[MOC] Tow Truck 2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#31 Post autor: zgrredek »

Przyznam się, że nie przeczytałem całego opisu.
Ale film obejrzałem cały z zapartym tchem.

Fistach

#32 Post autor: Fistach »

Genialny! Pierwsza Twoja konstrukcja ktora ma swietny wyglad i mechanizmy! Nie jest oczywiscie bez wad ale nie sa one wielkie :) Ciesze sie ze wszystko tym razem dziala sprawnie.

Cale szczescie ze zrezygnowales z zawieszenia dalo to mnostwo miejsca i na pewno mialo wplyw na wyglad koncowy modelu - nad ktorym rowniez spedziles duzo czasu.

Co mi sie nie podoba to:
- kierownica plasko
- widelec przez obroty walow od silnika sie caly telepie
- to co pisal Longer - wysiegnik jest za wysoko
- podpory nie wygladaja jak podpory
- migacze spiete na sztywno ze skretem

Aha i szkoda ze kolejny Peterbilt

Co do swiatel to duzo lepsze bylyby LED'y - a nie gotowe swiatla od Lego. Mozna przyciac idealnie kable ustawic je w dowolnej konfiguracji a do tego 20 razy tanszy koszt i duzo lepiej swieca - bo tu nawet na filmie gdy ciezarowka byla w kompletnych ciemnosciach to tylko jasne punkty bylo widac:)

Muzyka tragiczna ale duzo lepsza niz to heavy metalowe nap...lanie :) Czemu nie ma filmu HD?
Zdjecia to jakies miniatury ;/ tak to u mnie na monitorze wyglada:

Obrazek

gratulacje!
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 08:50 przez Fistach, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#33 Post autor: solic »

Z taką wypasioną maszyną mógłbyś z powodzeniem pojawiać się MasterTruckach czy innych na zlotach ciężarówek:) Mam wrażenie, że jest bardziej zaawansowana technicznie niż oryginał:)
Ciężko się do czegokolwiek przyczepić, a jeśli już to są to drobnostki, które nie mają znaczenia w porównaniu z całą wielkością i... nie bójmy się tego słowa... wybitnością modelu.

A tak myślę, że przede wszystkim wypada ci pogratulować opanowania tych wszystkich kabli:)


Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#35 Post autor: Mr.Z »

Fistach pisze:Pierwsza Twoja konstrukcja ktora ma swietny wyglad i mechanizmy
Hę? Ludzie to mają i skłonność do przesady i krótką pamięć zarazem. Jak dla mnie, odebrałeś sobie część splendoru za dzieło, nawiązując jego wyglądem (i kształty i kolorystyka) do seryjnego zestawu. Rozumiem, że czarnych klocków najwięcej -> najłatwiej, ale ten czerwony pas można było innym kolorem zdobić. A tak - pierwsze wrażenie - że to "tylko" 5571 z poupychaną masą silników i świateł. A to przecież mylne wrażenie.
Fistach pisze:Muzyka tragiczna ale duzo lepsza niz to heavy metalowe nap...lanie :)
Muzyka świetnie dobrana, a zwłaszcza pierwszy kawałek i budowanie na nim dramaturgii filmu. Potem robi się za-dłużyznowo, ale to w końcu Long(er)Vehicle...
Atr pisze:dużo scen fajnych ale te spadające minifigi to nie wiem skąd się wzięły
Film świetny (pierwsza część), fajna zabawa ostrością pod muzykę, a scena wspomniana przez Atr-a wręcz symboliczna. Już się bałem, po ostatnich postach i MOCach, że zaczniesz się bawić minifigami. ;-p

Ps. Jak na modelarza, to mógłbyś staranniej naklejki przytwierdzać.
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 10:27 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#36 Post autor: Mrutek »

Bardzo wysoko podniosłeś poprzeczkę. Sobie i innym.
Piękny model.
Opis przytłaczający - po kolejnym zdaniu jak to było trudno poddałem się i nie czytałem dalej. Nie dałem rady. Dlatego przeoczyłem opis, że coś tam trzyma się dzięki naklejkom. Naprawdę? A fee!

Fistach

#37 Post autor: Fistach »

tez. Po prostu lubie widziec wszystkie detale a jak chce obejrzec cos "z gory" to wciskam ctrl+scroll i sobie zmniejszam obrazek tak aby widziec ogolna bryle pojazdu, budynku itd.

Ja bym ten model 2560*costam.
Mr.Z pisze:Muzyka świetnie dobrana,
To fakt - ja tylko mowilem ze jest slaba w sensie muzycznym.

jeszcze raz gratulacje MOCa

aaa i zapomnialem. Co Cie podkusilo zeby dawac bialy sznurek to nie wiem... :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 11:28 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#38 Post autor: Sariel »

Fistach, jeśli masz życzenie to mogę podesłać Ci surowe fotki zrobione w 14 megapikselach. Będziesz mógł obejrzeć każdą mikrodrobinę kurzu :P

Fistach

#39 Post autor: Fistach »

to wrzucaj fistachpl at gmail dot com moze 14 Mpix nie ale 5 Mpix nie pogardze.

dzieki

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#40 Post autor: Sariel »

Nie no kaman, ja się narobię przy zmniejszaniu a potem znów wyjdzie że monitor masz za duży :P

Fistach

#41 Post autor: Fistach »

To moga byc 14 Mpix jak masz czas podlaczyc to do wysylania na paredziesiat minut

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#42 Post autor: Filus »

Wiem, że pewnie moje zdanie się nie liczy, sam nic jeszcze nie zaprezentowałem, a i pewnie przy tym, co pokazałeś moja konstrukcja, która powoli powstaje wyda się tandetna, ale pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Model wizualnie jest rewelacyjny, a ilość użytych elementów elektryki powala, ale właśnie IMO jest to też powód do narzekania - przynajmniej dla mnie. Dlaczego? Już wyjaśniam. Zasadniczo ja patrzę na 2 aspekty. Wygląd, to wyszło Ci znakomicie. Drugim aspektem jest mechanika. Zawsze podziwiałem Twoje twory właśnie przez wzgląd na iście inżynierskie podejście do tematu. Twoje mechanizmy zawsze były dopracowane, wielkie, skomplikowane, można było się czegoś z nich nauczyć. Pod tym względem Tow Truck totalnie mnie zawiódł. Wszystkie mechanizmy pokazane na zdjęciach i filmie są zrealizowane banalnie, nieskomplikowanie, niemal jak większość oryginalnych legowych rozwiązań. Nie żeby w prostocie było coś złego... ale przyzwyczaiłem się patrzeć na Twoje budowle z podziwem dla Twojego kunsztu. Tutaj go nie widzę. Zasadniczo cała pompa poszła w multum elektryki i upchanie jej w niewielkiej przestrzeni. To Ci się udało ładnie zrealizować. Jednak czegoś brakuje mi w tym wszystkim. Jakiegoś wypaśnego rozwiązania, czegoś nietuzinkowego, do czego mnie przyzwyczaiłeś. Tutaj wszystko ładnie wygląda (wszak to MT), ale z działaniem jest już nieco gorzej. Słabo pracuje widelec, trzęsie się cały przy opuszczaniu. Podobnie nieciekawie wygląda kierownica i napędzanie jej silnikiem, który widać z daleka. Nie dało się tego choćby pod ukosem zamontować i schować głębiej tego micromotora?

Niemniej brawa na stojąco za wygląd i za wypchanie środka funkcjami;). Z wyglądu potwór powala, a moje narzekanie jest powodowane chęcią zobaczenia czegoś innowacyjnego.

PS. Nie chce odkopywać tematu, a mi się coś przypomniało. Takim odkrywczym i fenomenalnym modelem Twojego autorstwa był dla mnie mobile crane, z 2 metrowym, 3 sekcyjnym boomem. To była innowacja, której tutaj po prostu mi brakuje;p. Wtedy nie miałem konta (kiedy opublikowałeś tego potwora), żeby wyrazić podziw dla Ciebie. Teraz powiem tylko jedno słowo - SZACUN.

PS2. Nie mogę się powstrzymać - to cudo, które wygląda, jak miniaturka Tow Trucka zbudował Technicowiec;p.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#43 Post autor: Sariel »

Filus pisze:Podobnie nieciekawie wygląda kierownica i napędzanie jej silnikiem, który widać z daleka. Nie dało się tego choćby pod ukosem zamontować i schować głębiej tego micromotora
Ani o milimetr, niestety. Pod nim są kable upchnięte do granic możliwości, przed nim bateria.
Filus pisze:Takim odkrywczym i fenomenalnym modelem Twojego autorstwa był dla mnie mobile crane, z 2 metrowym, 3 sekcyjnym boomem. To była innowacja, której tutaj po prostu mi brakuje;p.
Z tym trochę trudno mi się zgodzić. 3-sekcyjny bom wymyśliła już lata temu Jennifer Clark, a zrobienie go na 2 metry to wyłącznie kwestia ilości klocków, zresztą w przypadku mojego dźwigu się to zemściło bo mechanika nie radziła sobie z podnoszeniem tego bomu. Tutaj natomiast jest bom który jest mocny, rozsuwa się o ponad 90% długości, i ma dokładnie taki wygląd jaki chciałem - same kafle i zaokrąglenia, ze wszystkich stron. Uwierz mi, że trudno było mi coś takiego zbudować - weź pod uwagę, że obudowa tego bomu w ogóle go nie podtrzymuje, on się trzyma na wewnętrznym szkielecie z liftarmów, a obudowa tylko trochę go usztywnia. Uważam, że estetycznie i funcjonalnie jest to rozwiązanie o lata świetlne przed tym jak rozwiązał to np. Grazi:

Obrazek

Co do samego MOCa, myślę że masz rację, tu głównym trickiem było sprawienie żeby to wszystko się zmieściło i działało razem. Pozostaje jeszcze pytanie jakich zaskakujących mechanizmów oczekujesz od holownika - model oddaje praktycznie każdą funkcję prawdziwej maszyny, czym jeszcze mógłby Cię zaskoczyć?
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 15:40 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#44 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:czym jeszcze mógłby Cię zaskoczyć?
Sprężarką do pompowania kół :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#45 Post autor: Sariel »

M_longer pisze:do pompowania kół :D
Tak, i rowera dla Szatana :P

ODPOWIEDZ