[MOC] Liebherr LG 1750

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#31 Post autor: M_longer »

robbie76 pisze:Longer, moim skromnym zdaniem to najlepszy żuraw w Twoim dorobku, jesteś na najlepszej drodze żeby Twoje MOC'e wyglądały jak modele Conrad'a w skali 1:50.
O tym mowa? :D
http://www.cranesetc.co.uk/library/conr ... review.htm
Zdjęcia tego modelu były często gęsto używane podczas budowania do odwzorowania detali i kształtów.

Jakoś mam opory przed robieniem dźwigów innych niż te Liebherra ;)
rh pisze:filmik - na szczęście nie za długi, chociaż ruch góry dźwigu jakoś średnio moim zdaniem pokazany - linka obracająca się w dwie strony - no daj spokój ...
Też mi się to nie podoba, ale był postawiony w poprzek pokoju (jedyne sensowne ustawienie by mieć dobre światło), a zaraz obok feller bunchera była szafa :D
Więc choćbym chciał, nie jestem w stanie pokazać w pełni funkcji tego dźwigu. No może na wystawie...
Pietruch pisze:rh napisał/a:
Cóż, póki co główny kandydat do pracy miesiąca. Pomijając kabinę - jest rewelacyjny. Jakaś czarna parówka typu kolejnego nudnego pokazana w MT się nawet nie umywa ...

To są dwie super różne konstrukcje, nie można ich porównywać, dlatego nie mogę się zgodzić z końcówką Twojej wypowiedzi.
Spoko. Pod koniec miesiąca pojawi się jakiś domek i wszystkich pogodzi...

Aha, tak, o tej porze się wraca z trzeciej zmiany :/

rh

#32 Post autor: rh »

Pietruch pisze:To są dwie super różne konstrukcje, nie można ich porównywać, dlatego nie mogę się zgodzić z końcówką Twojej wypowiedzi.
Oczywiście, że można, bo porównuję nie kwestie techniczne tylko własne odczucia "co mi się podoba, a co nie". O gustach zresztą się nie dyskutuje ;)

robbie76

#33 Post autor: robbie76 »

M_longer pisze: O tym mowa? :D
http://www.cranesetc.co.uk/library/conr ... review.htm
Zdjęcia tego modelu były często gęsto używane podczas budowania do odwzorowania detali i kształtów.

Jakoś mam opory przed robieniem dźwigów innych niż te Liebherra ;)
Dokładnie o ten model mi chodziło, ale dopiero teraz zauważyłem, ze coś Conrad pochrzanił z ogumieniem w ich modelu są jakieś dziwne terenowe bieżniki, a o ile się nie mylę LG 1750 jeździ jako jeden z nielicznych żurawi na rozmiarze 18.00 R25 (Bridgestone VHS) nawet jeśli w opcji ma klasyczne 16.00 R25 lub 14.00 R25 to typowe szosówki, wspomniany VHS lub Michelin X-Crane AT.

Odnośnie innych "kratówek" skoro upierasz się przy Liebherr'ze, to może słabszy ale gabarytowo większy LG 1400 ?

Pozdrawiam
RW7
Ostatnio zmieniony 2011-02-15, 21:10 przez robbie76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#34 Post autor: Kubrick »

robbie76 pisze:a o ile się nie mylę LG 1750 jeździ jako jeden z nielicznych żurawi na rozmiarze 18.00 R25 (Bridgestone VHS) nawet jeśli w opcji ma klasyczne 16.00 R25 lub 14.00 R25 to typowe szosówki, wspomniany VHS lub Michelin X-Crane AT.
Ech... Zboczenie zawodowe,czy co? ;)
Niedługo będę szukał opon do mojego bolidu, to się przydasz :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

robbie76

#35 Post autor: robbie76 »

Kubrick pisze:Ech... Zboczenie zawodowe,czy co? ;)
Niedługo będę szukał opon do mojego bolidu, to się przydasz :P
Dokładnie, zboczenie zawodowe + skrzywiona psychika na punkcie żurawi/dźwigów od wczesnych lat dzieciństwa...

Pozdrawiam
RW76

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#36 Post autor: M_longer »

robbie76 pisze:Odnośnie innych "kratówek" skoro upierasz się przy Liebherr'ze, to może słabszy ale gabarytowo większy LG 1400 ?
Nie mam już w planach budowy żadnego dźwigu z kratownicą na podwoziu kołowym :)

Jak już to teleskopy.

robbie76

#37 Post autor: robbie76 »

M_longer pisze: Nie mam już w planach budowy żadnego dźwigu z kratownicą na podwoziu kołowym :)

Jak już to teleskopy.
Wiem,że marudzę ale Twoje prace są mocno inspirujące i przy każdej prezentacji nowego żurawia dociera do mnie, że jestem cztery wspaniałe litery i trzeba się w końcu wziąć do roboty.

Skoro teleskopy made in Ehingen to może LT 1300 (mam całe stosy zdjęć) albo perełka typu LTL 1160 ?

Pozdrawiam
RW76

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#38 Post autor: M_longer »

robbie76 pisze: LTL 1160
O, ciekawe. Taki... inny.

http://www.hydro-crane.com/liebherr/LTL1160.pdf

LT 1300 ma osiem osi? Ośmioosiowiec już robiłem. Brakujące w dorobku: 2,3,4,5,7 osi ;)

robbie76

#39 Post autor: robbie76 »

M_longer pisze: O, ciekawe. Taki... inny.

http://www.hydro-crane.com/liebherr/LTL1160.pdf

LT 1300 ma osiem osi? Ośmioosiowiec już robiłem. Brakujące w dorobku: 2,3,4,5,7 osi ;)
LTL 1160 to klasyczny LTM 1160 na specjalistycznym podwoziu, produkcja jednostkowa do obslugi serwisowej koparek w kopalniach węgla brunatnego, chyba tylko 2 szt. wyprodukowano.

http://www.kransite.de/hambach01/ltl1160.htm

LT1300 to ośmioosiowiec, ale typowy klasyk czyli 2 osie z przodu, potem podpory i reszta osi.

http://www.hydro-crane.com/liebherr/LT1300-2.pdf

Dobrze na jego podstawie widać jak technika idzie do przodu, kiedyś na udźwig 300 ton było potrzebne ośmioosiowe podwozie, teraz na takim podwoziu mamy żurawie o udźwigu 800 ton.

Pozdrawiam
RW76
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 23:12 przez robbie76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#40 Post autor: Miguel »

robbie76 pisze:LTL 1160 to klasyczny LTM 1160 na specjalistycznym podwoziu, produkcja jednostkowa do obslugi serwisowej koparek w kopalniach węgla kamiennego, chyba tylko 2 szt. wyprodukowano.
Chyba nie do końca w kopalniach węgla kamiennego. Prędzej brunatnego i zwykłych kamieniołomach czy kopalniach piasku. Typowa odkrywka, bo nie wyobrażam sobie takiego dźwigu na poziomie ~1000m KWK Budryk ;)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

robbie76

#41 Post autor: robbie76 »

Miguel pisze: Chyba nie do końca w kopalniach węgla kamiennego. Prędzej brunatnego i zwykłych kamieniołomach czy kopalniach piasku. Typowa odkrywka, bo nie wyobrażam sobie takiego dźwigu na poziomie ~1000m KWK Budryk ;)
Dzięki za czujność, już się poprawiłem, chodziło oczywiście o kopalnie węgla brunatnego tylko i wyłącznie.

Pozdrawiam
RW76
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 23:11 przez robbie76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#42 Post autor: M_longer »

A się pochwalę. Nie bić za odkopywanie...

W dniu dzisiejszym filmik z tym żurawiem przekroczył 100000 wyświetleń :)

Wiem że w porównaniu do MOCów Sariela to mało, ale model też był w małej skali ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#43 Post autor: Bricksley »

A już miałem dać złotą łopatę :D
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#44 Post autor: Waler »

Eee, mój MAZ dobija już do 400.000 wyświetleń (a wgrałem półtora roku temu) i się nie chwalę. (no dobra, teraz pierwszy raz się pochwaliłem :P ). Ale dźwig też jest klasa :)

ODPOWIEDZ