z tyłu jest pokazana mozaika dodatkowa, której nie znajdziemy w instrukcji. Mamy też ukazane jak możemy zawiesić nasz obrazek na ścianie, lub postawić w pionie. Na samym dole jest sposób układania mozaiki.

Obrazek

Od góry pudełka znajdziemy spis części i klocek w skali 1:1. Dół pudełka to logo Mosaic, informacje o produkcji części (Dania i Austria), itp.

Obrazek

Z lewej strony opakowania trafiamy na ostrzeżenia i kolejną mozaikę dodatkową. Po prawej widzimy wszystkie modele z instrukcji i informację 4 w 1.

Obrazek

2. Zawartość i instrukcja

W pudełku znajdujemy trzy woreczki z klockami i instrukcję typu "harmonijka". Miejsca jest dosyć sporo w pudełku, gdyż klocki są niewielkie (nie licząc płytki bazowej oczywiście ;)).

Obrazek

Z pierwszego, największego woreczka wysypujemy różnokolorowe klocki 1x1 i dwa inne elementy:

Obrazek

Z drugiego woreczka znowu wysypujemy klocki 1x1 i dwa inne elementy:

Obrazek

Z trzeciego, najmniejszego woreczka wysypujemy... klocki 1x1 i pozostałe elementy:

Obrazek

Instukcja to jedna baaardzo szeroka i niezbyt wysoka kartka (wymiary 51 x 17,5 cm), złożona w "harmonijkę". Przedstawia budowę wszyskich 4 głównych mozaik z lotu ptaka. Dodatkowo są też dwa obrazki pokazujące dołączanie pozostałych części do obrazka domku i helikoptera. Budowa polega na ułożeniu płytki bazowej bezpośrednio na instrukcji i układaniu klocków.
Mamy też spis części.

Obrazek

3. Mozaiki

Ja zacząłem od domku:

Obrazek

Potem zbudowałem helikopter (zapomniałem doczepić element imitujący drążek sterowy):

Obrazek

Następnie smok:

Obrazek

Na końcu delfin:

Obrazek

Do każdej z mozaik używa się najwyżej połowę klocków z zestawu. Moim zdaniem najlepszy jest mały domek z samochodzikiem - po prostu mi się spodobał. Pozostałe mozaiki też są ładne i dobrze prezentują się na ścianie. :)

4. Ciekawe elementy

Bardzo rzadko pojawiająca się w zestawach (tylko 2 razy i tylko w serii Mosaic!) płytka bazowa, przezroczysta o wymiarach 16x16 studów. To świetny element, bardzo przydatny.

Obrazek

Ponad 90% klocków stanowią bricki 1x1 w różnych kolorach.

- 19x Obrazek - czarny brick 1x1

- 34x(!) Obrazek - niebieski brick 1x1

- 37x(!) Obrazek - zielony brick 1x1

- 24x(!) Obrazek - wspaniały lime brick 1x1

- 27x(!) Obrazek - medium blue brick 1x1

- 9x Obrazek - pomarańczowy brick 1x1

- 40x(!) Obrazek - zawsze przydatny czerwony brick 1x1 w dużej ilości

- 18x Obrazek - brick 1x1 w pięknym kolorze reddish brown

- 41x(!) Obrazek - także zawsze przydatny biały brick 1x1 w dużej ilości

- 19x Obrazek - żółty brick 1x1

- 2x Obrazek - dark stone brick 1x1 with headlight

- 1x Obrazek - niebieski plate, modified 3x2 with hole - dzięki niemu możemy zawiesić naszą mozaikę na ścianie


5. Podsumowanie

Plusy:

+ Interesująca, inna niż pozostałe mini-seria.
+ Przezroczysta płytka bazowa.
+ Mnóstwo przydatnych małych bricków.
+ Różnorodna kolorystyka klocków i dużo elementów w kolorze ciemnobrązowym i limonkowym.
+ Przezroczysta płytka bazowa.
+ Wspaniała zabawa dla młodszych i starszych.
+ Wspominałem już o przezroczystej płytce bazowej?

Minusów brak. :-)

Zestaw ten jest świetnym źródłem części. Te małe klocki 1x1 są zawsze przydatne. Do tego mają taką ciekawą kolorystykę! Niezapominajmy też o wspaniałej przezroczystej płytce bazowej - takich nigdy za wiele. Można się też nieźle pobawić taką układanką w czasie wolnym.
Polecam ten zestaw każdemu, ale w rozsądnej cenie.


Na koniec ciekawostka - rozpoczęła się akcja budowy największej mozaiki na świecie z LEGO, która trafi do Ksęgi Rekordów Guiness'a. Tematyka - Gwiezdne wojny. Ma mieć ona wymiary 16x9 metrów! Budowa odbędzie się w Londynie. Akcja jest całkowicie darmowa, każdy może w niej uczestniczyć. Więcej informacji i zapisy tu.


Jedyna słuszna galeria Brickshelf

W przygotowaniu recenzja Technic.
Ostatnio zmieniony 2010-10-11, 18:26 przez Sprinter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#2 Post autor: Filus »

Zestaw faktycznie inny, niż typowo katalogowe. Co do wspaniałości koloru lime bym się kłócił. Mi się ten odcień w ogóle nie podoba, nie pasuje do standardowych kolorów klocków, jakie ja lubię. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie. Każdy może mieć inne.
Sprinter pisze:W przygotowaniu recenzja Technic.
Co to za zestaw, jeżeli można spytać?

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sprinter »

Filus pisze:Sprinter napisał/a:
W przygotowaniu recenzja Technic.


Co to za zestaw, jeżeli można spytać?
Wystarczy kliknąć [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=2326]tutaj[/url] i wszystko wiadomo. :)
Dziękuję za komentarz. Szkoda, że tak mało ludzi wyraża swoje opinie. Co do koloru lime - nie jest to mój ulubiony kolor klocka, ale mnie osobiście się podoba.

Szczerze mówiąc odpowiedziałem tak późno, bo sobie zapomniałem...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

Obecne mozaiki budzą dość sprzeczne uczucia, niewątpliwie jest to fajna ciekawostka, przede wszystkim ze względu na przezroczysta płytkę bazową, no i oczywiście dość spory zapas klasycznych bricków w "wesołych" kolorach.

TLG już kiedyś miało przygodę z mozaikami, i były one, moim zdaniem, o wiele ciekawsze. Ale może dlatego bardziej przypadły mi do gustu, gdyż dwie nawiązywały do Adventurers. ;)

Obrazek

Obrazek

Oczywiście, porównanie obydwu edycji mozaik mija się nieco z celem, stare to "kobyły" składające się z ponad 2000 platów 1x1 i niestety tylko w odcieniach szarości.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

nori pisze:Oczywiście, porównanie obydwu edycji mozaik mija się nieco z celem, stare to "kobyły" składające się z ponad 2000 platów 1x1 i niestety tylko w odcieniach szarości.
Najlepszy z nich i tak był tygrys...

Obrazek

ODPOWIEDZ