8069 Backhoe Loader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#61 Post autor: AOW »

Witam, Sorka że ponownie odkopuje stary post - ale obiecuję poprawę i napiszę coś od siebie w temacie 8865 :)

Wracając do 8069 - właśnie wszedł on w moje posiadanie, jako pierszy zestaw z nowej serii Lego Technic do której byłem bardzo steptyczny.

Ogólne wrażenie jakie na mnie wywarł jest bardzo pozytywne i naprawdę model jest bardzo bawialny. Kupiłem go za 140pln w bardzo dobrym stanie, z instrukcjami, ale bez pudełka.

Niebawem postaram się opisać porównanie między 8862 a 8069 - gdyż oba posiadam. Wczoraj bawiłem się nimi dlatego postanowiłem, że warto napisać coś więcej.

Wcześniej w recenzji znalazłem opis, że model cierpi na słaby promień skrętu. Spowodowane jest to dwoma rzeczami:
1. koła by ocierały o ramię przedniej łyżki (która wg mnie jest za duża)
2. ogranicznikami zamontowanymi w zwrotniach.

Wymieniłem pin 3/4 - 32002 na 1/2 4274

Koła nie ocierają o konstrukcję, a model jest bardziej "skrętny"

Jak już napisałem, model jest bardzo bawialny. Niektóre rozwiązania są lepsze niż w 8862 jak naprzykład operowanie przednią łyżką. Gorzej wypada sprawa z tylną, trochę ze długo trzeba kręcić - pneumatyka z 8862 zdecydowanie jest lepsza.

Inna sprawa to, że nie wiem czemu, Lego zastosowało do obracania tylną łyżką : Technic Axle Joiner Inline Smooth 6538c zamiast np. : Technic Bush 3713 + Technic Gear 12 Tooth Double Bevel 32270 ? Ja tak "przerobiłem" i mechanizm obsługuje się zdecydowanie przyjemniej.

Moja ocena tego zestawu to 8/10
Nie próbowałem go jeszcze zbudować, gdyż kupiłem kompletny ale na pewno go rozbiorę i sprawdzę jak się składa nowe Lego Technic.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-05-08, 12:27 przez AOW, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ