7915 Imperial V-wing Starfighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: Jantin »

Dobrze, zgoda. Choć to wciąż nie jest przeróbka, a wykorzystanie pewnych rozwiązań technicznych w nowych pojazdach ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#17 Post autor: Kirysowaty »

nori pisze:Dzięki Eldarion za bardzo ciekawą recenzje. Mam małe pytanie, model należy do jakiej "części" w chronologii Star Wars?
W recenzji napisałeś że to Classic, BrickSet w ogóle go nie przyporządkowuje, BrickLink podaje że to Clone Wars, co pokrywałoby się z analizą Kirysowatego o nieznanej planecie, natomiast Lugnet i Peeron podają Expanded Universe.
Pogubiłem się. ;)
Ja nie pisałem, że to Clone Wars. Moim zdaniem model należy do (1) Zemsty Sithów lub do (2) Expanded Universe.
1. Pod koniec Zemsty, w scenie, gdzie widać już jednolicie szare Venatory a Vader i Palpatine przyglądają się budowie Gwiazdy Śmierci, przelatuje kilka szaro-czarnych V-wingów. Wydają przy tym podobne dźwięki, jak myśliwce TIE.
2. Wydanie tego zestawu może mieć związek z 2 częścią gry The Force Unleashed.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Eldarion

#18 Post autor: Eldarion »

nori pisze:Mam małe pytanie, model należy do jakiej "części" w chronologii Star Wars?
Widzę, że koledzy już wszystko dokładnie wytłumaczyli :) Mimo to osobiście się wytłumaczę. Pisząc o przynależności do serii bazowałem na S@H, gdzie ten zestaw jest przyporządkowany właśnie do SW Classic. Poza tym jak już wspominał Kirysowaty V-wingi występują w ostatnich scenach Zemsty Sithów. Oto fragment (V-wingi) na 1:11 :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 00:51 przez Eldarion, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#19 Post autor: Kirysowaty »

Ja myślałem o tej scenie (też w 1:11):
http://www.youtube.com/watch?v=HMDrk79uwcQ
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#20 Post autor: Miszel »

Dziś przybrałem się do zbudowanie swojego egzemplarza który leżał i czekał już chyba od miesiąca.
Modelik całkiem przyjemny i dość bawialny jak na tak niewielki zestaw. Trochę już o nim napisano więc nie ma się tu nad czym rozczulać.
Za to bardzo rozczarowały mnie naklejki. Zestaw nówka nie śmigany, a wszystkie naklejki o prostokątnym kształcie były poskręcane i z poodstawanymi od arkusza rogami (okrągłe naklejki były bez zarzutów). I to w zestawie którego premiera była na początku stycznia więc nie zdążył się jeszcze za długo na półkach sklepowych należeć. Po raz pierwszy spotkałem się z tak złym stanem naklejek w nowym zestawie. Niedawno budowałem MISBa wyścigówkę F1 z promocyjnych zestawów Shella - Model Team. I mimo iż ten zestaw walał się po jakichś magazynach już kilkanaście lat to naklejki miał w stanie idealnym, a tu w nowym zestawie taka lipa! Choć nie mam zwyczaju naklejać naklejek na zestawy których nie mam zamiaru zachować tylko wypchnąć za czas jakiś na allegro to tu musiałem to zrobić, bo inaczej za miesiąc lub dwa naklejki te nie nadawałyby się już do niczego. Teraz zobaczę czy za tydzień lub dwa nie poodstają od klocków tak samo jak od arkusza.
Ostatnio zmieniony 2011-02-19, 15:42 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#21 Post autor: Kirysowaty »

Pisz do LEGO Direct po nowe. Oni na 100% bez problemu Ci je przyślą.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#22 Post autor: GrublukTheGrim »

Warto zaznaczyć, że cena tego zestawu ostatnio mocno spadła. Na Allegro można dostać go za około 55-75 PLN. Ja sam kilka dni temu kupiłem go właśnie za 55,- PLN (nie wliczając przesyłki, co i tak jest okazją). Zainteresowanym radzę się rozejrzeć. :-)

ODPOWIEDZ