Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7976 Ocean Speeder
Autor Wiadomość
M_longer 
VIP

Wpisy: 4600
Wysłany: 2011-01-25, 23:00   7976 Ocean Speeder

Recenzja 7976 Ocean Speeder

Dane techniczne
Seria: Atlantis (druga seria)
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 47
Liczba figurek: 1
Spis części: Bricklink

Brickset, Peeron, Lugnet

Cena: MSRP: 5$, Polskie sklepy: 25 PLN, Allegro: ok. 19 PLN

Nigdy nie pokazujcie Noriemu zdjęć, które mogłyby zostać użyte do recenzji. Bo później będzie nalegał by jakąś napisać...

Opakowanie i instrukcja

Pudełko jest małe (akurat teraz jak na złość nie mogę go znaleźć żeby pomierzyć), wykonane z cienkiego kartonu. Graficznie podtrzymuje styl pierwszego rzutu zestawów Atlantis, jednak kolory są bardziej żywsze. Chłodne złoto pokryte glonami ustąpiło miejsca złotu polerowanemu na błysk ;). Zmieniła się również kolorystyka samych pojazdów, ale o tym nieco dalej.

Standardowo na przodzie zestaw pokazany w całej okazałości, na boku zdjęcie złotego kielicha w skali 1:1, a na tyle praktycznie to samo co na przodzie, tylko inaczej ustawione :D

Instrukcja:

Dwustronnie zadrukowana kartka, w 3/4 powierzchni to instrukcja składania samego zestawu, 1/4 to reklama pozostałych zestawów z serii Atlantis.

Klocki

Wewnątrz pudełka znajdują się dwa woreczki oraz arkusik z naklejkami:

W zestawie otrzymujemy jednego ludzika, Lance'a Spears'a:

Po zdjęciu skafandra widać że tors i główka są dwustronnie zadrukowane:

Zarówno kolorystyka pojazdów jak i samych ludzików uległa zmianie. Czerwony pozostał bez zmian, jednak kolor ciemnoszary został zamieniony na jasnoszary, a limonka została wymieniona na żółty. Różnice kolorystyczne wynikają z użycia wytrzymalszych materiałów. Wymuszone to zostało poprzez wyższe ciśnienie, jakie panuje w rejonie w którym nasi dzielni poszukiwacze zatopionych skarbów znaleźli się po przekroczeniu portalu Atlantydy.

Nie wierzycie? Zerknijcie na prawą "nogawkę" nowego skafandra ;)

Porównanie z ludzikiem z poprzedniej serii:

Z klocków budujemy dwa modele, skałkę na której znajduje się złoty kielich, oraz mały ścigacz:

Skarbu (który składa się z kielicha i dwóch diamentów - jeden wylądował już w chwytaku ścigacza) ustawionego na skale pilnuje czerwony wąż:

Model utrzymany w nowej kolorystyce, przystosowany do szybkiego przemieszczania się ponad morskim dnem. Wyposażony dodatkowo w dwa chwytaki do zbierania skarbów.

Wszystkie elementy zestawu razem:

Elementy pozostałe po budowie:

Podsumowanie
Za około 20zł dostajemy całkiem sympatyczny zestawik, w którym jest kilka przydatnych elementów oraz bardzo fajny ludzik. Na tle innych zestawów jakie można nabyć w tej cenie jest to bardzo ciekawa oferta :)
Ostatnio zmieniony przez nori 2011-01-25, 23:06, w całości zmieniany 2 razy  

greenblue 

Wpisy: 183
Wysłany: 2011-01-26, 00:24   Re: 7976 Ocean Speeder

AAAaaaaaaaaaaaaa.... Got ya!
M_longer napisał/a:
[...] jednak kolory są bardziej żywsze.[...]

Chyba trochę czuć, że byłeś zmuszony. Ale to też mały zestaw, nie ma się co o nim rozpisywać.
Jak dla mnie druga fala Atlantis powtarza to co było z Power Miners. Pierwsze zestawy były ciekawe, o drugich nikt nie wspominał.
Ale to tylko moje zdanie. Pewnie wielu osobom świątynia może przypaść do gustu. Ze względu na nowe klocki, ale może.
Jak ktoś potrzebuje żółtych płetw, to może być ten zestaw. Ale lepszym wyborem chyba będzie następny w linii zestaw, z rybą rekinem młotem (??? czy cokolwiek to jest).

Jeszcze jedna fundamentalna kwestia.
Jak stałeś się posiadaczem tego zestawu kosztującego prawie 20 zł, allegro-cziterze rabowniku super okazji???
Ostatnio zmieniony przez greenblue 2011-01-26, 00:33, w całości zmieniany 2 razy  

Sorrow 
Adminus Emeritus

Wpisy: 630
Wysłany: 2011-01-26, 00:39   

greenblue napisał/a:
Jak dla mnie druga fala Atlantis powtarza to co było z Power Miners. Pierwsze zestawy były ciekawe, o drugich nikt nie wspominał.

A karbowane okrągłe bricki?! A złote serki?! A różne zupełnie nowe część?! Dziękujemy ci, Nowe Atlantis:P

wx45 

Wpisy: 46
Wysłany: 2011-01-26, 01:05   

Ładnie napisana, zgrabna recenzja. Bardzo przyjemnie się czytało. Ale najbardziej spodobał mi się ten fragment o ciśnieniu. Jeśli sam to zauważyłeś i wyciągnąłeś odpowiednie wnioski to brawo. Uwielbiam takie szczegóły.

Deckard Cain 
VIP

Wpisy: 197
Wysłany: 2011-01-26, 11:51   

Bardzo sympatyczny zestaw i jak dla mnie za taka cenę wart kupienia.

Recenzja w porządku, fajnie że zwróciłeś uwagę na ten motyw z ciśnieniem, sam zachodziłem w głowę dlaczego zmienili kolorystykę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu