[MOC] Tow Truck 2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#16 Post autor: Backbone »

Obrazek

To ładniejsze :p Nie wiem co pieknego w tych amerykanskich ciezarowkach. Nigdy mnie nie zachwycały.

Btw Emilus, moze kolej na tego ginafa?
Ostatnio zmieniony 2011-02-13, 22:46 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

M_longer pisze: I wydaje mi się że to już jest maksimum tego co można wcisnąć do maszyny w tej skali. Bo jakie jeszcze mechanizmy może mieć?
Ale przecie napisal ze to poidelko!

Zolty nie, Maciek Drwiega zrobil takiego duzego i nijak to wyglada.

Mi by sie widzial brazowy z jasnoniebieskim grubym pasem z biala obwodka... Byl by czad.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#18 Post autor: nori »

Wow... Ponad 2000 słów opisu Moca... To więcej niż niejedna recenzja...
Szczęka na podłodze itd...
Z ciekawości, naklejka "Long Vehicle" z jamnikiem jest oparta na czymś autentycznym? Czy to pewien podtekst?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Jest oparta na czymś autentycznym, co nie wyklucza możliwości że coś autentycznego miało mieć podtekst ;)

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#20 Post autor: Cieślu »

Obłęd. Szczena na podłodze. W dziedzinie holowników jest już chyba pozamiatane :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#21 Post autor: RacingFan »

Model miażdży. Naprawdę powala świadomość jak wielkie są obecnie możliwości budowania z Lego. A już chyba największym skokiem do przodu było wprowadzenie Power Functions. Właściwie brakuje jakiegoś super akumulatora, który wytrzymałby taki pobór prądu, zwłaszcza, że musiałeś użyć aż dwóch tych baterii.

Ale widzę, że sam nie jestem taki głupi. Bo już kiedyś wpadłem na taki sam pomysł opuszczania podpór z tym przesuwającym się z całą podporą mechanizmem.

Naprawdę piękny model.
Ostatnio zmieniony 2011-02-13, 23:41 przez RacingFan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

A, zapomniałem o takim małym LUGPolowym smaczku. Otóż Longer tak regularnie męczył mnie o ten holownik, że zagroziłem mu kiedyś że jego nick się na nim pojawi. Jak widać na górnej nalepce:

Obrazek

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#23 Post autor: Robson »

Wszystko pięknie ładnie.
Strasznie podoba mi się film, pełen profesjonalizm.
Ale dla mnie używania silnika po to żeby kierownica się kręciła albo atrapa w silniku.
(tak jakby to nie mogłoby być połączone razem)
To szczyt burżuazji ...
Rozumiem że się ma kasa, ale czasami to się robi przesada...
Ale ładne :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#24 Post autor: Żbik »

Gratuluję! Piękny model. Od razu zauważyłem wpływ Graziego.
Sariel pisze:myślę że to najbardziej skomplikowane i najbardziej dopieszczone estetycznie co kiedykolwiek zbudowałem.
Tak, zgadzam się. Teraz można już spokojnie i bez grymasu bólu na twarzy patrzeć na Twoje modele. Dryft postępuje :) Nie mogę, niestety, obejrzeć teraz filmu więc na tym poprzestanę.
Sariel pisze:Nie są one ze sobą niczym połączone, i trzyma je w kupie wewnętrzna struktura bomu - jak również duże nalepki na jego bokach, bo skoro Jerac może robić MOCe trzymające się na nalepkach to czemu nie ja? :P
No nie, Sarielu, poważni ludzie tak nie robią ;) Uczciwość artysty nie pozwala :)
kris kelvin pisze:TT napisał/a:
MOC roku.

Przykro mi Sariel, ale zwykle coś takiego okazuje się klątwą :D
Taki pocałunek śmierci... ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Robson pisze:Ale dla mnie używania silnika po to żeby kierownica się kręciła albo atrapa w silniku.
(tak jakby to nie mogłoby być połączone razem)
Jak wyjaśniłem już w opisie, kierownica mogła być obracana silnikiem albo wcale. Co do atrapy, pewnie dałoby się połączyć ją mechanicznie z napędem, owszem. Ciągnąc wał napędowy po dachu na przykład. Pardon, ale nie widzę co ma "kasa" do użycia dwóch micromotorów. To już lepiej przyczep się do chromów.
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 00:09 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#26 Post autor: Robson »

Chrom jest tańszy od dwóch mikromotorów (koszt 100zł dwóch?), który można było obejść.
Ale jak się ma to można używać :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Nadal nie widzę w czym problem. Dużo klocków, owszem, czasem fikuśnych, owszem, ale to są w większości te same klocki których używam od lat i będę używał w kolejnych latach. Jak to się ma do np. Ingmara Spijkhovena który do każdej swojej ciężarówki zamawia części od zera, w możliwie najdziwniejszych kolorach, i jej potem nie rozkłada? Pod względem szpanu to ja mu mogę bricki czyścić.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#28 Post autor: Atros »

Wow, robi wrażenie, na zewnątrz piękny Model Team a w środku ten Technic... Piękne :)
Podziwiam Cię za upchnięcie tech kabli, ostatnio wsadziłem do ciężarówki trochę więcej kabla niż zwykle i już miałem dość. No i tyle zachodu i silników, żeby zrobić głupie kierunkowskazy. Ale niestety nadal migają równocześnie.
Śmiesznie wygląda jak taki kolos podnosi to malutkie podwozie, ale rozumiem, że więcej nie udźwignie.
Ta kierownica rzeczywiście wygląda lamersko, szczególnie, że widać silniczek do którego jest podłączona.
No i z filmem się faktycznie rozpędziłeś, dużo scen fajnych ale te spadające minifigi to nie wiem skąd się wzięły.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

#29 Post autor: Grzesiek »

Jee jaki słodki chomik, holownik też porządnie wykonany...

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#30 Post autor: djtermoz »

Niezła dyskoteka...

Właściwie wiele pisać nie trzeba. Biorąc pod uwagę całokształt jest to zdecydowanie Twój najlepszy MOC jaki kiedykolwiek zbudowałeś i jeden z tych, z których naprawdę możesz być dumnym. Wyznacza chyba zupełnie nowy standard budowania z LEGO. Brawo!

Ale...

Od strony technicznej ma parę braków: za wolno jeździ i wentylator w silniku obraca się dużo za wolno. Wydaje mi się też, że bom jest zbyt masywny i nie opuszcza się dostatecznie nisko. Dobrze chyba jednak, że dałeś to w Model Team a nie Technic.

ODPOWIEDZ