8038 The Battle of Endor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

8038 The Battle of Endor

#1 Post autor: vedder »

Obrazek

Data produkcji: 2009
Ilość elementów: 842
Figurki: 12
Seria: Star Wars Classic
Wymiary kartonu: 57.7 x 37.7 x 8.4
Cena: Shop AT Home 549 pln,sklepy w kraju: jeszcze nie ma, Spis części:
Peeron
Bricklink

Dodatkowe informacje:
Brickset
Lugnet


1.Pudełko

Wykonane z grubego kartonu, mam takie wrażenie wizualne, że pudełko jest bardziej błyszczące niż te, które miałem do tej pory.
Otwarcie go bez uszkodzenia jest utrudnione, otwiera się je bowiem od spodu, gdzie jest przyklejone taśmą, za to góra jest sklejona klejem, więc żeby nie uszkodzić kartonu wyjąłem woreczki z częściami uchylając jedynie lekko pudełko.

Przód
Obrazek

Góra
Obrazek

Tył
Obrazek

Spód
Obrazek

Boki
Obrazek
Obrazek

2.Instrukcja

Dwie książeczki część pierwsza jest 84 stronicowa a druga ma 64 strony.
W pierwszej części mamy pokazaną instrukcję budowy figurek, katapulty, ścigaczy, fruwającej machiny Ewoków, AT/ST i części budynku. W drugiej pozostałą część budynku.

Obrazek

Spis części
Obrazek
Obrazek

Funkcje zestawu
Obrazek
Obrazek

Figurki
Obrazek
Obrazek

3.Po wyjęciu z kartonu

Mamy tutaj 8 woreczków z częściami w tym osobno pakowane skrzydła. Główki Ewoków pakowane są w małe woreczki.
Worki są ponumerowane, część pierwsza odpowiada za budowę figurek, katapultę i ścigacze, druga za AT/ST, trzecia za budynek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Roślinka

Obrazek

4.Model

Katapulta.
Wyrzuca pociski.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

AT/ST
Posiada ruchome nogi i wieżyczkę. Przekręcając korbkę z tyłu, nogi poruszają się. Niestety AT/ST nie może wtedy stać na swoich nogach. Mamy tutaj dobre dojście do kabiny operatora ponieważ cały dach jest uchylny nie ma więc problemu z wyjęciem bądź wsadzeniem figurki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budynek
Otwierane i zamykane za pomocą korbki drzwi. Odpadające po naciśnięciu antenek umieszczonych na dachu boczne ściany.
Zestaw można rozsunąć na boki, posiada obracane siedzenia w sterowni.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fruwający miśio
Obrazek

Zestaw w całej okazałości
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ścigacz imperium
Obrazek
Obrazek

Pozostałe części
Obrazek

Funkcje budynku na youtube

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wHyTHtnWBo4 [/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SuWJHntSrR8[/youtube]

5.Figurki

Księżniczka Leia i rebelianccy komandosi mają torsy malowane dwustronnie. Żołnierze imperium na ścigaczach mają niestety główki w całości czarne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hełm rebelianckich komandosów
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Żołnierz imperium.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

6.Plusy i minusy

+rebelianccy komandosi (po raz pierwszy w zestawie Lego),
+Leia, Han Solo, Chubbaca i R2D2 w jednym zestawie,
+Ewoki,
+nowy zgrabny model AT/ST,
+ciekawy budynek z rozsuwanymi drzwiami

-jak zwykle cena, więcej wad nie widzę
-AT/ST porusza nogami, ale tylko wtedy, kiedy na nich nie stoi

7.Ocena

Zestaw świetny.
Dla fana Star Wars albo kolekcjonera pozycja obowiązkowa.
Jak dla mnie zestaw 9,5/10.
Galeria zdjęć: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=387272
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 15:15 przez vedder, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Wypadało by się rozpisać coś więcej na temat tego zestawu, ale że zdjęcia wyrazą więcej niż 1000 słów powiem: rewelka. Eksplodujące ściany bunkra (który niestety nie ma tylnej ściany z tego co widzę), AT-ST (i co masz na myśli ruszajacy nogami? Ten staaary at-st z chewiem na pokładzie też nimi ruszał), pomalowane ewoki, podrasowany wygląd speederów i świetne, naprawdę świetne figurki.

Ale niestety cena jest lekko zaporowa i zamiast tego kupię sobie Echo Base.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Ekhm.. Więc tak: Znowu miniaturki prowadzą do stron w galerii, a nie bezpośrednio do zdjęć. Widzę też że nie obróciłeś kilku zdjęć, a średnio wygodnie ogląda się zdjęcia gdy trzeba przekrzywiać głowę w bok..

Popraw linki i zdjęcia i będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Zestaw super, niestety jak to star wars, cena z kosmosu :)
Pomalowane miśki i rebelianci są świetni.
Baza i śmigacze są ciekawe, ale at-st jest paskudny.

ps. Wspominałem, że te miski są super ?:D
Why so serious?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Aaaahhhh dawaj deeplinki bo nic nie widac (not yet public)

Wlasnie to dzisiaj podziwialam w sklepie, najladniejsi ci zolnierze w stylowych helmach. I Leja ma nowe wlosy jakies?

Tylko te rozowe mordki, uchhhh
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

lugomina pisze:I Leja ma nowe wlosy jakies?
http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=bb403&in=S

A tak poza tym, link z recenzji prowadzi do spisu części z Echo Base...
Ostatnio zmieniony 2009-06-30, 07:38 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Zestaw jak zestaw, ale te figurki Lei i rebeliantów są masakrycznie piękne. Aż się prosi, żeby z tych torsów zrobić oddział niemieckich grenadierów pancernych - idealni wręcz.
Tylko pewnie nie pojawią się w innych zestawach, więc ceny będą kosmiczne :(

Ale ogólnie to zestaw bardzo ciekawy. Na cenę nie ma co sarkać bo raczej wiadomo było, że niska nie będzie, szczególnie przy tej ilości figurynek.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Przydałoby się trochę więcej kropek a mniej przecinków. Potwornie niewygodnie się czyta te nieliczne kawałki tekstu.

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Piterko pisze:Wypadało by się rozpisać coś więcej na temat tego zestawu, ale że zdjęcia wyrazą więcej niż 1000 słów powiem: rewelka. Eksplodujące ściany bunkra (który niestety nie ma tylnej ściany z tego co widzę)
I dobrze bo niedałoby się wtedy bawić.

Chciałbym obejrzeć zdjęcia ale niestety to nie deeplinki.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#10 Post autor: vedder »

Piterko pisze:Wypadało by się rozpisać coś więcej na temat tego zestawu, ale że zdjęcia wyrazą więcej niż 1000 słów powiem: rewelka. Eksplodujące ściany bunkra (który niestety nie ma tylnej ściany z tego co widzę), AT-ST (i co masz na myśli ruszajacy nogami? Ten staaary at-st z chewiem na pokładzie też nimi ruszał), pomalowane ewoki, podrasowany wygląd speederów i świetne, naprawdę świetne figurki.

Ale niestety cena jest lekko zaporowa i zamiast tego kupię sobie Echo Base.
Chodziło mi o zestaw 7657 tam poruszając korbką obracała się wieżyczka a tutaj nogi. Wygląda to tutaj zresztą dosyć śmiesznie. Spróbuję wrzucić filmik jak to wygląda w ruchu. Przy okazji to tamten AT/ST był masywniejszy w porównaniu do tego nowego. Co do opisu w tej recenzji to w porównaniu do umieszczanych na eurobricks to prawie jak poemat. Zdjęcia pokażą wszystko a wnioski każdy powinien wysnuć sam, mamy przecież różne gusta. Co do ceny ja kupiłem na S@H zestaw za cenę 449 złotych i nie żałuję.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#11 Post autor: tomey »

Wiem że trochę odgrzewam starego kotleta ale widzę że LEGO dawało co najmniej trzech różnych Hanów. W 2010 kupiłem mój pierwszy Endor i Han miał spodnie bez nadruku i główkę bez źrenic. W tej recenzji Han ma spodnie z nadrukiem i główkę bez źrenic, natomiast w moim egzemplarzu który dziś do mnie dotarł Han ma spodnie z nadrukiem i główkę ze źrenicami.... trochę to dziwne.
vedder, ja zapłaciłem teraz za ten zestaw równo 200zł mniej więc przy takiej cenie robi znacznie milsze wrażenia. Natomiast co do samego zestawu który składałem przez 2 piwka i jedną projekcję "Return of the Jedi" jest wprost genialny i niesamowicie bawialny. Piękne ludziki, zwłaszcza rebeliantów i ewoków. Do pełni szczęścia przy odgrywaniu scenek z Endoru brakuje tylko C3-PO. I dlaczego AT-ST nie ma żadnych komputerów tylko klocki bez nadruku? Niewątpliwie na bardzo duży plus należy zaliczyć tutaj brak jakichkolwiek naklejek:)

PS. A piękną kontynuacją tego zestawu jest tegoroczny "Ewoks attack".
Ostatnio zmieniony 2011-07-11, 15:47 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ