7570 The Ostrich Race

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szykowny

7570 The Ostrich Race

#1 Post autor: Szykowny »

Obrazek

Recenzja 7570 The Ostrich Race

Dane techniczne
Seria: Prince of Persia The Sands of Time
Rok produkcji: 2010
Waga zestawu (brutto): ok 270 gramów
Liczba klocków: 158
Liczba figurek: 3, Dastan, Sheik Amar, Ostrich Jockey
Liczba zwierząt: 4, struś x 2, skorpion, czerwony wąż
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7570-1
Cena: MSRP: 19.99$, Polskie sklepy: ok 100 PLN, Allegro: od 50 do 100zł

Bricklink
Brickset
Peeron
Lugnet

Do zakupu zachęciły mnie dołączone do zestawu strusie oraz cena(kupiłem za 50zł).Zestaw nawiązuje do jednej ze scen filmu "Książę Persji Piaski Czasu". Film oglądnąłem tak dosłownie jednym okiem i niewiele pamiętam, niby biegały te strusie, ale co tam. Najważniejsza jest sama idea wyścigów na tych uroczych ptakach.

Znalazłem kilka informacji i ciekawostek na ten temat. Jak się okazuje wyścigi na strusiach są popularne do dziś. Ciekawe fotki na tenże temat, oto one:

Obrazek

Obrazek

Opakowanie i instrukcja

Pudełko z troszkę grubszego kartonu, wymiary 26 x 19 x 5.8 cm. Instrukcja to 47 stron niepozbawionych błędów, ale o tym później. Okładka instrukcji jest tożsama z obrazkiem na froncie pudełka.

Przód:
Obrazek
Tył:

Obrazek

Klocki

Pudełko zaopatrzone jest w cztery woreczki z klockami. Dostajemy jeden duży worek z dużymi elementami, oraz dwa mniejsze z różnościami. Strusie zapakowane są w jeden woreczek zgrzany na środku tak, że każdy z ptaków spoczywa w nim osobno.

Obrazek

Obrazek

Do zestawu dołączone jest troszku broni:

Obrazek

Dwie katany, które stanowią absurdalny element, zupełnie nie wiem dlaczego Dastan ma dwie katany. Włócznie także dwie, troszku tandetnie wyglądają w tym kolorze. Dostajemy jeszcze bat i topór.

Ciekawe elementy:

Obrazek

Figurki

Bardzo wg mnie ładne figurki. Obustronnie zadrukowane torsy, miłe detale na spodniach Dastana. Sheik Amar i Dastan posiadają dwa wyrazy twarzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amar ma fajnie połataną koszulę na plecach jego turban to też ciekawy elementy. Tym co niewątpliwie przykuwa uwagę wielu jest klata Dastana. Zrobiłem małe porównanie ze znanym wszystkim "Szerferm":

Obrazek

Klata Dastana jest taka mniej LEGO, a bardziej wulgarna. Tors Surfera nie budzi takich kontrowersji.

Galopujący drób

Ptaki owe galopują bardzo szybko bo nawet z prędkością stu kilometrów na godzinę. Jazda na oklep jaką serwuje nam ten zestaw wszakże musi być bardzo ekscytująca:D Strusie to niewątpliwe ozdoby tego zestawu i jego główny atut. Możliwe nawet, że nie są to zwykłe ot strusie, ale strusie syryjskie, dziś już niestety wymarłe, które niegdyś zamieszkiwały Bliski Wschód oraz Półwysep Arabski. Znalazłem na wiki obrazek rzeczonego ptaka:
Obrazek
Spodobał mi się ten kontekst;D Musicie mi więc wybaczyć wzmiankę na ten temat.
A to już współcześnie żyjący struś (ten jest wyjątkowo opalony i pasuje wyglądem do tych dołączonych do zestawu):

Obrazek

Niestety nasi ptasi przyjaciele mają jedną męczącą wadę. Nie schowają nigdy głowy w piasek ze względu na nieruchome głowy w górę i dół, można nimi ruszać tylko na boki. Cóż rozwiązanie zastosowanie przy klasycznych legokonikach byłoby idealne, niestety zaniechano go.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głowy w piasek nie schowają, fakt, ale można je za to głów pozbawić. Głowa wykonana jest z gumowatego materiału.

Model główny

Model główny składa się z stojaka na broń, kawałka trybuny lub czegoś z czego można oglądać wyścigi oraz boksów startowych.

Stojak na broń:

Obrazek

Obrazek

Trybuna, obserwatorium lub sam nie wiem co:

Obrazek

Obrazek

Bramki czy może raczej boksy startowe. Do ich konstrukcji użyto między innymi przeniesionych w czasie z odległej galaktyki ramion robotów bojowych. Owe ramiona robią za zawiasy ale o tym za chwilkę.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie poniżej obrazuje między innymi wspomniane przeze mnie zawiasy, jako elementy otwierające bramki:

Obrazek

Dalsze postępy w budowie:

Obrazek

Obrazek

O, a tu błąd w instrukcji:

Obrazek

Widać kafle w kroku 23, których w kroku 24 brak:

Obrazek

Ot głupota, drobnostka, przeoczenie mogące zdarzyć się każdemu.

Na końcu w zależności od ułożenia poszczególnych modułów całość wygląda tak:

Obrazek

Chłopiec ze złośliwym wyrazem twarzy najwyraźniej chce zaaplikować środek dopingujący swemu strusiowi. Ma także plany wyeliminowania konkurencji...

Obrazek

Podsumowanie

Polecać czy nie polecać hmm? W sumie sam nie wiem. Mnie męczyły te strusie i tak wymęczyły, że wreszcie kupiłem. Jestem zadowolony, przyjemnie mi się to budowało. Strusie wzbogaciły mój zwierzyniec.

Dziękuję za uwagę:D
Ostatnio zmieniony 2011-03-02, 17:14 przez Szykowny, łącznie zmieniany 2 razy.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#2 Post autor: Miszel »

Fajny zestaw. Chciałbym go kupić - głównie ze względu na te strusie, ale jakoś się przemóc na razie nie mogę. Zawsze jest coś ciekawszego a i kasy szkoda. Ale kiedyś pewnie nabędę zwłaszcza, że jego ceny są już naprawdę przyzwoite. No chyba, że dorwę gdzieś same strusie :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#3 Post autor: Innos »

Mam tak samo - strusie, ale i ciekawe ludziki oraz pojedyncze części charakterystyczne dla serii PoP kuszą do zakupu, bardzo lubię takie klimaty bliskowschodnie, choć jak dotąd nawet filmu nie oglądałem, jeśli więc nadarzy się okazja i obejrzany film mi się spodoba, to pewnie przekonam się do zakupu i wybór padnie na ten zestaw lub 7571.
Choć z drugiej strony ten zestaw ma 158 części, nie tak mało, a wydaje się, że jest w nim zupełnie pusto (przynajmniej w porównaniu do zestawów sprzed kilku - kilkunastu lat z podobną ilością elementów). Przykładowo, porównajcie sobie ten zestaw z dwoma tej wielkości setami z westernu z lat '90: Indiańskie Tipi i Biuro Szeryfa. Wizualnie jest mniejszy, nie? Ale to głównie przez dużą ilość małych elementów i brak jakichkolwiek paneli czy płyt bazowych (niby lepiej, choć zestaw wygląda ubożej).

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#4 Post autor: vedder »

Mam ten zestaw chciałem nawet zrobić recenzję. Strusie to nowość poza tym występują tylko w tym zestawie więc trzeba było go kupić. Figurka Dastana też jest ok. Tylko ta cena oczywiście za 50 pln można ten zestaw spokojnie kupić. Szkoda że nie pokazałeś dokładniej zasady działania mechanizmu bramek i nie dałeś większej ilości zdjęć całego zestawu z różnych ujęć.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#5 Post autor: Bartex0805 »

Jak już wspomniano zestaw fajny z uwagi na strusie, także inny zestaw z wielbłądem jest fajny. Szkoda, że takie zwierzęta pojawiają się tylko w tej serii.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#6 Post autor: Bobofrutx »

Dzisiaj nabyłem ów zestaw za 55 zł ^^ :D

Nie liczyłem na zbyt wiele, kupiłem go głównie ze względu na strusie i wypasione podwójne trzymadło na katany! Zostałem przyjemnie zaskoczony. Zestaw po złożeniu do kupy prezentuje się bardzo fajnie. System ruchomych drzwi w boksach jest świetny, uwielbiam takie bajery/pierdółki.
Figurka Dastana jak dla mnie jest najmniej urodziwa z całej trójki ;P A ziomek z turbanem dark tan ma bardzo fajny torsik!

Tyle z mojej strony : )
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ