8803 Minifigures Series 3

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#61 Post autor: stpman »

Jumbo pisze:Pozostaje nadal tajemnicą, kto otrzymał srebrną statuetkę... Może wyjaśni to V seria minifgigów.
Wyjaśni to seria 4. Piłkarz.
Ride Your Way!

Jumbo

#62 Post autor: Jumbo »

Druga figurka z kolei to SUMO WRESTLER - col043

Oryginalne zdjęcie ze strony LEGO.COM

Obrazek

Atasuke Hakaguri od lat przygotowywał się do zawodów Martial Arts Confrontation. Od lat trenował swoje ukochane sumo i dzielnie poddawał się wysiłkowi gromadzenia kalorii, niezbędnych do zbudowania swojej sylwetki.

Obrazek

Jednak jak widać na poniższym zdjęciu, Atasuke nie sprostał wyzwaniu i zająć haniebne trzecie miejsce, otrzymując brązową statuę Great Warrior. Stąd też jego niezadowolona mina.
Złota statua przypadła mistrzowi karate - Tateo Kugurumi, który jak widać na poniższym zdjęciu, bardzo się z tego faktu cieszy.

Obrazek

Pozostaje nadal tajemnicą, kto otrzymał srebrną statuetkę... Może wyjaśni to V seria minifgigów.

Tajemnicę wyjaśnił już stpman - zwycięzcą jest piłkarz... W Martial Arts Confrontation??

Ale wracając do Atasuke.

Figurka składa się z czterech elementów:

Obrazek

- nowe włosy - 93217

Włosy bardzo ładne i doskonale nadające się do stworzenia babci, gdyż wysoko upięty kok pięknie się do tego celu nadaje.

Obrazek

- głowa - 3626bpb503

Głowa wyrażająca niezadowolenie, a zarazem nie mająca cech rasy żółtej (poza kolorem), także doskonale będzie się nadawała do innych kreacji. Ciekawe są zmarszczki koło oczu, które nadają jej ciekawego charakteru.

- tors - 973pb789c01

No wielkie to brzuszysko nie jest, ale wygląda ciekawie. Fajna baza do stworzenia elementu plaży i wypoczywających wczasowiczów.

- nogi - 970c03

Tutaj bez rewelacji. Ot po prostu zwykłe nogi, z zaznaczonym odzieniem zawodnika sumo, czyli czarnym prześcieradłem. Można to było jednak zrobić lepiej, dodając trochę farby na bokach, a także przedłużając pas z przodu i z tyłu.

Dodatkiem do figurki jest statuetka (90398), tym razem w kolorze Copper.

Podsumowując. :)

Figurka ciekawa, gdyż niewiele mamy postaci rodem z kraju kwitnących owoców, aczkolwiek czuje się jakiś niedosyt. Brzuch nie jest tak opasły jak być powinien i można było zaprojektować go ciekawiej. Podobnie zresztą jak nogi figurki. Takie trochę pójście na łatwiznę. Z kolei bardzo podoba mi się głowa i włosy, które będąc nowością, uzupełniają lukę fryzur dla starszych kobiet.

Do obu figurek dodane oczywiście czarne podstawki (88646).

Jako ciekawostka. W poprzednich zestawach (I i II) figurki miały dołączone zapasowe elementy (strzykawki, statuetki, itp.). W tej serii chyba z tego zrezygnowano. Wieeelka szkoda.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale moja małpa lepiej nie potrafi, a namiot bezcieniowy z kartek papieru... No starałem się i proszę o wybaczenie.

I proszę o wyrozumiałość jak chodzi o tekst. To moja pierwsza próba zrecenzowania LEGO...

Jeżeli ktoś ma ochotę na wojownika sumo, mogę się zamienić, gdyż posiadam dwa. Chętnie w zamian przyję z II serii: Hula Dancer, Gorilla suit Guy, Rapper oraz Baseball Player.

Mam jeszcze mumię i kierowcę rajdowego, ale z opisem poczekam, bo nie wiem czy mój sposób pisania odpowiada czytelnikom.

(edzia)
Przerzuciłem fotki na Brickshelf.
Ostatnio zmieniony 2011-01-17, 23:51 przez Jumbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#63 Post autor: wx45 »

A jak kody? Sprawdziły się w wędkarzu i zawodniku sumo?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#64 Post autor: zgrredek »

Jumbo pisze:Komplet uzupełnia ryba (64648), która nie wiedzieć dlaczego ma kolor Sand Green.
Fajnie! Będzie można zrobić sklep Ahigienixa.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#65 Post autor: Miguel »

wx45 pisze:A jak kody? Sprawdziły się w wędkarzu i zawodniku sumo?
Wędkarz, Baseballista, Hawajka - potwierdzam, kody się zgadzały.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#66 Post autor: bartek_mi »

Jumbo pisze:
Podsumowując. :)

Figurka ciekawa, gdyż niewiele mamy postaci rodem z kraju kwitnących owoców, aczkolwiek czuje się jakiś niedosyt. Brzuch nie jest tak opasły jak być powinien i można było zaprojektować go ciekawiej. Podobnie zresztą jak nogi figurki. Takie trochę pójście na łatwiznę. Z kolei bardzo podoba mi się głowa i włosy, które będąc nowością, uzupełniają lukę fryzur dla starszych kobiet.
Zawiodłem się na sumoce - szkoda, że nie dorobiono mu "plecaczka" na przód - taki brzuch to by było coś...

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#67 Post autor: Miszel »

bartek_mi pisze:Zawiodłem się na sumoce - szkoda, że nie dorobiono mu "plecaczka" na przód - taki brzuch to by było coś...
Już to kiedyś pisałem. Co to za sumoka, który ma posturę jak czirliderka? Powinien mieć nakładke robiącą mu brzuch - coś na wzór tego: http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?M=sw038
Ostatnio zmieniony 2011-01-18, 17:19 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

papacamayo
Posty: 9
Rejestracja: 2011-01-14, 21:20
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#68 Post autor: papacamayo »

Konbanwa!

Nadszedł czas, by przenieść się do Japonii!


04 Samurai Warrior


Obrazek


1) Kilka słów wstępu


Samuraj - (samurai - wojownik - rzeczownik pochodzący od archaicznego czasownika saburau, który z czasem przeszedł zmianę fonetyczną w samurau, znaczącego służyć panu) pierwotnie świta służąca najwyższym dostojnikom japońskim, także gwardia cesarska, z czasem przekształciła się w stan społeczny. Podstawowe prawa zawarte były w kanonie bushidō, wykładającym podstawowe zasady drogi wojownika. Główną zasadą była wierność swemu panu i bezwzględne mu podporządkowanie się. W walce samuraj nie mógł odczuwać lęku przed śmiercią (podobnie jak podczas popełniania seppuku), nie mógł kapitulować w walce, bowiem byłoby to rozwiązanie niehonorowe. Charakterystyczna dla samurajów była ich fryzura – włosy upięte na czubku głowy i wygolone z przodu, nad czołem. Nosili strój składający się m.in. z: spodni hakama, kamizelki kamishimo, na których widniał kamon (herb klanu/rodziny), innych dodatków. Symbolem pozycji samurajów były dwa miecze: długi katana i krótki wakizashi, razem stanowiące komplet zwany daishō. Ich noszenie było prawem i obowiązkiem japońskich wojowników. Daishō nie były tylko bronią. Mówiono o nich, że stanowią duszę samuraja, toteż samuraje byli silnie związani ze swoimi mieczami i otaczali je głęboką czcią. Samuraj kształcony był nie tylko w posługiwaniu się mieczem, ale także łukiem (kyūjutsu), jak również innymi rodzajami broni, jak np.: włócznia zwana yari, broń drzewcowa o nazwie naginata czy wachlarz bojowy tessen. (źródło - wikipedia)

Obrazek


2) Zawarość


Po otwarciu saszetki ujrzłem następujący widok:

Obrazek

na próżno szukałem w woreczku dodatkowej katany, która tak jak była dodana przy Ninji z pierwszej serii, no ale cóż...


3) Figurka


Tak nasz Samuraj wygląda w tradycyjnym kimono:

Obrazek

Prezentuje się ono naprawdę świetnie - wszystkie jego elementy zostały dobrze dopracowane. No i ten motyw kwiatu i koloru wiśni!

A tak Guzashuka (bo tak mi się przedstawił) prezentuje się w pełnej zbroi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz małe porównanie z Szogunem ze starej serii Ninja:

Obrazek

Obrazek

a tak wygląda z Ninja z pierwszej serii minifigurek:

Obrazek


4) Podsumowanie


Mimo, że w Samuraju nie występuje żaden nowy element - tylko nadruk na główce, torsie i spodniach, pozostałe mają tylko zmienione kolory - wygląda on ciekawie i stanowi świetnie uzupełnienie starej serii Ninja, pojawiającej się serii Ninjago oraz wszelkich akcentów z Kraju Kwitnącej Wiśni w LEGO.

Obrazek

Sayounara!
Ostatnio zmieniony 2011-01-18, 19:34 przez papacamayo, łącznie zmieniany 1 raz.
Rawa Maz., Rawa Maz. piękna okolica - gdyby nie Warszawa byłaby stolica!;) / matura to bzdura!

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#69 Post autor: Lord Vash »

W czwartej dostanie jeszcze gejszę :)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

lordofdragonss

#70 Post autor: lordofdragonss »

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje w tych kolekcjonerskich figurkach? 90% minifigow ma za nisko nadruk na nogach...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#71 Post autor: Innos »

Ja wczoraj przetestowałem 16 nierozpakowanych minifigów i niestety kropkowe kody tylko czasem pomagają, z reguły i tak trzeba wymacać charakterystyczne elementy.
Tzn. kropki są, i przy odpowiednim świetle dobrze je widać, ale:
1) "dekodery" podane przez Lordofdragonssa i Miguela (tylko szare kropki) są prawie takie same - w pierwszym z nich brakuje tylko paru kropek obecnych w drugim
2) Na moich minifigach kropek jest jeszcze mniej niż w uboższym z dekoderów, a zatem czasami kod pomaga w identyfikacji lub zawężeniu obszaru poszukiwań, ostatecznie jednak i tak weryfikować trzeba "na macanego", bo o pomyłkę łatwo.
Ja na 16 losowych trafiłem 12 różnych, więc nieźle, teraz muszę w sklepie wymienić resztę na te brakujące do kompletu, teraz już idę macać :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#72 Post autor: Kirysowaty »

Sympatyczny Kolega równie sympatycznego Sprzedawcy wymacał dla mnie samuraja i sumo! Obie figurki czekały już na mnie pod ladą, gdy w piątek odwiedziłem sklep. :D

Wniosek: trzeba mieć układy! XD

Uwagi do figurek...
- zbroja samuraja jest z dość tandetnego plastiku, w dodatku równie elastyczna co zbroje w starej serii Ninja, dość łatwo o zgniecenie jej, np. przy intensywnym macaniu torebeczek
- katana jest git pod względem kolorystycznym, ale znów pojawia się kwestia jakości, która jest zdecydowanie gorsza od katan w regularnych zestawach
- mam wrażenie, że DkRed w którym odlane są części ciała samuraja jest nieco jaśniejszy - czy ktoś byłby w stanie to sprawdzić, np. przez doczepienie do torsu ciemnoczerwonych nóg z regularnego zestawu?
Ostatnio zmieniony 2011-01-22, 23:16 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#73 Post autor: Noobi »

Czy katana samuraja też się skrobie?

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#74 Post autor: Sorrow »

Dzięki uprzejmości Rascha i Głaza dostałam dziś moją porcję minifigów, spieszę więc z recenzjami kolejnych ludzików. Przyznam się, że na początku kręciłam trochę nosem na trzecią serię (i już wzdychałam do czwartej, która zapowiada się rewelacyjnie), ale ostatecznie ta seria okazała się o wiele fajniejsza, niż się spodziewałam. Przede wszystkim dzięki temu, że dostajemy tu aż 5 damskich figurek - oprócz fantastycznej tenisistki, niezłej tancerki hula i spoko snowboardzistki mamy przystojną yyy pilotkę? przystojną pilot? i najfajniejszą laskę na dzielnicy.

Najfajniejsza Laska in da block
Obrazek
Nie przepadam za dziewczynami, którym zza spodni wystają bokserki, ale tej wszystko wybaczę. Jest świeeetna! I wszystko ma ładne: dżinsy, bluzę (zgodną z regułami minifigowej przyzwoitości), czapeczkę (nowy model, bejsbolista ma czapkę z tej samej formy)... no i oczywiście uśmiech - uśmiecha się od ucha do ucha, bo wie, że żaden ziomal jej nie podskoczy.
Na szczególną uwagę zasługuje oldskulowy magnetofon ładnie pomalowany i wyrzeźbiony (głośniki mają inną fakturę niż reszta klocka). Zgaduję, że z głośników leci Missy Elliott.

Awiatorka
Obrazek
Ubrana jak pilot, ale od niego ładniejsza. Widać, że to kobieta z charakterem. W przeciwieństwie do pilota nie ma plecaka, ale kiedy zdejmuje kask, możemy podziwiać jej piękne długie włosy, podczas gdy pilot jest łysy.

Łazarz
Obrazek
Łazarz jest dość słaby - nie dostajemy do niego żadnych akcesoriów, a szkoda, nie pogardziłabym materiałowym, rozwijanym całunem. Bardzo się cieszę z nowego koloru fryzury z potarganą grzywką, ale nie rozumiem, dlaczego Łazarza uczyniono blondynem. Z drugiej strony - Jezus z Nazaretu, przynajmniej w wieku dziecięcym - zwykle jest przedstawiany jako niebieskooki blondynek i nikt się nie czepia...

Gnijący Mikołaj
Obrazek
Ta figurka zupełnie, ale to zupełnie mi się nie podoba. A Sariel na jej widok prawie się rozpłakał. Nie chciałabym być na miejscu 4-latka, który dostaje coś takiego w prezencie. Nowa broda, na którą Jumbo zwrócił już uwagę, jest bardzo fajna, ale Gnijącemu Mikołajowi przydałaby się prawdziwa Mikołajowa czapka i jakiś worek.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#75 Post autor: lugomina »

Sorrow, krejzolko i siostro w klockach, KOCHAM CIE :D Miloscia wieksza od mej milosci do kafli! Zwlaszcza za najfajniejsza laske i za gnijacego Mikolaja.

A teraz zrecenzuj jak nalezy Hawajke hulajaca! I snowboardzistke!
Chcialabym tez dokladnie przyjrzec sie raperowi ze zlotymi zebami i temu radyjku.

P.S. co Ty masz przeciwko laskom z wystajacym boksierkom, a? :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-26, 07:30 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ