[MOC] Górska stacja przeładowcza

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#16 Post autor: Szachistka »

Ta konstrukcja robi na mnie wielkie wrażenie. Jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. Podoba mi się dużo bardziej niż pierwowzór. Wiele charakteru nadaje skalna ściana, bez niej byłby to model z lego podobny do wielu innych. Chatka kojarzy mi się z górskimi domkami (nie wiem czy to dobrze, nie widziałam ich zbyt wiele). Wielkie brawo dla Ciebie.

Fistach

#17 Post autor: Fistach »

Szachistka pisze:Ta konstrukcja robi na mnie wielkie wrażenie. Jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. Podoba mi się dużo bardziej niż pierwowzór. Wiele charakteru nadaje skalna ściana, bez niej byłby to model z lego podobny do wielu innych. Chatka kojarzy mi się z górskimi domkami (nie wiem czy to dobrze, nie widziałam ich zbyt wiele). Wielkie brawo dla Ciebie.
Wielkie dzięki za opinię. Cieszę się, że się podoba. Nie wiem jak wyglądają te "górskie domki" ale dla mnie to miała być raczej nowoczesna (w miarę) buda wybita w skale i nieco z niej wystająca.
bartek_mi pisze:2.4 Wznawianie starych wątków (starszych niż 1 miesiąc) poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego do danego tematu jest zabronione.
Jeżeli dla Ciebie opinia innych osób (którzy zarejestrowali się w czerwcu 2011) jest "nie istotna" to mam nadzieję, że koleżanka Szachistka się nie obrazi :)

MrPyrek

#18 Post autor: MrPyrek »

baretk_mi, wydaje mi się, że jednak MOC-y ta część regulaminu nie dotyczy, ponieważ dla autora ważne są opinie zarówno zarejestrowanych wtedy osób jak i nowych, które nie miały szansy się wcześniej wypowiedzieć. Jeśli się mylę, to proszę admina o sprostowanie.

Przy okazji - scenka pierwsza klasa. Dużo pracy (i klocków) włożonej w skały, fajna chałupka/budka, ciężarówka, wagon, dźwig, wszystko jest świetne, dopracowane i bardzo przyjemnie się ogląda.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

MrPyrek pisze:baretk_mi, wydaje mi się, że jednak MOC-y ta część regulaminu nie dotyczy
Dotyczy zwłaszcza MOCy :) W tym przypadku bym się nie czepiał, temat nie jest taki znowu stary a opinia jest rozwinięta i nie składa się z dwóch słów na krzyż.
Poza tym, panowie - damie się wybacza ;)
Ostatnio zmieniony 2011-06-20, 15:01 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#20 Post autor: V1 »

O, ja też miałem o tym napisać, ale mi umknęło.
Konstrukcja jest znakomita - wagon, kontener, dźwig, ciężarówka, przede wszystkim skała. Tylko że - jak na mój gust - zbyt sterylna. Wszystko czyściutkie, posprzątane, skały świeżo wyszorowane, powyrywane chwasty spomiędzy kamieni.
I wygląda mi to na szkic budowli. Jako taki jest znakomity. Rozumiem, że może się podobać przedstawienie stanu idealnego i być celem samym w sobie.
Ale gdybyś dołożył do dźwigu gdzieniegdzie klocki beżowe, brązowe, szare, rdzy, zużycia, powtykał jakieś badyle w skałę, porozrzucał śmieci, beczki, skrzynie, drabiny, opony, powyrywał trochę płyt z chodników, dołożył gdzieś pod skałą górkę piachu, porobił zwisające kable i liny z dźwigu, leżące obok niego jakieś części zamienne (choćby dodatkowe haki) - konstrukcja nabrałaby życia, klimatu.
\/1 ______________

Fistach

#21 Post autor: Fistach »

Wiem, że brakowało szczegółów.

Założeniem było pokazanie ładu i składu co z kolei zaowocowało brakiem szczegółów, zwłaszcza porównując do np. mojej kamieniczki z II WŚ, w której było ich (tak mi się przynajmniej wydaje) dość sporo.

Dzięki za opinie jeszcze raz:)

SebaD
Posty: 24
Rejestracja: 2011-12-14, 18:57
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

#22 Post autor: SebaD »

Jestem tu nowy (to dopiero mój drugi post), więc też wyrażę opinię.

Stacja jest cudowna! 4555 to był zestaw, na który śliniłem się w 1995 roku (ile godzin spędziłem przy tej scence w katalogu to już nie zliczę). Najlepsze w tej scence są góry i ten wystający domek.

PS. Czy ta skała była inspirowana zestawem 6552 ?
PS2. Czy ten domek posiada jakieś wyposażenie?
Ostatnio zmieniony 2011-12-15, 08:11 przez SebaD, łącznie zmieniany 2 razy.
Dance 4 Life...

Fistach

#23 Post autor: Fistach »

Mysik pisze:Stacja jest cudowna
Dzięki.
Mysik pisze:Stacja jest cudowna!
Mysik pisze:PS. Czy ta skała była inspirowana zestawem 6552 ?
Nie :)
Mysik pisze:PS2. Czy ten domek posiada jakieś wyposażenie?
Tak. - trochę skromne ale miał tablicę z grafikiem biurko i krzesło :) I chyba coś jeszcze ale już nie pamiętam:)

danielkkkup
Posty: 26
Rejestracja: 2012-05-21, 18:31
Lokalizacja: Szczucin
brickshelf: danielkkup

 

#24 Post autor: danielkkkup »

Stacja jest super. Godna uwagi jest Suwnica, mam do nich sentyment bo kiedyś pracowałem 3 lata jako monter suwnic w Zakladzie Budowy Urzadzeń Dzwignicowych. Dla zainteresowanych podam stronę internetowa i zachęcam do obejrzenia galerii może kogoś natchnie to do budowy jakiejś super suwnicy bramowej. Ja póki co jestem tu nowy na forum i nie mam jeszcze tyle doświadczenia i klocków.

http://www.zbud.com.pl/

ODPOWIEDZ