Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6162 Building Fun with LEGO Mosaic
Autor Wiadomość
Sprinter 
Policjant miasta LEGO

Wpisy: 99
Wysłany: 2010-10-08, 21:48   6162 Building Fun with LEGO Mosaic

Recenzja Building Fun with LEGO Mosaic 6162

Seria: Sculptures - Mosaic
Rok produkcji: 2007
Ilość klocków: 286
Lista części: Peeron, Bricklink
Cena: Bricklink - ok. 25 do 145 zł, Allegro - obecnie brak.
LUGNET, Brickset

Wstęp

Pierwszy raz trafiłem na ten zestaw około 1,5 roku temu w Tarnowie. Nie kupiłem go, mimo że nawet mi się spodobał, ponieważ był dosyć drogi. Udało mi się go przypadkowo znaleźć w internecie w dosyć niezłej cenie. I tak do mnie trafił.
Zestaw ten jest pozakatalogowy (przynajmniej jeśli chodzi o polskie katalogi).
Wszystkie zdjęcia są jednocześnie linkami do ich większych wersji.

Opis czas zacząć!

1. Pudełko

Bardzo ładne i kolorowe pudełko przyciągające wzrok o wymiarach 19 x 19 x 6 cm, wykonane z bardzo grubego kartonu. Z przodu pokazane są wszystkie cztery układanki (domek z autkiem, delfin, smok i helikopter). Mamy też napis - 4 w 1.

Z tyłu jest pokazana mozaika dodatkowa, której nie znajdziemy w instrukcji. Mamy też ukazane jak możemy zawiesić nasz obrazek na ścianie, lub postawić w pionie. Na samym dole jest sposób układania mozaiki.

Od góry pudełka znajdziemy spis części i klocek w skali 1:1. Dół pudełka to logo Mosaic, informacje o produkcji części (Dania i Austria), itp.

Z lewej strony opakowania trafiamy na ostrzeżenia i kolejną mozaikę dodatkową. Po prawej widzimy wszystkie modele z instrukcji i informację 4 w 1.

2. Zawartość i instrukcja

W pudełku znajdujemy trzy woreczki z klockami i instrukcję typu "harmonijka". Miejsca jest dosyć sporo w pudełku, gdyż klocki są niewielkie (nie licząc płytki bazowej oczywiście ;)).

Z pierwszego, największego woreczka wysypujemy różnokolorowe klocki 1x1 i dwa inne elementy:

Z drugiego woreczka znowu wysypujemy klocki 1x1 i dwa inne elementy:

Z trzeciego, najmniejszego woreczka wysypujemy... klocki 1x1 i pozostałe elementy:

Instukcja to jedna baaardzo szeroka i niezbyt wysoka kartka (wymiary 51 x 17,5 cm), złożona w "harmonijkę". Przedstawia budowę wszyskich 4 głównych mozaik z lotu ptaka. Dodatkowo są też dwa obrazki pokazujące dołączanie pozostałych części do obrazka domku i helikoptera. Budowa polega na ułożeniu płytki bazowej bezpośrednio na instrukcji i układaniu klocków.
Mamy też spis części.

3. Mozaiki

Ja zacząłem od domku:

Potem zbudowałem helikopter (zapomniałem doczepić element imitujący drążek sterowy):

Następnie smok:

Na końcu delfin:

Do każdej z mozaik używa się najwyżej połowę klocków z zestawu. Moim zdaniem najlepszy jest mały domek z samochodzikiem - po prostu mi się spodobał. Pozostałe mozaiki też są ładne i dobrze prezentują się na ścianie. :)

4. Ciekawe elementy

Bardzo rzadko pojawiająca się w zestawach (tylko 2 razy i tylko w serii Mosaic!) płytka bazowa, przezroczysta o wymiarach 16x16 studów. To świetny element, bardzo przydatny.

Ponad 90% klocków stanowią bricki 1x1 w różnych kolorach.

- 19x - czarny brick 1x1

- 34x(!) - niebieski brick 1x1

- 37x(!) - zielony brick 1x1

- 24x(!) - wspaniały lime brick 1x1

- 27x(!) - medium blue brick 1x1

- 9x - pomarańczowy brick 1x1

- 40x(!) - zawsze przydatny czerwony brick 1x1 w dużej ilości

- 18x - brick 1x1 w pięknym kolorze reddish brown

- 41x(!) - także zawsze przydatny biały brick 1x1 w dużej ilości

- 19x - żółty brick 1x1

- 2x - dark stone brick 1x1 with headlight

- 1x - niebieski plate, modified 3x2 with hole - dzięki niemu możemy zawiesić naszą mozaikę na ścianie

5. Podsumowanie

Plusy:

+ Interesująca, inna niż pozostałe mini-seria.
+ Przezroczysta płytka bazowa.
+ Mnóstwo przydatnych małych bricków.
+ Różnorodna kolorystyka klocków i dużo elementów w kolorze ciemnobrązowym i limonkowym.
+ Przezroczysta płytka bazowa.
+ Wspaniała zabawa dla młodszych i starszych.
+ Wspominałem już o przezroczystej płytce bazowej?

Minusów brak. :-)

Zestaw ten jest świetnym źródłem części. Te małe klocki 1x1 są zawsze przydatne. Do tego mają taką ciekawą kolorystykę! Niezapominajmy też o wspaniałej przezroczystej płytce bazowej - takich nigdy za wiele. Można się też nieźle pobawić taką układanką w czasie wolnym.
Polecam ten zestaw każdemu, ale w rozsądnej cenie.

Na koniec ciekawostka - rozpoczęła się akcja budowy największej mozaiki na świecie z LEGO, która trafi do Ksęgi Rekordów Guiness'a. Tematyka - Gwiezdne wojny. Ma mieć ona wymiary 16x9 metrów! Budowa odbędzie się w Londynie. Akcja jest całkowicie darmowa, każdy może w niej uczestniczyć. Więcej informacji i zapisy tu.

Jedyna słuszna galeria Brickshelf

W przygotowaniu recenzja Technic.
Ostatnio zmieniony przez nori 2010-10-11, 19:26, w całości zmieniany 2 razy  

Filus 

Wpisy: 556
Wysłany: 2010-10-09, 15:00   

Zestaw faktycznie inny, niż typowo katalogowe. Co do wspaniałości koloru lime bym się kłócił. Mi się ten odcień w ogóle nie podoba, nie pasuje do standardowych kolorów klocków, jakie ja lubię. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie. Każdy może mieć inne.

Sprinter napisał/a:

Co to za zestaw, jeżeli można spytać?

Sprinter 
Policjant miasta LEGO

Wpisy: 99
Wysłany: 2010-10-12, 21:52   

Filus napisał/a:
Sprinter napisał/a:

Co to za zestaw, jeżeli można spytać?

Wystarczy kliknąć tutaj i wszystko wiadomo. :)
Dziękuję za komentarz. Szkoda, że tak mało ludzi wyraża swoje opinie. Co do koloru lime - nie jest to mój ulubiony kolor klocka, ale mnie osobiście się podoba.

Szczerze mówiąc odpowiedziałem tak późno, bo sobie zapomniałem...

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 896
Wysłany: 2010-10-13, 09:37   

Obecne mozaiki budzą dość sprzeczne uczucia, niewątpliwie jest to fajna ciekawostka, przede wszystkim ze względu na przezroczysta płytkę bazową, no i oczywiście dość spory zapas klasycznych bricków w "wesołych" kolorach.

TLG już kiedyś miało przygodę z mozaikami, i były one, moim zdaniem, o wiele ciekawsze. Ale może dlatego bardziej przypadły mi do gustu, gdyż dwie nawiązywały do Adventurers. ;)

Oczywiście, porównanie obydwu edycji mozaik mija się nieco z celem, stare to "kobyły" składające się z ponad 2000 platów 1x1 i niestety tylko w odcieniach szarości.

M_longer 
VIP

Wpisy: 4518

Wysłany: 2010-10-13, 15:44   

nori napisał/a:
Oczywiście, porównanie obydwu edycji mozaik mija się nieco z celem, stare to "kobyły" składające się z ponad 2000 platów 1x1 i niestety tylko w odcieniach szarości.

Najlepszy z nich i tak był tygrys...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu