Dom Vikinga

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
gras1

Dom Vikinga

#1 Post autor: gras1 »

Juz myślałem że nie zgłoszę nic na CCC3 w tym roku - ale jakoś niedziela wolna - to siadłem do klocków.
Miałem do wyboru - kontynuować rozpoczęte budowle - albo szybko coś sklecic na konkurs.
Nie było pomysłów ani klocków na wilelkie zamki - także zabrałem się za coś małego i w dwie godzinki powstał domek vikinga.

oto fotki:
http://www.brickshelf.com/gallery/gras1 ... s-hut1.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/gras1 ... s-hut2.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/gras1 ... s-hut3.jpg

Awatar użytkownika
pieknykot
Posty: 19
Rejestracja: 2005-08-30, 18:06
Lokalizacja: Erathia

#2 Post autor: pieknykot »

No to już chyba rytuał ( u grasa ) - zbudować coś małego i pięknego :)

witus

#3 Post autor: witus »

Niezły ten domek. Tylko dziwi mnie czemu nie wstawiłeś Wikinga? A no i troche małe to jest :)

7/10

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#4 Post autor: poskar »

Niezłe, niezłe :)
Mało klocków - dużo treści.
Zwłaszcze ściany boczne, to mi sie podoba :brawo:
Ale bardziej pasuje mi tu "świątynia" (mała, świątynia - przenośna?) niż dom.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#5 Post autor: Lomero »

Świetny domek!

Dawno nie widziałem czegoś tak małego i tak ładnego. Użycie drzwi jako ścian bardzo pomysłowe. Poza tym świetny dach.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że nie przypomina mi domku wikingów, a raczej chatkę pustelnika.

Pozdrawiam
Lomero

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#6 Post autor: shaggie »

Hej, fantastyczne! Mroczne, surowe, bardzo dobrze sfotografowane. Jak zwykle u Ciebie, doskonałe użycie elementów - model niby niewielki i prosty, ale o jak skomplikowanej i ciekawej strukturze, co ukazuje zdjęcie nr. 3. Gratulacje!
shaggie.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Ja się zgodzę z Lomero - bardzo ładna i sympatyczna konstrukcja, ale nie kojarzy mi się jakoś z Wikingami : o) Ale ja się nie znam na Wikingach zbytnio, więc nie wiem...
Zdrufko, Ciamek

gras1

#8 Post autor: gras1 »

Dzieki za komentarze!
Odpowiadam na pytania:
witus pisze:Tylko dziwi mnie czemu nie wstawiłeś Wikinga?
bo nie mam :) jeżeli oczywiście chodzi ci o te z aktualnych serii - a ten co wsadzilem nie przypomina wikinga??? jest rudy, na skórzane spodnie, dziergany przez norweszkę czerwony sweterek .....:)
Ale bardziej pasuje mi tu "świątynia" (mała, świątynia - przenośna?) niż dom.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że nie przypomina mi domku wikingów, a raczej chatkę pustelnika.
ale nie kojarzy mi się jakoś z Wikingami : o)
Czyli ogólnie kwestie podobienstwa ...
no cóż - przyznaję - nie jest to pełne odwzorowanie - nie jestem też ekspertem od architektury wikingów, ale pewne cechy domku wikingow udało mi się odwzorować.
- budulec - glina(kolor ciemnoszary), drewno (brązowy) i słoma - dach powinien być piaskowy cały - ale z braku klocków musiałem improwizowac ....
- kształt - dwutrapez odwrócony - szeroka podstawa, węższy środek i rozszerzanie sie dalej ku dachowi. Brakuje jedynie zastrzałów.
Przez to że jest mały (tylko 11x8) wydaje się wyższy niż powinien być - to rzeczywiście nie pasuje do wikingów :) ale małe jest fajne :)
shaggie pisze:Hej, fantastyczne! Mroczne, surowe, bardzo dobrze sfotografowane.
no jak mroczne i surowe - to znaczy ze osiągnąłem właściwy efekt!
Jeszcze raz dzieki wszystkim za opinie. No i życzę wszystkim aby tak jak i w poprzednim roku - Polska reprezentacja na CCC uplasowala się na jak najwyższych pozycjach !!

Rafi83

#9 Post autor: Rafi83 »

Ja również nie znam się na architekturze vikingów ale ten domek kojarzy mi się nie wiedzieć czemu z serią ninja :D , a właściwie z tym czego w niej głównie brakowało ,czyli ze świątyniami (tak jak to już ktoś wcześniej wspomniał ;) ).Ogólnie podoba mi się ( możliwe że zestawy ninja przyszły mi na myśl przez te drzwi które imitują ściany w twoim domku ;)) .Pozdrawiam

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#10 Post autor: k1089 »

Twój MOC przypomina trochę 'Trzynastego wojownika'. Bardzo mi przypadł do gustu, szczególnie dach i piki wbite w ziemie.
Wyobrażam go sobie w otoczeniu nieprzebytej puszczy pełnej dzikich stworów i leśnych dziwów. Prezentowałby się jeszcze lepiej.

gras1 pisze:witus napisał/a:
Tylko dziwi mnie czemu nie wstawiłeś Wikinga?

bo nie mam jeżeli oczywiście chodzi ci o te z aktualnych serii - a ten co wsadzilem nie przypomina wikinga? jest rudy, na skórzane spodnie, dziergany przez norweszkę czerwony sweterek .....
witus: Wikingowie nie nosili rogów na hełmach, jeśli o to Ci chodziło. Ludzik grasa jest jak najbardziej na miejscu.
gras1 pisze: budulec - glina(kolor ciemnoszary), drewno (brązowy) i słoma - dach powinien być piaskowy cały - ale z braku klocków musiałem improwizowac ....
Wikingowie nie budowali domów z gliny, tylko z kamienia i drewna. Ale to nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ