[MOC] Argul

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Argul

#1 Post autor: Misterzumbi »

Kiedyś to był ciężki holownik typu ZP-41352, nazwa własna "Anita", budowany w zakładach GORA na planecie Bistoft, ale to już dobre 200 lat wstecz. Według numeru produkcyjnego wybitego na głównej ramie, jest to jeden z 37 holowników które służyły w stoczni na planecie SL-04620, po upadku stoczni wszystkie holowniki zostały sprzedane przez aukcje RichieBros.LTD i złomowane. Dwa holowniki "Anita" i "Cat" były używane do ciągnięcia sprzedanego osprzętu na lodową planetę BI-II-U7D, na której miały być rozmontowane i przeznaczone do recyklingu przez firmę KKT, dlaczego "Anita" nie została rozmontowana pozostaje tajemnicą, możliwe że ma to coś wspólnego z rozpoczęciem rewolucji na BI-II-U7D w roku 651981 po której planeta została przejęta przez różne bandy kosmicznych złodziei i innych żyjących poza prawem. Od tego czasu, czyli już dobre 130 lat planeta ma status Bronxu kosmosu.
Najprawdopodobniej wtedy "Anita" została przebudowana na lekki statek patrolowy. Cały osprzęt do holowania, jak i kabiny dla załogi zostały zdemontowane i zastąpione uzbrojeniem z naziemnych czołgów 34T i z lżejszych jednostek nie przystosowanych do patroli poza atmosfera. Przez te zabiegi statek stracił możliwość podróżowania międzyplanetarnego, i zostaje blisko atmosfery jako baza i swoisty statek piracki. Po przebudowie statek został przemianowany na "Argul".


Kurcze, nie potrafię pisać takich duractw :D

Statek jak statek. Zbudowałem daaaawno temu, ale skończyłem w tym tygodniu. Chciałem coś z głowy, bez reguł, bez namyślania, ot ciekawy kształt, a reszta miała być z tego co leży na biurku.
Tak. Pomalowałem klocki, podrapałem tu i tam, użyłem 1000 naklejek.

Ale nie umiem tak budować, przynajmniej nie dla siebie, nie potrafię "wymyślać" jak jerac, nie umiem "dać sobie" tej wolnej reki, wszystko musi mieć jakiś sens, i trzymać się jakichś reguł. Chyba będę dalej budował samochody :D...

Obrazek

Obrazek

Argul na lądowisku na BI-II-U7D, planeta cokolwiek dziwaczna, nie ma na niej słońca, raz na 4 lata, na 24 godziny planetę oświetla gwiazda "K-AM-581H" które krzyżuje orbitę 3 planet w systemie "Ogar"...

Obrazek

Jak widać na planecie nie rośnie nic prócz bezwartościowych kryształów, znanych niegdyś na planecie Terra pod nazwa ἀδάμας, czyli pospolite diamenty... Porastają wszystko w nieprawdopodobnym tempie, szary robotników maja kupę roboty bo przynajmniej raz na tydzień (12,3 ziemskich dni) trzeba czyścic kombajnami jedyne lądowisko na BI-II-U7D.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka normalnych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tu będzie galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=459126

Miłego wieczoru.
Ostatnio zmieniony 2011-01-21, 18:08 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 4 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Pierwszy ! :)

Bardzo fajne latadło, od razu widać technikę budowy rodem z SP III. Tylko malowanie ble... :) Jestem przeciwny wszelkim customizacjom (poza naklejkami i brickarms).

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Havoc pisze:Pierwszy ! :)

SP III. Tylko malowanie ble... :) Jestem przeciwny wszelkim customizacjom (poza naklejkami i brickarms).
A ja nie uwazam "Brickarms".

Pomalowalem bo chcialo mi sie, Nnenn tez lukrowal klocki i cial i kombinowal. Chcialem sobie porobic jak mi sie widzi, ale mowie, nie umnim. Na swoja obrone powiem ze jest to po czesci jeden z prototypow do SP III, juz wtedy pomalowalem kontener, motorek i te dwa bionikle. Dwa tygodnie temu znalazlem na biurku z dopiskiem "wywal albo se wez", to dokonczylem i macie...
Ostatnio zmieniony 2011-01-21, 18:05 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Misterzumbi pisze:Na swoja obrone powiem ze jest to po czesci jeden z prototypow do SP III
Tzn prototyp, który nie wyszedł z poprzednim rzutem zestawów, czy prototyp, który miał być jednym z zestawów SP III na 2011?
Misterzumbi pisze:Dwa tygodnie temu znalazlem na biurku z dopiskiem "wywal albo se wez", to dokonczylem i macie...
Chciałbym, żeby w robocie mi tak powiedzieli o kontenerze (pełnym oczywiście) :)

Ale chyba poważnie z tym wywaleniem nie mówili? Szkoda klocków...

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#5 Post autor: Lipek79 »

Szkoda że to nie jest model w normalnej sprzedaży lub chociażby z serii Exclusive, bo bym to latadło sobie kupił tak mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Powaznie mowili, a co z tym zrobic?

Zatrzymalem bo nigdy nie budowalem nic ze "Spajs". A podoba mi sie toto, cokolwiek by nie bylo.
To jest wieksza wersja tego czarnego z kontenerem, ale mowie, ino troche, bo dodalem duzo dupereli...

Lipek, nie moze byc w normalnej sprzedarzy, zlapac sie go porzadnie nieda. Zbuduj se takiego i juz.
Ostatnio zmieniony 2011-01-21, 18:13 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Musze przyznac ze pomimo ze to Space to nawet mi sie podoba. Swietna robota - kontener pomaranczowy swietnie wybija sie z reszty!

Ja uwazam ze Brickarms i Brickforge tworzaswietne dodatki do klockow, z ktorych wiekszosc nie ma szans na zrealizowanie przez Lego (ze wzgledu na rzekoma polityke antywojenna) jak rowniez nie mam nic przeciwko malowaniu klockow byleby bylo to zrobione tak profesjonalnie jak w tym przypadku :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Musisz podregulowac monitor, kontener jest brudno zolty...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

Dupereli to fakt, pododawałeś... Napaćkane to ten stateczek ma i o dziwo pasuje mu to. Naklejki można wybaczyć, w końcu jest swoistym "prototypem". Wielka szkoda, że Ty nie masz większego luzu w robocie, tj ""wolnej ręki", naprawdę szkoda...

Zdjęcia rewelacyjne, opis perfekcyjnie dopasowany tylko po co to biadolenie "że nie umiem"...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Bo nie wysypalem z rekawa, i nie zam polskich wyrazen "planetarnych"...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Fistach

#11 Post autor: Fistach »

Misterzumbi pisze:Musisz podregulowac monitor, kontener jest brudno zolty...
Zapewniam Cie ze monitor mam dobrze wyregulowany :)

Po prostu blizej temu do pomaranczowego niz zoltego jak dla mnie :)

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

Faktycznie wygląda niebrzydko. Kolorystycznie też w dechę.
Tylko tych czarnych anten to ma dużo za dużo :D
Fistach pisze: Po prostu blizej temu do pomaranczowego niz zoltego jak dla mnie :)
Ano prawda. Pomarańcza.
Ostatnio zmieniony 2011-01-21, 18:26 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Bo to nie sa anteny tylo takie "czolki" zeby lakieru nie zarysowac. Jak jescze byl holownik to przydawalo sie zeby moc podfrunac pod cokolwiek tam ciagneli na odleglosc taka zeby liny mozna bylo zalozyc. Ale sa podlaczone pod glowna instalacje elektryczna i nie mozna ich zdemontowac bo bedzie piszczec w kokpicie. A pozatym na BI-II-U7D przez 4 lata panuje ciemnosc, przydaja sie przy ladowaniu.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

No tak, to wszystko tłumaczy.
Po takim wyjaśnieniu uważam, że ma za mało tych czułek/anten.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#15 Post autor: Piterko »

Rozumiem, że tak wyglądały by kolejne pojazdy do SPIII gdyby to wychodziło dalej?

Popaprane, napchane szczegółów. Ładne, ale nie byłoby bawialne ;) (miliardy antenek, działek + flick-firesy... i za co tu złapać? xD).
Ale dobrze wiedzieć, że dalej masz bujną fantazję i pomyślunek jak robić takie "organiczne" cudactwa. Pilot też świetny - ta wredna gęba pasuje mu jak nic innego.
Ostatnio zmieniony 2011-01-22, 11:51 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ