[MOC] Liebherr R 944 C

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

michal_forest pisze:Czyli przewaga tej nowej wąskiej zębatki z20 nad starą jest taka, że nie musi się ona obracać razem z obciążoną osią, tylko sobie na niej "leży" i w ten sposób silnik ma mniej oporu do pokonania, co w ostatecznym rozrachunku spowodowało, że ciężkie ramię podnosi się z całkiem znośną prędkością. Dobrze się domyślam?
Tak jest :)
Wadą jest to że napęd musi być podawany prostopadle do punktu obrotu siłownika poprzez z12. Wymaga to bardzo solidnego obudowania :/
Atr pisze:Ciekawy model wybrałeś, ale kto jak nie ty powinien znać takie dziwadła kopalniane.
Ona nie jest raczej kopalniana. Do kopalni wpuszcza się raczej takie wynalazki:

Obrazek
Atr pisze:Ciekawe, czy Liebherr zdołałby poskrobać styropian.
Dobre pytanie. Niestety nie mam nawet kawałka :(
Atr pisze:PS. Foty są chyba trochę za jasne, żółty wydaje się wyblakły.
No niestety. Musiałem robić zdjęcia i kręcić film przy sztucznym oświetleniu, a mój aparat nie pozwala na swobodne ustawianie parametrów zdjęć :(
Próbowałem je trochę poprawić w PSP,, ale do zdjęć przy świetle słonecznym im daleko...
Mr.Z pisze:Mnie trochę nie podchodzą te boczne belki-kurtyny na kołach. Niby oddają rzeczywistość, ale w wydaniu slope'owym nadają tej pięknej maszynie... zabawkowego wyglądu. Odrealniają ją. Widok kół jezdnych (jest jakaś zawieszka?) i napędowych dodałby moim zdaniem prawdziwości.
Zawieszki nie ma. I nie sądzę by była potrzebna :D

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#17 Post autor: Miszel »

Świetny model. Rozpisywać się nie będę bo się na mechanice nie znam ale wizualnie i funkcjonalnie robi piorunujące wrażenie. Sugestia co do obudowania silnika w ramieniu - nie dałoby się do tego użyć tego: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4215a i tego: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2362a elementu? Jak dobrze liczę to otwór razem z okalającymi go płytkami ma chyba 3 bricki wysokości.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

Miszel pisze:Sugestia co do obudowania silnika w ramieniu - nie dałoby się do tego użyć tego: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4215a i tego: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2362a elementu? Jak dobrze liczę to otwór razem z okalającymi go płytkami ma chyba 3 bricki wysokości.
Dałoby się. Ale ja wolałem wyeksponować tego XLa. Kwestia gustu ;)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#19 Post autor: Miszel »

Nie no, o gustach się nie dyskutuje. Pytano, czy nie da się obudować to podsunąłem rozwiązanie czym to zrobić, a twój wybór, czy wolisz z odsłoniętym silnikiem, czy nie. Moim zdaniem ten widoczny silnik dodaje uroku. A podsunąć pomysł M_longerowi, - bezcenne :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#20 Post autor: makorol »

No jestem pod wrażeniem. Bardzo ładnie to wyszło. Ale dodałbym jeszcze trochę makaronu przy tej części przechylanej na boki. Oryginał ma tam straszny bałagan, a w klockach takie szczegóły dodają realizmu.
Rzeczywiście wieża jest dobrze wyważona, bo bujanie jest prawie niezauważalne!
Trochę nie podoba mi się ta duża szara "pokrywa" na wieży. Przydałby się tam jakiś grill.

Ale to tylko takie szczególiki, ogólnie model jest świetny!

Edit: Dlaczego pierwsza część ramienia nie jest zabudowana od spodu ?
Ostatnio zmieniony 2010-09-29, 17:08 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

makorol pisze:Przydałby się tam jakiś grill.
Oj przydałby się. Sęk w tym że w miejscu gdzie powinny być grille jest switch PF. Stąd wzięło się to lekkie wybrzuszenie.
makorol pisze:Edit: Dlaczego pierwsza część ramienia nie jest zabudowana od spodu ?
A to jest dobre pytanie. Dałem tam żółtego ślimaka i żółte bushe, ale o zabudowaniu płytkami nie pomyślałem :D

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#22 Post autor: Kubrick »

M_longer, spieprzyles - w oryginale przewody ida do glowicy dolem, a Tobie kabel od mediuma idzie gora i bedzie haczyl o strop :P
dmac pisze:P.S. Longer chyba dziewczyny nie ma, że tak Mu się chce nawet schematy mechaniki robić ;) .
Oglaszam ogolnopolska akcje poszukiwania Longerowi dziewczyny :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#23 Post autor: RacingFan »

makorol pisze:Ale dodałbym jeszcze trochę makaronu przy tej części przechylanej na boki. Oryginał ma tam straszny bałagan, a w klockach takie szczegóły dodają realizmu.
No właśnie. Maszyny z hydrauliką mają kilometry kabli. M_Longer, a jakbyś dodał takie "sztuczne" przewody, w których by nic nie płynęło, tylko nie za dużo, bo bez przesady, co sądzisz?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Oe9WJKuOXc8[/youtube]

;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

Proszę Was, żarciki żarcikami ale jak zaczniemy wklejać hiphop na Lugpol to będę się bał czytać forum.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sprinter »

No, no, no, to jest coś! Nie wiedziałem, że istnieją takie ciekawe maszyny. Dla mnie czysta perfekcja, nigdy nie osiągnę nawet 75% takiego poziomu budowy. Model świetnie odwzorowany, ładny i sprawny - mimo sporej masy wszystko szybko działa.
Jak nawet chciało Ci się robić te schematy? ;P

Genailne są Twoje prace.

Zapomniałbym - zbuduj coś czerwonego, bo dawno nic nie było. ;D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Maszyna na totalnym wypasie, ale muszę powiedzieć że rozczarowało mnie że napędzasz głowicę Mediumem a niczego nie poskrobałeś na filmie. Nawet fasolek.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#27 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Maszyna na totalnym wypasie, ale muszę powiedzieć że rozczarowało mnie że napędzasz głowicę Mediumem a niczego nie poskrobałeś na filmie. Nawet fasolek.
Obejrzyj film do końca :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

E tam, kamera. Kamerę to mi i chomik może poskrobać.

ODPOWIEDZ