[MOC] Pierwsza kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

[MOC] Pierwsza kamienica

#1 Post autor: Cevillus »

Witam.
Chciałbym zaprezentować wam moją pierwszą i myślę że nie ostatnią kamienicę. Niektórzy mówią że praca jest o wiele lepsza od poprzedniej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekam na wasze opinie oraz komentarze :)
Ostatnio zmieniony 2010-12-14, 14:25 przez Cevillus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

Hej!
Jak dla mnie trochę za dużo kolorów, ten dach mi przede wszystkim nie pasuje.
Balkony bym dał trochę mniejsze ( w mniejszej odległości od ściany) mógłbyś wtedy użyć zwykłych bricków na boczne poręcze, wyglądałoby to trochę naturalniej.
Kolejna rzecz to okna: przylegają bezpośrednio do drzwi, a framugi są częścią ściany bocznej. Jak dla mnie powinieneś trochęą kamienicę poszerzyć (o 4 study min.) Wtedy też by to lepiej wyglądało.
I ostatnie co ja bym poprawił to schodki, powinny być niższe, np z 3 platów zamiast jednego bricka wysokości.

Aha i podociskaj klocki :)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#3 Post autor: X-Yuri »

<pociąga nosem> Wyczuwam nadchodzącą krytykę. : P

Odemnie dwa pytania i stwierdzenie:
Dlaczego te balkony są... bez-wejścia ?
Dlaczego na 1 zdjęciu w miejscu łączenia się dachówek z tym szarym klockiem widać study ?
Za pusto 'wokół', na dole. To drzewo na idealnie gładkiej powierzchni tylko wzmacnia efekt pustki tam -.- I ogólnie całość jest... martwa. "Nie-dynamiczna" właściwie.


Jestem pewnie "rozpieszczony" oglądaniem tutejszych super MOCy (oraz tych linkowanych w "ciekawe konstrukcje), ale, nie podoba mi się.

Przejrzałem Twoje poprzednie MOCe, plusujesz poprawieniem się w kwestii jakości zdjęć : )

No, tyle odemnie-laika. : >

Nexus 7

#4 Post autor: Nexus 7 »

Najwazniejsze ze wziales sie za kamienice, to wlasciwy kierunek rozwoju.
Pare bledow, latwych do poprawienia, na poczatek popelniles.
Kamienica o szerokosci 12 studow jest jak najbardziej dopuszczalna, ale wepchniecie w te szerokosc drzwi i dwoch okien to za duzo. Ja bym zrobil na parterze drzwi i jedno okno, na pietrze dwa okna w ukladzie 1 stud sciany, okno, 2 study sciany, okno, 1 stud sciany.
Balkony zdecydowanie za bardzo wystaja, wystarczyloby gdyby mialy glebokosc dwoch a nawet jednego studa.
Warto dodac jakies elementy dekoracyjne, gladka sciana w tym wypadku sie nie sprawdza.
Schodek przed wejsciem mozna przerobic na dwa schodki, latwiej bedzie minifigom wchodzic.
Kolorystyka calkiem mi sie podoba

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Zauważam:
Drzewko pomarańczowe (bardzo ładne) wystawione w doniczce, wykafelkowany chodniczek, ramka wokół schodka (nie szkodzi, że czerwona - ważne, że jest; na hiperrealizm jeszcze przyjdzie czas), kosz na śmieci, balkoniki (w nich akurat nie tyle brak drzwi mi przeszkadza, bo są takie niby-balkoniki, ale powinny być 'płytsze' (barierka prawie przy samym murze), ciemnoniebieski dach, komin z czterema wylotami, kratka ściekowa w chodniku. Czarne stropy ładnie grają z czarnymi ramami okiennymi.

Budowla bez szaleństw, ale porządna, przyjemna dla oka, dopracowana (na niedociśnięte klocki zwracaj uwagę, ale z drugiej strony - to się czasem zdarza każdemu). Co można tu w łatwy sposób ulepszyć - specjaliści już napisali powyżej. Ja nie mam ochoty się czepiać - sam parę lat temu budowałem domki w podobnym, zabawkowym stylu i strasznie byłem z siebie dumny. Bo choć niezbyt realistyczne, to tez są ładne.
Ostatnio zmieniony 2010-12-14, 12:44 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#6 Post autor: Cevillus »

trubal pisze:Jak dla mnie trochę za dużo kolorów, ten dach mi przede wszystkim nie pasuje.
A co masz na myśli ???
trubal pisze: Jak dla mnie powinieneś trochę kamienicę poszerzyć (o 4 study min.) Wtedy też by to lepiej wyglądało.
Kamienica została poszerzona ;)
trubal pisze:I ostatnie co ja bym poprawił to schodki, powinny być niższe, np z 3 platów zamiast jednego bricka wysokości.
Schodki zostały odpowiednio zmniejszone
X-Yuri pisze:Przejrzałem Twoje poprzednie MOCe, plusujesz poprawieniem się w kwestii jakości zdjęć : )
Dobra jakość zdjęć dzięki optyce Carl Zeiss
Ostatnio zmieniony 2010-12-14, 13:28 przez Cevillus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

I dzwonek do drzwi :-) Widać, widać postępy. Ale dachu jednak nie wykafelkowałeś, ech... :-)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#8 Post autor: stpman »

Widać, że pracujesz nad sobą. W porównaniu do tego co prezentowałeś jeszcze niedawno jest spory przeskok jakościowy. Mam nadzieję, że utrzymasz ten trend wzrostowy i nie będziesz już nas katował marnym pracami z fatalnymi zdjęciami. Trzymam kciuki:)
A kamieniczka niczego sobie, zwłaszcza jak na debiut;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#9 Post autor: Cevillus »

stpman pisze:Mam nadzieję, że utrzymasz ten trend wzrostowy i nie będziesz już nas katował marnym pracami z fatalnymi zdjęciami :)
Postaram się utrzymać ten trend i robić coraz lepsze MOCe ;)

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#10 Post autor: trubal »

Jest już wyraźnie lepiej. A myśląc o schodkach miałem na myśli własnie schodki,a nie jeden schodek. Coś w tym stylu:
......_
..._|
_|

Każdy wysokości 1 plate. Oczywiście wtedy wyjdą trochę mocniej na chodnik, ale nie jest to problemem, nawet podczas budowania do klocków zdroju

Jeżeli chodzi o dach to po prostu kolor mi nie pasuje, ale nie potrafię powiedzieć jak to poprawić, może to tylko moje odczucie. Może zrób go jednokolorowym? tzn szczyt dachu w tym samym kolorze co skosy?
Ostatnio zmieniony 2010-12-16, 11:36 przez trubal, łącznie zmieniany 2 razy.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

Nie rozumiem, dlaczego to nazywasz kamienica. To jest prosciuchny, malutki i pusty domeczek jednorodzinny, zmien nazwe. Podobne toto do poczatkujacych domkow z Creatora, do prawdziwej kamienicy jeszcze masz bardzo daleko.

Zmien tez przede wszystkim i jak najszybciej kolor scian na jakis inny, bo kafle na zebach mnie bola od tej strazackiej czerwieni polaczonej z granatowym. Jesli masz jasnoniebieskie klocki, takie sciany bylyby idealne z granatowym dachem (nie ten zwykly niebieski z podstawowych zestawow, tylko jasny). Ale sciany moga byc tez tan czy po prostu biale.
Mozesz tez pomyslec, czy koloru dachu tez nie wymienic na czarny, bo czarny pasuje do wiekszej ilosci kolorow niz granatowy. W polaczeniu z piaskowymi i szarymi klockami czarny dach prezentowalby sie nawet dosc elegancko.

Konstrukcyjnie masz nadal pare wad - czemu te balkony sa wbite w gorne framugi okien parterowych? W rzeczywistosci byloby to ekstremalne partactwo budowlane i rozpadloby sie po pieciu sekundach..
Powinna byc tam conajmniej jedna belka przerwy miedzy dolem balkonu a gora okien. Czemu nadal nie zrobiles wejsc na balkony?
Co robi ta szara plytka na granatowym dachu, ni w piec, ni w dziewiec? Chodnik wykafelkowales jak lodowisko, a dach straszy studami? Dach jest w ogole dziwny przez to polaczenie dwoch kolorow. Wyglada to jak
Dlaczego nad oknami zrobiles takie czarne paski? I dlaczego nad drzwiami jest kawal slepej sciany? Mogloby sie tam znajdowac male okienko z lufcikiem albo nawet i wneka na figurke religijna, jakie mozna zobaczyc w podmiejskich domkach w Polsce :)

Wypadaloby tez ozywic okolice, jeden piesek pod drzewkiem nie wystarczy. Mozesz spokojnie zbudowac jakas scene obyczajowa na tym placu defiladowym przed domkiem, miejsca dostatek. Ludziki moga tez korzystac z balkonow, a na dachu moglbys miec anteny, kominy, ptaki i rynny..

I rob zdjecia bez flesza, bo flesz daje upiorny nastroj, jeszcze bardziej karykaturalne kolory i brzydkie cienie.

P.S. Jako mocy miesiaca tej wprawki bym nie wstawiala.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#12 Post autor: Cevillus »

lugomina pisze:Mozesz tez pomyslec, czy koloru dachu tez nie wymienic na czarny, bo czarny pasuje do wiekszej ilosci kolorow niz granatowy. W polaczeniu z piaskowymi i szarymi klockami czarny dach prezentowalby sie nawet dosc elegancko.
Na razie żadnych czarnych dachówek w swojej kolekcji nie posiadam :(

P.S. Widzę że moja praca wywołała małą kontrowersję na forum.
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 13:48 przez Cevillus, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#13 Post autor: Fistach »

lugomina pisze:P.S. Jako mocy miesiaca tej wprawki bym nie wstawiala.
Kazdy ma prawo zglosic co chce byleby byla to jego konstrukcja i opublikowana w danym miesiacu.

Jak na pierwszego MOCa to moglabys koledze odpuscic a nie gnoic go na kazdym kroku. Nie kazdy ma pojecie o architekturze i tony klockow w domu a juz malo kto jest tak zaj****sty jak Ty.

Przy okazji chcialem Ci przypomniec Twoje moce w ktorych wiecej jest klockow w minifigach niz pozostalych a nazwa nie zawsze trafiona, np: Albrecht Durer A.K.A. Człowiek i stół

Obrazek

Wyluzuj i nie demotywuj kolegi.

Cevillus pierwsza kamieniczka nigdy nie bedzie idealna, fakt tej daleko do idealu. Posluchaj konstruktywnej krytyki i buduj nastepna, w miedzyczasie powiekszaj swoja kolekcje klockow. W wolnym czasie poprzegladaj architekture (na zdjeciach w necie, w ksiazkach) aby zorientowac sie co i gdzie i dlaczego ma byc w tym a nie w innym miejscu.

Powodzenia!

(jakbys chcial wieksza ilosc dachowek czarnych w rozsadnej cenie to daj znac)
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 11:47 przez Fistach, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Fistach pisze:Przy okazji chcialem Ci przypomniec Twoje moce w ktorych wecej jest klockow w minifigach niz pozostalych a nazwa nie zawsze trafiona, np: Albrecht Durer A.K.A. Człowiek i stół
Przykład trochę chybiony, bo to akurat całkiem udana miniaturka z perfekcyjną grafiką.

Hippotam

#15 Post autor: Hippotam »

Fistach pisze:Nie kazdy ma pojecie o architekturze i tony klockow w domu a juz malo kto jest tak zaj****sty jak Ty.


Wyluzuj i nie demotywuj kolegi.
Fistach, argumenty ad personam kiepsko się sprawdzaja i źle swiadcza o tym kto ich uzywa w dyskusji.

Autor pracy nie jest debiutantem, a krytyka byla konkretna, rzeczowa i szczera, ale bez obrazania kogokolwiek.

Wyluzuj.
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 12:12 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ