5893 Offroad Power

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#16 Post autor: Backbone »

In Flames - The Jester's Dance

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

5893 Offroad Power ver.2

#17 Post autor: Bartex0805 »

Obrazek

Podjąłem się napisania tej recenzji na nowo, ze względu na burzliwą rozmowę na forum. Wielu z was było niezadowolonych z poprzedniej niepełnej. Postaram się to naprawić.
Dane techniczne:
Seria: Creator
Rok produkcji: 2010
Waga zestawu według Bricklinku: 1,905 kg
Liczba klocków: 1061
Spis części: Bricklink
Kupiony na Allegro za cenę 229 zł.

Obrazek Obrazek Obrazek

Pudło jest bardzo duże solidne. Wszystko jest przedstawione bardzo estetycznie. Na górnej ścianie pudła nadrukowano spis części, co ostatnio jest trendem w tego typu zestawach. Jak to ostatnio bywa w wielu zestawach, zestaw otwieramy poprzez przecięcie dwóch taśm z boku kartonu.

Obrazek

Zawartość zestawu zaraz po wysypaniu bez jakiegokolwiek przeglądania.

Obrazek

Tutaj już wszystkie klocki ładnie rozłożone. W moim zestawie znalazło się 15 worków różnych rozmiarów. Cztery opony są luzem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W zestawie znajdują się cztery instrukcje. Dwie są do budowy modelu głównego. Podział ten jest sensowny, w niczym nie przeszkadza. W instrukcji z numerkiem 1 znajduje się ostrzeżenie o niebezpiecznym dywanie. Jest też podział na poziomy trudności budowy kolejnych modeli z tego zestawu. Na końcu odnajdujemy kilka reklam innych zestawów. Instrukcja trzecia przedstawia model nazywany dalej przeze mnie Transport Truck. Instrukcja przejrzysta, są tylko dalsze etapy budowy, brak reklam. Jako ciekawostkę podam, że wkradł się tu specom od grafiki mały błąd na ostatniej stronie nr 84. Instrukcja czwarta model trzeci to pojazd Buggy. Podobnie są tu same etapy budowy, żadnych reklam. Na końcu uraczono nas kolejnym spisem klocków, mieści się on na dwóch kartkach.

Obrazek

Na tym zdjęciu zebrałem ciekawsze elementy.

Dalszy ciąg recenzji będzie z podziałem na trzy części. Po kolei od modelu najtrudniejszego do zbudowania, aż do najłatwiejszego.

Tytułowy OFFROAD POWER
Zabawę zaczynamy od zbudowania czerwonego Quada.

Obrazek

Tak wygląda po 15 etapach budowy.

Obrazek Obrazek

Teraz już model ukończony. Prezentuje się fajnie, dosyć ciekawa konstrukcja. Skręcane koła, z tyłu zawieszenie kolebkowe. Minusów nie stwierdziłem.

Przechodzimy do budowy samochodu terenowego.

Obrazek

Tak wygląda nasza główna gwiazda po 25 etapach budowy.

Obrazek

Teraz prezentacja po 60 etapach budowy.

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz mamy już ukończony model. Kilka rzeczy trzeba tutaj skomentować. Model posiada wciągarkę do liny z ciekawym rozwiązaniem. Można ją wyciągnąć po czym zostanie w takiej pozycji lub wyciągnąć, a lina zacznie się sama z powrotem wciągać. Naprawdę ciekawe rozwiązanie. Idąc dalej, skręt pojazdu dobrze, że jest w ogóle. Jednak jest zbyt mały, tutaj ledwie akceptowalny. Został specjalnie ograniczony poprzez kilka klocków w podwoziu. Wiąże się to ostatecznie z tym, iż z przodu jest zawieszenie kolebkowe. Gdyby go nie było promień skrętu mógłby być większy. Jest też tylne zawieszenie, fajne jednak oceniam je na zbyt miękkie. Cały model ciut siada w dół, tył troszkę za dużo waży. Estetyka, uważam jest w porządku.

Obrazek Obrazek

Do zbudowania pozostała jedynie naczepa. Budowa była prosta i szybka. Jest solidnie i całkiem estetycznie.

Obrazek

Tutaj zdjęcie jak prezentuje się Quad na przyczepie.

Obrazek

Po zbudowaniu całości zostaje nam małe, co nieco zapasowych klocków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oto i nasz zestaw w całości. Prawda, że piękny, jednak wady posiada jak każdy. Całość powstawała 3 godziny i 15 minut liczone prawie, że z zegarkiem w ręku.
Czas na werdykt:
+cena/ilość klocków
+ciekawe rozwiązana wciągarka liny
+śliczny Quad

-mały promień skrętu
-za miękkie amortyzatory
-żadnego niebieskiego serka 1x2
Ocena modelu OFFROAD POWER 7/10.

Model Medium Build TRANSPORT TRUCK

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Budowę rozpoczynamy od małej spycharki. Cieszy oko, jednak jest mało bawialna. Podnoszenie szufli to trochę mało. W dodatku po podniesieniu opuszcza się ona sama, za dużo waży. Modelik tak po prostu, żeby coś było do transportu dla ciężarówki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oto i Transport Truck. Model tak nazwany przeze mnie. Estetycznie prezentuje się bardzo dobrze. Z tyłu za kabiną kierowcy zamontowana została ponownie wciągarka z liną. Spełnia swą funkcję bardzo dobrze.

Obrazek

Tutaj pokazane zostały pozostałe klocki. Jest tego całkiem sporo.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz już całość jest gotowa. Można już przewozić pojazdy. Po załadunku wszystko współgra estetycznie. Minusy niestety znowu się pojawiają. Jak na samochód ciężarowy to na pewno ten promień skrętu jest śmieszny. Drugą rzeczą jest zbyt mały prześwit nadkola nad tylnym kołem. Opona, a nadkole prawie się o siebie ocierają. Jeżeli załadujemy coś cięższego to mamy to gwarantowane. Całość jest mocna i sztywna i tak powinno być.
Model jest ładny, jednak brakuje mu trochę do jeszcze większej bawialności. Budowa trwała 2 godziny 40 minut.
Zatem czas na werdykt:
+mocna i sztywna konstrukcja
+estetyka
+sprawnie działająca wciągarka
+dobrze, że jest skręt

-jednak ten skręt jest śmiesznie mały
-mało atrakcyjna kopareczka
Ocena modelu TRANSPORT TRUCK 6/10

Model Quick Build BUGGY

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cały gotowy model jest estetyczny. Dobrze odwzorowany. Ponownie pojawia się wciągarką z przodu pojazdu. Działa jak należy. Promień skrętu jest podobny jak w modelu głównym. Nasz Buggy posiada tylne zawieszenie, co idzie na plus do zabawy. Bez tego byłoby ciężko. Naszego Buggy ciężko mi było sklasyfikować. Jest prosty, estetyczny jednak posiada trzy funkcje tak jak Transport Truck. Budowa trwała 1 godzinę i 50 minut.
Oceny:
+jest estetycznie
+tylne zawieszenie
+skręt kół

-trochę nudne mi się to wydaje
Ocena modelu BUGGY 6/10

PODSUMOWANIE
Cały zestaw 5893 jest wart zakupu. Rozważając sam aspekt klocków jakie w nim znajdziemy, chce się go zakupić. U mnie tak było. Poza tym spodobał mi się bardzo model Transport Truck. Przed zakupem patrząc na niego mówiłem sobie, że jest lepszy od modelu głównego. Jednak zwróciłem honor Offroad Power ze względu na zawieszenie, po prostu je ma. Osobiście do zakupu Was zachęcam. Jeszcze jedna rzecz, nie dorównuje on 4896 Roaring Roadsters :-)
Galeria Brickshelf modelu OFFROAD POWER
Galeria Brickshelf modelu TRANSPORT TRUCK
Galeria Brickshelf modelu BUGGY
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 18:24 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#18 Post autor: wx45 »

Bardzo dobrze świadczy to o Tobie, że po tak "burzliwej dyskusji" jak to sam nazwałeś, nie poddałeś się, ale w dość krótkim czasie zrobiłeś poprawioną i dopracowaną wersję. Ktoś może jeszcze Ci się doczepi do zbyt ogólnikowego potraktowania ciekawych elementów, jak dla mnie to jest wystarczające.

Mi ta kopareczka z drugiego modelu akurat się podoba, ale to przez sentyment do takich minimalistycznych rozwiązań. Ma w sobie coś takiego, co kojarzy mi się z MOCami w wersji "mini" prezentowanymi czasami na EB.

A przy okazji mam pytanie do speców od fotografii które mi się przypomniało oglądając galerię. Jeśli mam kilka zdjęć przedmiotu w różnych oświetleniach i część ma więcej żółtego a część niebieskiego, to czy jest jakiś sposób żeby to uśrednić, tak żeby np. biały wyglądał na każdym zdjęciu tak samo?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

A teraz ciekawostka:
Tak wyglądał ten pickup w fazie projektowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://creator.lego.com/en-US/Designers ... id=3230840

ODPOWIEDZ