7978 Anglerfish Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#16 Post autor: Piterko »

No prosze, a myslałem że to Giga Drill Breaker bedzie najbardziej rozpowszechnionym zestawem drugiego rzutu Atlantisów. Ryba musi w sobie coś mieć - piękne, wielkie, błyszczące oczy. Otwiera paszczę nie gorzej niż pewien wodny wąż z Vikings. W ogóle konstruktorzy maszkar i pojazdów z TLC ostatnio trzymają poziom. A naszego "świetlika" można spokojnie postawić obok tej menażerii.
Kolorystyka ludzika jest...dziwna. Nie mogą to być ramiona ale z tym się od razu kojarzą. Co dziecko sobie wyobrazi? "schodzą głębiej to muszą aż rękawy odpinać" :D Porównajcie nadruki na nogach naszych poszukiwaczy - wskaźnik jest wyraźnie przesunięty w stronę czerwonych partii.
Jońska kolumna to niezły dodatek, zaś sam hełm (jak najbardziej wart zdobycia) bardziej niż ten spartiaty przypomina mi pewną grę:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZ-GRHWgzG0[/youtube]
Oba są dość podobne, ale ten pasowałby pewnie lepiej.
Co jeszcze? Unikalne kolory. Zielony clip do trzymania wodorostu to ciekawe zaskoczenie.

Może kiedy mnie najdzie nawrót na Aqazone coś sobie kupię z Atlantisa (bo PotC dla mnie jest trochę za mało kolorowy i karaibski jak Pirates II było)

(W sumie mam w doskonałym stanie Aquazone Crystal Explorera + instrukcję... hmm...)

Havoc

#17 Post autor: Havoc »

KUKUS pisze:Swoją recenzję wzorowałem na recenzji Havoca.
KUKUS pisze:dlatego pozwoliłem sobie pożyczyć zdjęcie od Havoca.
KUKUS pisze:Tutaj znowu pozwoliłem sobie umieścić zdjęcie z galerii Havoca.
Dużo sobie pozwalasz ;) Zamiast wzorować się na mojej trzeba było właśnie zrobić 'po swojemu'. Byłoby to lepsze uzupełnienie niż 'powtórka z rozrywki'. Za to komiks super :)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#18 Post autor: KUKUS »

Havoc pisze:Dużo sobie pozwalasz ;) Zamiast wzorować się na mojej trzeba było właśnie zrobić 'po swojemu'. Byłoby to lepsze uzupełnienie niż 'powtórka z rozrywki'.
Docelowo swoją wersję recenzji umieściłem na forum KMFL, a bez tych zdjęć wydawała mi się uboższa. Niestety nie byłem w stanie sam wykonać ich, gdyż na integracji niespecjalnie miałem miejsce do fotografowania. Zapomniałem pousuwać powyższe zdjęcia w wersji na LP, bo faktycznie wygląda to trochę jak odgrzewany kotlet.
Piterko pisze:Ryba musi w sobie coś mieć - piękne, wielkie, błyszczące oczy.
Czy te oczy mogą kłamać :) ?
Piterko pisze:Porównajcie nadruki na nogach naszych poszukiwaczy - wskaźnik jest wyraźnie przesunięty w stronę czerwonych partii.
Że też nie zauważyłem tego wcześniej, świetna obserwacja!
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 09:01 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

MrPyrek

#19 Post autor: MrPyrek »

Przepraszam za OT, ale nie rozumiem jednej rzeczy: może ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie, za to dzisiejsza młodzież wręcz odwrotnie. Jak można używać czyjejś własności nie pytając właściciela o zgodę. Tylko zdjęcia "royalty free" można używać bez pozwolenia na własny użytek. Zdjęcie to własność intelektualna, to jest dzieło autora. Nie należy z niego korzystać jak z dobra powszechnego do własnych celów; nawet jeśli praktyka różnych portali (które póki co jeszcze istnieją) jest inna. Poza sprawami finansowymi, prawnymi, ETYKA nakazuje by spytać autora o taką możliwość, a w przypadku odmowy, pogodzić się z tym, że nie wszystko w życiu można mieć. I dotyczy to zarówno całego zdjęcia jak i jego części jak chociażby światełko w komiksie. Czego uczą w tych szkołach dzisiaj, najpierw było przysposobienie obronne do życia w rodzinie ;-), potem religia, potem angielski, a podstawowych zasad wciąż nie ma. Przepraszam jeszcze raz, ale jestem oburzony. Jak można. No nie. Już kończę.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#20 Post autor: KUKUS »

W sumie jest w tym sporo racji, mój błąd że nie zapytałem Havoca o zgodę, więc za to przepraszam. Ale to nie jest tak, że nie szanuję cudzej pracy - podałem, czyje jest tych kilka zdjęć, dałem linka do recenzji Havoca, na której się oparłem (zawsze jest szansa, że więcej użytkowników ją zobaczy), więc uważam, że w tej materii postąpiłem uczciwie. Z tego co pamiętam, dotychczas jeżeli chciałem wykorzystać czyjeś materiały z forum (zazwyczaj były to właśnie zdjęcia), to ludzie się zgadzali. Zresztą nie wykorzystuję tego w celach finansowych, jedynie żeby uzupełnić jakąś recenzję.

Co zaś się tyczy komiksu, został on w 100% zrobiony przeze mnie - nawet takie dodatki jak światła czy bąbelki wygenerowałem w darmowym programie graficznym, jakim jest Gimp (właśnie z racji praw autorskich).

Natomiast uważam też, że jakby np. ktoś używał tego typu zdjęć w celach zarobkowych (np. na allegro, bo były podobne sytuacje), albo poprzerabiał zdjęcia na własny użytek (coś skopiował, coś wkleił, zamazał logo autora itd) to by wtedy faktycznie było nie w porządku i wobec takiego zachowania jak najbardziej popierałbym oburzenie.

Jeżeli chodzi o mnie, to nie widzę problemów, gdyby ktoś chciał wykorzystać jakieś moje zdjęcie - prosiłbym tylko o podanie, że pochodzi z mojej galerii.

Wniosek: następnym razem nie popełnię tego błędu i się zapytam.

MrPyrek

#21 Post autor: MrPyrek »

No OK, już się uspokoiłem - wtedy mnie poniosło. Dodam tylko, że autorowi czasem może nie być na rękę "utożsamianie" się z innym artykułem, portalem, społecznością itd. nawet jeśli zwiększyłoby to popularność jego publikacji. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ