[MOC] Liebherr LG 1750

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Bobofrutx pisze:Tylko jaki dźwig zbudujesz jako następny, bo większych już niema ;P
No, strasznie ciche są...

Nie wiem, raczej teraz ważna będzie kolorystyka, albo Mediaco (biało-żółte), albo Felbermayr (niebieski i DBG).

LTR 11200? LTM 11200? HS 845?

Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

#17 Post autor: Matix22 »

Cieszę się, że taki nowicjusz jak ja mógł zmotywować kogoś tak doświadczonego;)

Jest wspaniały, jak już mówiłem dokładnie odtworzyłeś elementy które ja pominąłem, tak jak zakończenia boomów i wyszły świetnie. To, czego nie widać na zdjęciach, to to jak te modele zachodzą budowniczym za skórę. Są strasznie delikatne i niestabilne, zbudowanie czegoś takiego wymaga anielskiej cierpliwości, ale jak się wydało tyle kasy na kratownice to nie ma odwrotu. Zastanawia mnie też, jak model znosi obrót, podpory nie są za słabe do pracy bokiem?

Pamiętam jak bardzo się ucieszyłem na widok 7632 ą tą idealną kratownicę, niestety jest ona wyjątkowo nie AFOL-ska i przez za duże luzy na łączeniach łatwo się rozczepia. Widocznie projektant nie wpadł na to, że ktoś może być na tyle szalony by robić z nich 2-3 metrowe żurawie.

Także jeszcze raz brawo za podjęcie się tego tematu, dokończenie mimo niesprzyjającego losu i co charakterystyczne dla Twoich prac przepiękny, realistyczny wygląd połączony z pełną funkcjonalnością.

PS Chciałbym móc zobaczyć te dwa dźwigi razem. Twój przy szerokości 10 studów jest bardzo masywny, tak jak oryginał. Mój demag będzie się przy nim jak młodszy brat;)
PPS Może pokusisz się o stworzenie najnowszej zabawki Liebherra LR 13000 , bo ja mam serdecznie dość żurawi kratownicowych.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#18 Post autor: RacingFan »

Haha, już byłem blisko, żeby do Ciekawe konstrukcje wrzucić, a to mówi samo za siebie. Kozacki sprzęt, zgrabny, proporcjonalny. Mega mi się podoba.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#19 Post autor: glaz_pimpur »

M_longer pisze:Efekt końcowy, prawie dwumetrowy dźwig
EEE, to niższy od Ciebie;).
Nareszcie konstrukcja godna Ciebie. Masz mój głos na MOC.
Szkoda, że na filmie nie widać całego dźwigu podczas pracy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

glaz_pimpur pisze:Szkoda, że na filmie nie widać całego dźwigu podczas pracy.
Szkoda że mam za mały pokój :D
Matix22 pisze:PS Chciałbym móc zobaczyć te dwa dźwigi razem. Twój przy szerokości 10 studów jest bardzo masywny, tak jak oryginał. Mój demag będzie się przy nim jak młodszy brat;)
Jest na to szansa. Chyba.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

Imponujący i piękny.
Nigdy nie myślałem, że coś takiego powiem o dźwigu.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#22 Post autor: stpman »

Myślę Longer, że tym pojazdem pokazałeś gdzie jest granica wielkości dźwigu w tej skali.
Całość imponuje rozmiarem, choć wygląd też jest niczego sobie.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

stpman pisze:Myślę Longer, że tym pojazdem pokazałeś gdzie jest granica wielkości dźwigu w tej skali.
A granicę tę przekroczył dwukrotnie Matix :D

http://www.brickshelf.com/gallery/Matix ... emag20.jpg

Chociaż myślę że po dosypaniu większej ilości ołowiu do balastu dałoby się poskładać u mnie wyższe kratownice.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#24 Post autor: Hezar »

Niesamowita konstrukcja zapierająca po prostu dech w piersiach. Coś fantastycznego!

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#25 Post autor: Pietruch »

No fajny Ci wyszedł ten dźwig, fajny... Naprawdę fajny. Fajne jest wszystko, a najfajniejsze jest ramie i jego wielkość. Brawo!
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#26 Post autor: Żbik »

Bardzo ładny kolejny dźwig. Ciężko napisać coś nowego, skoro przy każdym zbierałeś laury. Trzeba przesiąść się na jakiś inny rodzaj maszyn :) Mnie najbardziej do gustu przypadło to: http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... 750/22.jpg - mimo iż chałupnicze, to lepiej mi się widzi niż te gotowe kratownice.

W ramach upierdliwości: czy na tym zdjęciu http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... 750/10.jpg linka obciera o liftarma koło bloczka? Może powinna być na tym bloczku? A tu: http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... 750/07.jpg lewy siłownik hydrauliczny otwierający podpory wypadł z rurki :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#27 Post autor: PatrykZ »

Chyba najbardziej złożony dźwig jaki widziałem. Jestem pod wrażeniem.

robbie76

#28 Post autor: robbie76 »

Longer, moim skromnym zdaniem to najlepszy żuraw w Twoim dorobku, jesteś na najlepszej drodze żeby Twoje MOC'e wyglądały jak modele Conrad'a w skali 1:50. A odnośnie czegoś większego to powyżej LG 1750 był zabytkowy już Gottwald AK850, wersji teleskopowej bodajże jako AMK1000 i jeszcze gąsienicowy AK1200

Z tego co wiem Sarens ma AK850 po kapitalnym remoncie z nową budą Demag'a.

Pozdrawiam
RW76
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 20:11 przez robbie76, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#29 Post autor: rh »

To tak ... standardowo czepianie się: no kabina, ble i paskudna ;) nie, nie wiem jak zrobić lepiej, bo nie próbowałem, ale pewnie są na to sposoby.

A co fajnego. Wielkie, ciekawe. Cóż, ten moim zdaniem jest o klasę lepszy od pokazanego niedawno. Jakoś mi się bardziej widzi, chociaż może nadrabiasz prezentacją (filmik - na szczęście nie za długi, chociaż ruch góry dźwigu jakoś średnio moim zdaniem pokazany - linka obracająca się w dwie strony - no daj spokój ...). Carrier - jest jaki jest, ciekawe są te podpory. Góra za to to istny majstersztyk - wygląda to ciekawie, efektownie.

Cóż, póki co główny kandydat do pracy miesiąca. Pomijając kabinę - jest rewelacyjny. Jakaś czarna parówka typu kolejnego nudnego pokazana w MT się nawet nie umywa ...
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 20:20 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#30 Post autor: Pietruch »

rh pisze:Cóż, póki co główny kandydat do pracy miesiąca. Pomijając kabinę - jest rewelacyjny. Jakaś czarna parówka typu kolejnego nudnego pokazana w MT się nawet nie umywa ...
To są dwie super różne konstrukcje, nie można ich porównywać, dlatego nie mogę się zgodzić z końcówką Twojej wypowiedzi.
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ