[MOC] SOWER -> SIEWNIK

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
the oneman

#16 Post autor: the oneman »

Tak,tak ,znamy "Dżiraka" :D , Moze sie jeszcze odezwie ,jestem przyzwyczajony raczej do jego milczenia ,bo na Flickr zwykle nie komentuje.
Dzieki i odwzajemniam pozrowienia .

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#17 Post autor: Jerac »

Widzę że to mój obowiązek :D

Nie odzywałem się bo prawdę mówiąc, nie jestem do końca przekonany czy mi się podoba czy nie. Statek z pewnością jest unikalny i na swój sposób ładny, ale brakuje mi w nim takiego specyficznego "piękna", które zwykle właśnie w space najłatwiej uzyskać bo nie ma ograniczeń wynikających z realizmu... przy czym chyba powinienem zostawić tą opinię dla siebie, bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Natomiast trudno nie pochwalić spójnej i sensownej kolorystyki, bardzo ciekawych kształtów i niechęci do kątów prostych którą bardzo lubię.

Z takich czysto konstrukcyjnych rzeczy nie podoba mi się "mocowanie" humanoida. Przy całej nastawionej na praktyczność konstrukcji takie siedzenie na boku wygląda dość dziwnie.

Szkoda że go nie odbudowałeś. To brzmi jak jeden z tych modeli które lubią być ulepszane co chwila. Może jednak wróć do niego, i spróbuj zbudować drugą jednostkę tej samej "rasy"?

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#18 Post autor: Ither »

Ja mam pytanie natury formalnej:

Czemu mówicie Dżerak Dżerik Żeras itd? Przecież to jest Jerac :<

Mnie się humanoid całościowo podoba, w samym statku bardzo fajny jest kontener i jego kolorystyka. Troszkę taki zmechanizowany overlord. Albo scyborgizowany.
Ostatnio zmieniony 2010-11-02, 14:56 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#19 Post autor: Filozof »

Jak dla mnie na codzień mówią na niego Jarek.
Ostatnio zmieniony 2010-11-02, 15:08 przez Filozof, łącznie zmieniany 1 raz.

the oneman

#20 Post autor: the oneman »

> Jerac ,milo ,ze napisales .O gustach sie nie dyskutuje ,wiec dla uproszczenia przyjme ,ze jednak troche ci sie podoba :D
Co do mocowania humanoida; sprawa jest dosyc zlozona, poniewaz nie jest on pomyslany jako pilot/zaloga ,a raczej jako "narzedzie". (Podobnie jak ramie zakonczone dlonia nie jest miejscem gdzie miesci sie swiadomosc czlowieka). Dlatego umiescilem go wprost na powierzchni statku -gotowego do (na przyklad )naprawy jakiejs usterki podczas lotu. "Mozg" rosliny znajduje sie w hermetycznym naczyniu (zbudowanym z zaluzji garazowych).
Musze przyznac ,ze model byl bardzo trudny w budowie i w zabawie (:), poniewaz mozna go bylo jedynie polozyc na boku ,ryzykujac uszkodzenia bardziej delikatnych szczegolow .
Czy bedzie wiecej jednostek tej samej "rasy" ? Byc moze...
> Ither - Dzieki !
Ostatnio zmieniony 2010-11-02, 23:01 przez the oneman, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#21 Post autor: Havoc »

Jak dla mnie bomba - kształt, kolory. Ogólnie, jak zauważył Ither, bardzo przypomina overlorda ze Starcrafta. Czy historyjka (no i sam pojazd) są na czymś oparte? Jakaś gra/książka/komiks ?

I nie przejmuj się za bardzo krytycznymi uwagami Jeraca, jemu zawsze się coś nie podoba :D To w sumie taka tradycja, w końcu jesteś na jego terenie ;)
the oneman pisze:Czy bedzie wiecej jednostek tej samej "rasy" ? Byc moze...
Zdecydowanie powinno być.

PS I poprosimy o większe fotki :) Tak, żeby można było podziwiać szczegóły.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#22 Post autor: Jerac »

oneman: Podoba mi się. Tyle że jest to inny styl niż to do czego JA dążę, ot cała historia odnośnie mojego straszliwego marudzenia :D

rh

#23 Post autor: rh »

Jerac pisze:Tyle że jest to inny styl niż to do czego JA dążę
I bardzo dobrze :) Każdy z Was ma swój unikalny styl i jest w tym świetny :) a ze Jarkowi się zdarza marudzić, to nic nowego :D

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#24 Post autor: stpman »

Jakiż powiem świeżości w tym dziale. Mój ścisły umysł nie bardzo jest w stanie ogarnąć tego co przedstawiają zdjęcia, ale wygląda to bardzo ciekawie. Samo łączenie klocków i użyte elementy wprawiają w zachwyt.
Swoją drogę nie wiem czemu, ale jak zobaczyłem po raz pierwszy ten statek to moje skojarzenia powędrowały w kierunku "Avatara".
Ride Your Way!

the oneman

#25 Post autor: the oneman »

Jeszcze raz dziekuje za mile slowa.
> Havoc - historyjka jest calkowicie moja , moze gdzies gleboko pobrzmiewa echo "Cieplarni" Briana Aldisa ,ale to na poziomie idei ewolucji roslin - ogolnie.
> Jerac - Jarek ,wszystko rozumiem ,popieram i w ogole :DD .Cheers !
> rh - No wlasnie !
> stpman - Jeszcze nie ogladalem Avatara ,ale wyczuwam ,ze to skojarzeniejest dla mnie komplementem :)

Mowcie mi Bartek albo Bartosz .
Ostatnio zmieniony 2010-11-03, 12:41 przez the oneman, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#26 Post autor: spacelord »

Bardzo "inny" ten statek i przez to taki fajny ;) Stylistyka super. A do tego historyjka, która też jest "inna" ;)
Ja osobiście czekam na następne równie fajnie zakręcone konstrukcje :)

ODPOWIEDZ