Skład towarowy

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

Skład towarowy

#1 Post autor: kle_on »

Powstało ileś tam tych wąskotorówek, był nawet jeden skład pasażerski, więc nadszedł czas właściwy na skład towarowy. Wagon pocztowy, platforma i wagon mhmm... prawie bydlęcy :)
Wagon pocztowy miał pierwotnie powstać jako wagon pełno-wymiarowy dla skali train (6-7 kropek), dopiero po powstaniu pomarańczowej lokomotywy został przebudowany, a właściwie zbudowany od nowa na potrzeby mniejszej skali, później powstała platforma, i tak jakoś życia brakowało w tym składzie. Wagon bydlęcy byłby pewnie ładniejszy jako zabudowany, choć w tej skali nie miałem pomysłu na ażurową konstrukcje i upchnięcie jeszcze bydła wew.

Obrazek


Galeria starym zwyczajem czeka na publikację:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Qworg »

Ogólnie to ja się na tym nie znam, ale ten czerwony wagonik wygląda świetnie. Może dół jest trochę "chudy" ale i tak fajnie się prezentuje.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Czerwony wagonik jest świetny. Co przewozi? Jest odzwierciedleniem jakiegoś prawdziwego wagonu?
\/1 ______________

rasch22

#4 Post autor: rasch22 »

Przepiękne to to :)

Może pomarudzę ale powiem że jeśli udało by ci się do tego zrobić jakąś dioramkę, trochę trawy, jakieś tło, drzewka i podkład kolejowy byłoby bosko,a malutką stacyjkę kolejową to wypas by był niesamowity. A czy mówił ci ktoś że czerwony wagon jest genialny :) rewelacja :)
Ostatnio zmieniony 2010-10-16, 06:30 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Czerwonego już zachwalali, to ja zachwalę jeszcze brązową platformę, która jak na tak prostą konstrukcję ma całkiem sporo detali. Najlepszy jest patent na śruby przykręcające łańcuchy. Najbiedniej w tym całym składzie wygląda niestety platforma do przewozu bydła i jedynie krowy jej uroku dodają. Nie ma ona nawet żadnym elementów podwozia oprócz kół. Pozostałe dwa wagony mają bardzo fajnie za symulowane atrapy resorów czy czegoś podobnego, a w bydlęcym jest tylko płasko i koła.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#6 Post autor: Bobofrutx »

Cały skład jest świetny. Ale faktem jest że czerwony wagon najładniejszy. Dlatego też mógłbyś zrobić ich więcej i dobudować jakąś większą lokomotywę ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#7 Post autor: stpman »

Zadam głupie pytanie.
Czy to ma jakiś napęd? (silnik elektryczny)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#8 Post autor: Scrat »

Urocze, w szczególności czerwony wagonik. To kiedy jakaś wąskotorówka z Polski?
V1 pisze:Czerwony wagonik jest świetny. Co przewozi?
To wagon pocztowy :)
Ostatnio zmieniony 2010-10-17, 11:16 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#9 Post autor: rh »

Świetne one są :)
Wagon pocztowy - coś kompletnie innego, rewelacja. Świetny pomysł.
No i bardzo mi się podoba jak zabudowałeś przestrzeń pomiędzy kołami.



PS: Może byś tak wybrał się na integrację, bo z wielką przyjemnością bym zobaczył te cudeńka i tory?

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#10 Post autor: kle_on »

V1 pisze:Co przewozi?
właściwie to klocki ;)
V1 pisze:Jest odzwierciedleniem jakiegoś prawdziwego wagonu?
o ile wiem to nie, prawdę powiedziawszy to bliżej mu do klasycznego wagonu towarowego i ten był niewątpliwe punktem odniesienia do pierwowzoru, ale że to budowniczy nadaje nazwę, więc został pocztowy :)
rasch22 pisze:się do tego zrobić jakąś dioramkę, trochę traw
mam taki domek z bali w zanadrzu od..., stycznia się kurzy, i ciągle nie mam nań pomysłu, może...
Miszel pisze:Najbiedniej w tym całym składzie wygląda niestety platforma do przewozu bydła
podłoga i uchylne barierki wymusiły kształt i budowę podwozia, mocno zbiedniało, niestety, dlatego właśnie krówki mają za zadanie ten wagon trochę podciągnąć ;)
Bobofrutx pisze:dobudować jakąś większą lokomotywę
wąskotorową spalinówkę? mhmm
stpman pisze:Czy to ma jakiś napęd?
nie, ale właściwie jest to wykonalne, mały silnik, odbiornik i proste przełożenie można upchnąć, problem jest z kołami, w te (na zdjęciach) nie wejdą axle, a te psują skalę, ale napęd można przenieść, nawet gdzieś mam takie hybrydowe rozwiązanie (technic+train, ble?)
Scrat pisze:To kiedy jakaś wąskotorówka z Polski?
tzn. biało-czerwona? ;)
rh pisze:Może byś tak wybrał się na integrację
z chęcią, od powrotu z wakacji śledzę wątek, ale ostatnia padła w powijakach, więc nawet nie mam się co tłumaczyć...

rh

#11 Post autor: rh »

kle_on pisze:z chęcią, od powrotu z wakacji śledzę wątek, ale ostatnia padła w powijakach, więc nawet nie mam się co tłumaczyć...
Najbliższa sobota tak dla przypomnienia jest w planach ;)

ODPOWIEDZ