Brodata Atomówka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

Brodata Atomówka

#1 Post autor: Sorrow »

Chciałam Wam pokazać, co zmajstrowałam na konkurs customizacyjny na EB.

Wstęp
Zadanie konkursowe polega na tym, że trzeba zrobić minifiga wybierającego się na cosplay, czyli imprezę / konwent / zlot / cos tam, gdzie fani przebierają się za postaci z anime, gier komputerowych, filmów, kreskówek itd. Tym razem nie chodzi jednak o to, żeby ludzika wystroić w idealny strój Dartha Vadera czy Sally Czarodziejki. Ważne, żeby kostium był niedoskonały i żeby wyzierało spod niego prawdziwe oblicze przebranego geeka – np. za Sally Czarodziejkę przebiera się staruszka z nadwagą, a Heman ma okularki i buzię przestraszonego kujona.
Do zdjęć minifiga trzeba dołączyć historyjkę o naszej postaci („Pani Zosia zawsze lubiła oglądać z wnuczką „Dragon Balla”. Pewnego razu...”) i winietkę.

A teraz moja praca

How do you like my costume, luv?
, czyli Skarbie, podoba ci się moje przebranie?

Hector (42) i June (29) pobrali się rok temu. Oboje uwielbiają stare komiksy i kreskówki, a ostatnio postanowili po raz pierwszy wybrać się na komiksową imprezę cosplayową. Hector jest stuprocentowym facetem (i to dlatego June na niego poleciała!), nie to co te wymoczki dookoła – jest potężny, zarośnięty, ma solidny mięsień piwny i tatuaże. W związku z tym June od początku wiedziała, że jej mąż musi wcielić się w postać, która również emanuje dziką samczością. Właśnie autorytarnie zdecydowała, za kogo się przebiorą i nie może się doczekać, kiedy powie o tym Hectorowi.

Obrazek

Niestety Hector zaplanował sobie zupełnie inny strój...

Obrazek

Obrazek


Hector-Atomówka-Niedoszły-Bluto w pełnej krasie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Flickr

Ktoś z Was bierze udział w tym konkursie? Termin nadsyłania prac przedłużono do wtorku, a brickarmsowe nagrody są faaajne.
Tu jest link do prac konkursowych – klik. Niektóre są naprawdę dobre.
Ostatnio zmieniony 2010-10-24, 13:58 przez Sorrow, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#2 Post autor: Bobofrutx »

Podoba mi się, takie z jajem ;P Przemyślane, i w ogóle. Ta ciemno różowa ścianka jakoś tak fajnie gra z całą resztą. Niezłe poślady Hectorowi strzeliłaś ;D

Z czego wykonałaś głowę bajki, brzuch piwny i poślady?? :P

Powodzenia!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

crises

#3 Post autor: crises »

Różowa ściana świetnie koresponduje z szarym wystrojem wnętrza. Super są małe wydruki naklejone na kafelki, chyba sam sobie porobię z garść i sklecę jakieś stoisko z komiksami. Bomba.
Z czego ulepiłaś "kastomowe" części? No i jakie farbki? Trochę Ci się ręka trzęsła przy malowaniu, ale mi to akurat nie przeszkadza. Kotwica na owłosionej klacie zestawiona z głową Atomówki robi wrażenie :-)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#4 Post autor: Sorrow »

Tors, brzuch i tyłek (niestety nie wyszedł mi tak kształtny jak chciałam;) są z modeliny Fimo, do kupienia w Empikach. Utwardziłam ją przez gotowanie. Łepek z kasku oblepionego modeliną. Do tego użyłam farbek do malowania na ceramice (akurat takie miałam) i czarnego cienkopisu.

Ręka trzęsła mi się jak diabli, ale to już było któreś podejście i nie miałam siły (ani "zbywalnych" części ludzikowych) na kolejną próbę.
Na wypadek gdyby ktoś z Was próbował kiedyś gotować minifigi - pamiętajcie, że we wrzątku otwory w minifigach zmniejszają się. Jeśli ugotujemy sam tors bez rąk lub sam oblepiony czymś kask, może się okazać, że ludzikowi nie da się potem wcisnąć rączek czy głowy.

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#5 Post autor: Lipek79 »

Polecam green stuff do modelowania :) Nie trzeba gotować, a utwardzi się sam po około 30 minutach. Do nabycia w sklepach modelarskich, nie polecam firmy Wamod, najlepsza od mr. gunze.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Qworg »

Sorrow pisze:gotować minifigi
Normalnie skrajny sadyzm... większości wystarcza samo malowanie/cięcie/oblepianie, ale przyznać muszę, efekt ciekawy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Z modeliną na klockach też mam przykre doświadczenia. Chcąc zrobić kropierz z modeliny ugotowałem konika, który po tym doświadczeniu wylądował w śmietniku.

Bardzo podobają mi się naklejki, zwłaszcza zdjęcie ślubne.
Niedoskonałość przebrania dodaje uroku, bo w końcu to Hector robił to przebranie. June pewnie zrobiłaby to lepiej.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Podoba mnie się miniaturka i sam pomysł na wykonanie atomówki. Zawsze wydawało mnie się, że dla szczytnych celów mały upgrade z innych nieklockowych elementów jest całkiem na miejscu. Piękna, trendy różowa ścianka, nawet wisi na niej monidło :-) Tylko to nad czym ubolewam to nogi ludzików w pozycji siedzącej... Ten siad płaski pani hektorowej na fotelu jest taki sobie. Ale co ty wymyślić o to jest pytanie?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Bubbles !
Śmieszne to.
Fajne naklejki-zdjęcia. Ślubne dobrze by było nakleić na kafelkach, a nie bezpośrednio na ścianie, żeby dać pozór ramki.
Ale rzeźbisz!
Nie wiem jak, bo nie miałem na poważnie do czynienia z tymi materiałami, ale dobrze by było wygładzić powierzchnię, żeby błyszcząca farba nie dawała nieregularnych odblasków.
Równe malowanie to tylko kwestia wprawy. Będziesz robić ich więcej?

Bardzo lubię Powerpuff-Girls. I piosenkę. Kiedyś nawet chodziłem w koszulce z nimi :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

PatrykZ pisze:Ten siad płaski pani hektorowej na fotelu jest taki sobie. Ale co ty wymyślić o to jest pytanie?
To akurat proste - można zrobić nogi z tego klocka. Ale jakoś nie pomyślałam, żeby Hectorową ładniej posadzić.

V1, powierzchnię można wygładzić np. pilnikiem do polerowania paznokci - takim, który ma trzy-cztery różne powierzchnie ścierne. Dobrze mi się sprawdził przy polerowaniu Atomówkowej głowy. Tors ulepiłam trochę niechlujnie i szlifowanie nie pomogło. Ale najgorsze, że tymi moimi farbami nie da się malować "na gładko" - zawsze będą nierówności i ślady pędzla. Popytam modelarzy i RPG-owców, czym malują swoje pojazdy czy figurki.

Pewnie jeszcze pobawię się w lepienie - z modeliny lub green stuffa (dzięki, Lipek!), bo marzy mi się kilka odlotowych fryzur.

A "Atomówek" nigdy nie widziałam, ale chyba nadrobię zaległości - ich wróg, diabeł w pończochach, mnie przekonał:P

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#11 Post autor: Lipek79 »

Co do malowania figurek możesz śmiało się pytać mnie :) Maluję i pojazdy i figurki więc jak coś zawsze pomogę :)

ODPOWIEDZ