[MOC] Wojna Syberyjska: LWS-103 Mewa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Wojna Syberyjska: LWS-103 Mewa

#1 Post autor: V1 »

LWS-103 Mewa

Obrazek

Operacja 'Śnieżna Kula' - ofensywa rozpoczęta w 1947 roku (mająca na celu zepchnięcie na północ i ostateczną likwidację armii Stalina) - była pierwszym teatrem działań, na którym wykorzystano nowatorski wynalazek - radar wczesnego wykrywania, działający na falach antyamarantowych (to jeden z nowych, nieznanych wcześniej kolorów odkrytych przez polskich uczonych). Miał zasięg maksymalny 1000km, przy czym przy zasięgu ograniczonym do 100km radar pozwalał na jednoczesne, niezależne śledzenie kilkuset celów naziemnych lub powietrznych, o minimalnej wielkości 50x50x50cm.
Radar, oparty na lampach dziewięciokierunkowych, montowano na Mewach wewnątrz talerza nad kadłubem. Wynalazek ten, choć dosyć prymitywny jak na dzisiejsze standardy, w swoim czasie znacząco przyczynił się do sukcesów Armii Nowej Polski.
Charakterystyczny płat, uzupełniony o system aerodynamiki nadaktywnej został zaadaptowany z myśliwca PZL-111.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 18:07 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Mrutek

#2 Post autor: Mrutek »

Ten to jest dopiero "brzydki". W razie awarii lamp mógłby zabijać wyglądem ;)
dmac pisze:
Mrutek pisze:Ten to jest dopiero "brzydki". W razie awarii lamp mógłby zabijać wyglądem ;)
A mnie się podoba bardziej niż poprzedni.
Dlatego dałem cudzysłów. Jest oczywiście tak brzydki, że aż piękny :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-29, 15:54 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

Mrutek pisze:Ten to jest dopiero "brzydki". W razie awarii lamp mógłby zabijać wyglądem ;)
A mnie się podoba bardziej niż poprzedni. Tzn. oczywiście jest paskudny, ale detale ma jeszcze ciekawsze. Aż zaczynam być ciekaw, co by się stało, gdyby Karwik zmajstrował wierny model, dajmy na to, samolotu F-18 Hornet...
Znów podwozie rządzi (choć trzyma się chyba na ślinę i słowo honoru ;) ), ale bardzo mi się podoba także wyprofilowanie kabiny z kafli tak, żeby pięknie pasowała do szybki... Mistrzostwo.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

O! I to jest świetne. Opisów spejsowych statków naczytałem się tyle że nie robią już na mnie wrażenia, a poprzedni stateczek był co prawda dobrze zbudowany, ale nudny. A to jest tak fantastycznie paskudne że aż miło patrzeć, doszukiwać się smaczków i resztek logiki :D

Najbardziej podoba mi się to, że jakby usunąć którykolwiek moduł - to nagle to zaczyna mieć JAKIŚ sens.

Gratuluję wniesienia czegoś nowego do tego działu ;>

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Piekny, tak fantastycznie bezsensowny ze az milo. Wykonanie nieprawdopodobne. Napatrzec sie nie moge.
A najbardziej czekam na wozy bojowe Armii Nowej Polski.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Przypomina pisklaka mewy; duża głowa, duży brzuch i małe skrzydła.
Wygląda komicznie, może nawet koszmarnie, ale trudno wzrok oderwać.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Zdecydowanie ciekawszy niż ten poprzedni bo jak powiedział Jerac tamten był po prostu nudnawy. A ten jest świetny :)

the oneman

#8 Post autor: the oneman »

Piekna praca ! Duzo fajnych pomyslow ->"polskie skrzydlo", podwozie ; podoba mi sie tez ,ze podwyzszyles ludzika :)
Historia (i oba modele oczywiscie) bardzo inspirujaca . W mojej glowie (dzieki Tobie odzyl pomysl na na cos radzieckiego w zimowym kamuflazu , jeden z wielu niezrealizowanych projektow ,moze czas do tego wrocic (?)).

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Qworg »

Strasznie to pokraczne i odbiegające od wszelkich obowiązujących standardów, co sprawia że jest to ciekawe i przykuwa uwagę. Przypomina niektóre nowatorskie projekty tworzone w tamtych latach (szczególnie w iii rzeszy), porzucone i nigdy nie kontynuowane, choć bliżej mu do takich, które nigdy nie opuściły deski kreślarskiej :). Kabina wygląda naprawdę ciekawie.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Fantastyczne!
Aż ciekaw jestem jak wyglądałby opancerzony pojazd piechoty Salamandra, czy czołg ciężki Żubr :)
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ