8066 Off-Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

8066 Off-Roader

#1 Post autor: szarikm »

Tadam! :)

Obrazek
Recenzja 8066 - Off-Roader

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2011
Waga klocków (bez pudełka): 277 [g] wg BL
Wymiary pudełka: 26 x 19 x 4,5 cm
Liczba klocków: 140 + 6 zapasowych
Liczba figurek: 0 - brak, zestaw Technic
Spis części: bricklink
Cena: Kupiłem go po cenie katalogowej w normalnym sklepie: 64,99 PLN, Allegro: ok. 55-63 PLN, BL: 15 EUR.

LUGNet peeron brickset

GALERIA

Opakowanie i instrukcja

Przód pudełka:
Obrazek - zdjęcie modelu głównego
Tył pudełka:
Obrazek - zdjęcie modelu alternatywnego

W pudełku znajdziemy dwa woreczki z klockami oraz dwie instrukcje:
Obrazek

Obie instrukcje mają wymiary 19,8 x 12,5 cm, zszyte w dwóch miejscach.

Instrukcja pierwsza - posiada stron 48 stron.
Na stronie drugiej znajdziemy informację obrazkową, aby:
• nie składać klocków na dywanie tylko na stole;
• przed rozpoczęciem składania klocki posortować (!) rodzajami (!).
Na stronach od 3 do 43 znajduje się właściwa instrukcja składania modelu.
Strona 44 zawiera spis elementów: obrazek, numer ID LEGO oraz ilość.
Strona 45 zawiera reklamę zestawu 8068 - Helikopter (śmigłowiec?).
Strony 46-47 zachęcają do wstąpienia do LEGOclub.

Instrukcja modelu alternatywnego - posiada 40 stron bez dodatków.

Klocki
Według Bricklinka - 140 plus 6 zapasowych:
Obrazek

Elementy warte uwagi:
• trzy czarne zębatki - Obrazek
• cztery opony 37x18R - Obrazek wraz z felgami Obrazek
• jeden przegub Cardana - Obrazek
• jeden mały amortyzator z twardą sprężynką - Obrazek
• dwa bezbarwne bioniclowe zęby - Obrazek - które spełniają funkcję reflektorów.
• para paneli - strona A: Obrazek, strona B Obrazek

Z racji tego, że "ostatni raz zestaw Technic rozpakowałem.... ze cztery lata temu." nowością są dla mnie następujące elementy:
• niebieskie piny - Obrazek oraz piaskowe !! - Obrazek
• dwie półosie "4" ze stopką bez studa - Obrazek
• niebieski pół-pin - Obrazek

Modele
Zmontowałem na razie pierwszy - główny:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pokaz "możliwości" "zawieszenia":
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Normalnie, amortyzator jest lekko ściśnięty, po wyjęciu ograniczników, przód autka podnosi się do góry:
Obrazek Obrazek

Mała ciekawostka, tylne koła mają o półstuda na stronę większy rozstaw od przednich:
Obrazek

Podsumowanie
Autko w sam raz się nadaje do jeżdżenia po dywanie/biurku/pościeli i wszędzie tam gdzie dusza zapragnie. Efekty dźwiękowe typu piszczenie opon na zakrętach czy przy hamowaniu trzeba zorganizować we własnym zakresie ;) "Szczątkowe zawieszenie" dodaje frajdy zabawie i według mnie, szalenie zwiększa "bawialność".

Pudełko - mogłoby być spokojnie zmniejszone do formatu co najmniej A5 - czyli o jakieś 4-5 cm. Instrukcja zmieściłaby się swobodnie, klocki nie latały by po całym pudełku i korona nikomu by z głowy nie spadła:
Obrazek


A kupiłem ten zestaw w zasadzie tylko po to, aby coś stało na stole i.... żeby czymś ręce zająć w czasie ładowań stron internetowych.
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 15:19 przez szarikm, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Jak go pierwszy raz zobaczyłem to odrazu skojarzył mi się z 8816, który jak by nie patrzeć jest bardzo podobny:
Obrazek

Autko wygląda na ciekawe, ale musiałbym na żywo zweryfikować. Za to cena, trochę przesadzona.
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 20:30 przez Bricksley, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#3 Post autor: Waler »

Myslę, że gdy cena spadnie do ok 35-40zł to wtedy go sobie kupię. Poza wygladem nie ma w sumie żadnych ciekawych części (no może żólty amortyzator). Ot modelik do "brumkania" po biurku. Do pełni szczęścia brakuje mu chyba tylko skrętnych kół.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

szarikm pisze:Zmontowałem na razie pierwszy - główny
Nie byłbym sobą gdybym nie zauważył, że w opisie brakuje jeszcze kilku zdań na temat modelu alternatywnego - nie zawiedź mnie, tym bardziej że nie musisz budować patrząc w monitor...
Waler93 pisze:Do pełni szczęścia brakuje mu chyba tylko skrętnych kół.
Jeśli mnie wzrok nie myli, przednie koła są skrętne...
Karol pisze:Jak go pierwszy raz zobaczyłem to odrazu skojarzył mi się z 8816, który jakby nie patrzeć jest bardzo podobny
... i dużo lepiej się prezentuje. Miał w sobie to "coś", czego niestety brakuje nowej mini-terenówce.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

Zestaw nieciekawy. Poza żółtym ustrojstwem ze sprężyną nie ma ŻADNEGO ciekawego elementu. Tak ceną, jak i klockami odstrasza. Zupełny niewypał, jak dla mnie oczywiście. Co do skrętnych kół, posiada on, skręcają dzięki z12 za "kabiną". Widać to na tym zdjęciu (prawy górny róg).
Hezar pisze:Nie byłbym sobą gdybym nie zauważył, że w opisie brakuje jeszcze kilku zdań na temat modelu alternatywnego - nie zawiedź mnie, tym bardziej że nie musisz budować patrząc w monitor...
No to dowaliłeś... To od recenzenta zależy, czy doda do recenzji B model. Przy czym, gdybym to ja robił recenzję tego modelu, to raczej szkoda by mi było czasu na tak nieciekawy model alternatywny, zresztą główny też nie powala.
Hezar pisze:czego niestety brakuje nowej mini-terenówce.
Z tymi słowami zgadzam się w 100%. Jako dzieciak bawiłem się 8816 i miło ten czas wspominam;).

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#6 Post autor: Ex3qtor »

Mi tez od razu skojarzył się z 8816 (którego mam i który jest jednym z dwóch moich technicowych modeli), pewnie miał być takim naturalnym następcą. Wygląda całkiem sympatycznie jak dla mnie, technicowego laika, ale z ostatniej fali małych modeli jednak bardziej zauroczyła mnie ciężarówka.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Mateio

#7 Post autor: Mateio »

Ja również jako maluch dostałem 8816 i wspominam go z sentymentem. Ciężko mi porównywac belkowaty model z lat '90 do opartego w całości na liftarmach czterokołowca z tegorocznego katalogu. 8816 to czasy kiedy technic był jeszcze ze studami za pan brat a teraz można je w modelu na palcach jednej ręki policzyc (o ile w ogóle są). Tego modelu nie mam i zapewne nie skuszę się na niego ponieważ jest słabym dawcą i niczym jakoś nie zachwyca, ale założę się że jest bardzo bawialny. Podoba mi się rozwiązanie mechanizmu skrętnego; moim zdaniem jest naprawdę pomysłowe! No i ciekawostką jest przegub kardana w takim maleństwie. Model alternatywny słusznie przemilczano bo jest po prostu słaby. Gratuluję udanej recenzji :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Dzięki Żbikowi i konkursowi [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14134&postdays=0&postorder=asc&start=0]Pierwsza Krew[/URL] właśnie wszedłem w posiadanie tego zestawu (dziękuję!) i sądzę, że warto napisać kilka słów od siebie.

Model jest bardzo zgrabny i bawialny. Zawieszenie działa sprawnie, fajnie, że pomimo tylko jednego amortyzatora można uginać zarówno przód jak i tył. Promień skrętu jest nieduży a wyjmując jednego pina 3/4 można go jeszcze bardziej zmniejszyć.

Na plus należy zaliczyć, że w niedużym zestawie dostałem twardy amortyzator i nowego kardana.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

kapalek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-25, 11:13
Lokalizacja: wielkopolska

#9 Post autor: kapalek »

ktoś napisał, że model alternatywny jest bardzo kiepski, moim zdaniem jest równie dobry jak model główny, bardzo ciekawie rozwiązano skręcanie, bawi się nim lepiej niż modelem głównym. polecam zbudować.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#10 Post autor: noniusz »

Dodam kilka słów od siebie na temat tego modelu.

Dopiero co kupiłem ten model 4-letniemu chrześniakowi na imieniny, ot tak, żeby miał czym "brumkać" po podłodze. Ze względu na wiek chrześniaka stwierdziłem, że najprostszy technic mu wystarczy - nie myliłem się. Jednak już po złożeniu model zaskoczył mnie niezwykle pozytywnie - okazał się nie być wcale taki najprostszy. Najbardziej spodobało mi się to, że w tak małym modeliku udało się zmieścić tak sprytny układ skrętu oraz amortyzację zawieszenia.

Nie zgodzę się z kilkoma moimi przedmówcami, że model alternatywny to porażka - akurat od modelu B chrześniak zaczął, a raczej zażyczył sobie rozpocząć budowę, a to akurat chyba do tych młodszych budowniczych model jest adresowany. Dużym zaskoczeniem w przypadku modelu alternatywnego było to, że wykorzystuje on prawie wszystkie części modelu podstawowego, części po jego zbudowaniu pozostaje bardzo niewiele.

Oczywiście jak koledzy zdążyli już stwierdzić w modelu tym nie ma co doszukiwać się żadnych białych kruków, jesli chodzi o przydatne lub nietypowe części, rzecz w tym, że przy użyciu bardzo niewielu podstawowych klocków udało się stworzyć bardzo fajny i bawialny zestaw.
Ostatnio zmieniony 2012-05-08, 21:15 przez noniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ