[WIP] DEMAG H455

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#16 Post autor: Emilus »

Staram się przekraczać granice ale w oparciu o klocki i tylko klocki LEGO. Nie bawią mnie kompozyty klockowo-zamiennikowe. Bo skoro mógłbym zbudować np. metalowe siłowniki to wolę całą resztę koparki zrobić z metalu i nie mieć wtedy ograniczeń wynikających ze stosowania klocków.
Dlatego albo tylko LEGO albo coś innego. Wiem, że jeszcze łkasz po demagu, ja też dziś zasmarkałem najlepszą marynarkę ale cóż. Trzeba być twardym i kopać fasolę klockami!

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Mr.Z »

Emilu, maszyna godna tła. Rozumiem, że z byle dwoma-trzema silnikami byś nam głowy nie zawracał i tego wypasionego narożnika nie pokazywał...
Ale nie porzucaj jej! Tyle już zrobiłeś, pokaż chociaż jak podwozie jeździ na tych preparowanych kołach napinająco-napędowych z trójnikami pneumatycznymi. A może jak pokombinujesz z wagą ramienia, powyciągasz silniki z kolejnych sekcji, to i funkcje ramienia ożywisz?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#18 Post autor: TT »

Szkoda, że się nie udało.
Niestety to są tylko klocki LEGO. Co bardzo często daje o sobie znać przy dużych konstrukcjach. Sam kilka razy zostałem w ten sposób pokonany...
Ważne jest, że udało się wypracować kilka ciekawych rozwiązań.

Emil zabieraj się teraz za trtr :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#19 Post autor: V1 »

Oglądałem ostatnio zdjęcia rozmontowanego aktywatora - ma w pięknie prosty sposób pomyślany 'bezpiecznik'.
To wprawdzie niedozwolona ingerencja, ale mógłbyś spróbować rozebrać jeden aktywator i włożyć odpowiednio przycięty kawałek gumy (najpierw miękkiej, później może twardej) w wycięcie w napędzanej osi (to powinno ograniczyć zjawisko wysprzęglania) i sprawdzić jego udźwig. Tylko trzeba by inaczej zabezpieczyć aktywatory przed przekręceniem.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#20 Post autor: Emilus »

Z pisze:Emilu, maszyna godna tła. Rozumiem, że z byle dwoma-trzema silnikami byś nam głowy nie zawracał i tego wypasionego narożnika nie pokazywał...
Zawsze prezentuje modele na tym wypoczynku. Nawet trialówki niektóre. Nie jest specjalnie wypasiony, zresztą jedyny jaki mam.
Z pisze:Ale nie porzucaj jej! Tyle już zrobiłeś, pokaż chociaż jak podwozie jeździ na tych preparowanych kołach napinająco-napędowych z trójnikami pneumatycznymi. A może jak pokombinujesz z wagą ramienia, powyciągasz silniki z kolejnych sekcji, to i funkcje ramienia ożywisz?
Niestety, już porzuciłem :) Specjalnie dla Ciebie:

[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=g-_kvGWbMCk[/YouTube]

Jako ciekawostka - zwolnica na lewą gąsienicę patrząc od tyłu (ta bliżej na filmie) jest z redukcją 5:3 a ta druga z 3:1 więc koparka jadąc do przodu, delikatnie skręca. Tak jest, bo podczas budowy sprawdzałem, która prędkość jest dla tego modelu lepsza.
TT pisze:Emil zabieraj się teraz za trtr :)
Nie martw się i tak Cię objadę :P
V1 pisze:Oglądałem ostatnio zdjęcia rozmontowanego aktywatora - ma w pięknie prosty sposób pomyślany 'bezpiecznik'.
To wprawdzie niedozwolona ingerencja, ale mógłbyś spróbować rozebrać jeden aktywator i włożyć odpowiednio przycięty kawałek gumy (najpierw miękkiej, później może twardej) w wycięcie w napędzanej osi (to powinno ograniczyć zjawisko wysprzęglania) i sprawdzić jego udźwig. Tylko trzeba by inaczej zabezpieczyć aktywatory przed przekręceniem.
Dzięki za myśl. To chyba najsensowniejsze, co można by w tej chwili zrobić. Ale szkoda mi moich siłowników a i parcia na demaga JUŻ nie mam. Kroi mi się już kolejny model więc...

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Mr.Z »

Nuuu... nie za wiele tej jazdy. Ale dzięki.
A tu masz koncept, który by Ci się przydał. Wiem, że nie ma (jeszcze) takiego czerwonego niby-beavela, ale może zastąpiłbyś go ślimakiem ślizgającym się na axlu...
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3800232
Siłowniki śrubowe mogłyby się łączyć dupkami, a silniki siedzieć w podstawie, nie w sekcjach ramienia.

ODPOWIEDZ