Star 660 POM

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

Star 660 POM

#1 Post autor: Nexus 7 »

Star 660 to przepiekna maszyna a Karwik zbudowal jej [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14631]fantastyczny model[/URL]. Nam zwyklym smiertelnikom pozostaje tylko kopiowanie tych cudow z instrukcji szczesliwie przez autora opublikowanej.
Okazalo sie na szczescie, ze Karwik nie zrobil (mam nadzieje) modelu wersji z przedluzona kabina. W zwiazku z tym mam okazje zaprezentowac Stara 660 w wersji POM czyli Sredniego samochodu gasniczego wodno-pianowego.
To co najwazniejsze czyli caly front az do przedniej osi jest kopia MOC-a Karwika, dalej "tfurczosc" wlasna. Informacja dla purytstow: w oryginale tyl zabudowy POM wyglada inaczej, potwornie nudno, wiec pozwolilem sobie zamiprowizowac.
Zgodnie ze standardem wyznaczonym przez Karwika, model ma wymodelowane wnetrze kabiny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Nie mam pytań :O Wygląda obłędnie!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Ładnie wygląda na czerwono z białymi dodatkami. Zmieniłbym mu koguty na klosze od starych lampek 9V a pod nie round plate 1x1. Te dziwnie wyglądają.
Ostatnio zmieniony 2012-05-23, 20:59 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#4 Post autor: Emilus »

Wygląda naprawdę totemicznie.

Z daleka jak trialówka, tylko czemu mu się koła z tyłu rozjeżdżają tak jakby nie przymierzając, stał na półce za długo i mu się osie wygięły? :P To w Krakowie są te półki, które tak osłabiają osie trialówek co nie jeżdżą.

Ale naprawdę piękne autko :)

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Emilus pisze:Wygląda naprawdę totemicznie.
No i gdzie są teraz grammar nazi?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Jetboy pisze: No i gdzie są teraz grammar nazi?
Pewnie śpią po ciężko przepracowanym dniu na froncie.

A w ogóle to Star oczywiście świetny. I oczywiście mam problem z tego typu pracami (w tym także z całą bieżącą serią publikacji Karwika) - ja się na tym nie znam zupełnie, widzę, że wygląda bardzo dobrze i precyzyjnie odzwierciedla pierwowzór (a w tym przypadku nawet go od rufy strony ulepsza), ale trudno mi wyrazić coś więcej niż słowa zachwytu, bo jeszcze palnę jakieś merytoryczne głupstwo. Oglądam więc zdjęcia z bliska i podziwiam pomysłowość autora przy tworzeniu konkretnych detali czy "rzeźbieniu" całej bryły pojazdu (i tak przy każdej tego typu konstrukcji). I powiem tylko ogólnie - podoba mi się.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Jetboy pisze:No i gdzie są teraz grammar nazi?
Emil dostosowuje standardy wypowiedzi do nowego określenia młodzieżowego, który wypiera "epicki".

Chyba.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Cieszę się, że instrukcja się przydała.
Bardzo fajnie wyszedł. Ładnie wygląda w strażackim malowaniu.
Z podwójną kabiną pewnie miałeś sporo kombinowania. Szczególnie z błotnikami i dopasowaniem nadwozia do nich. Błotniki przednie i tylne wyglądają super.
Chyba lubisz wozy strażackie. Ja też, chociaż mam tylko jednego.
O, dołóż mu oznaczenia!
Ciekawie zamontowales środkowy słupek i dach do niego. Chwilkę się zastanawiałem, JAK :)
Karkołomnie. I nieźle to tu wygląda, jako że słupek ten łączy dwoje drzwi, i cała konstrukcja kabiny w oryginale wygląda mało stabilnie.
Świetne felgi z białym rantem. W środku to chyba kolejkowe kółka?
Świetny zbiornik paliwa - super, że zrobiłeś pochylony wlew.
Żeby tylko czerwone brackety 1x1 były łatwiejsze do dostania...

Słabo wygląda tylna, pochylona ściana kabiny - niefajnie, że wystaje ponad dach.

Gdybyś budując tył oparł się jednak na którejś oryginalnej zabudowie, byłoby o tyle lepiej, że bardziej prawdziwie. Moim zdaniem nie jest nudna. Patrząc na zdjęcie, które pokazałeś, można zrobić na zabudowie: kierunkowskaz, klamkę do środkowej, dwuskrzydłowej klapy, reflektory na dachu. Zawiasy od klap w postaci okrągłych kropeczek, albo minimalnie wysuniętych szarych kafli 1x2 - o tyle łatwo, że boczne ściany zbudowałeś bokiem.
Na tym zdjęciu widać jeszcze drabinkę z tyłu i koguta na tylnym lewym narożniku.
Jako koguty lepiej by wyglądały stare klosiki do żaróweczek, te bez bolca w środku.
Powinno tez dać się zrobić listwę w górnej części - masz tam klocki (głównie panele) na 12 studów - gdyby pod spodem dać '1x2 w. rail' (szare/czarne?), a na nich czerwone serki skosem do środka? Wtedy wysokość zabudowy nie wzrośnie.
Zgodnie ze standardem wyznaczonym przez Karwika, model ma wymodelowane wnetrze kabiny.
Miło, ale nie ja standard wyznaczyłem, lecz Mister :)

Mało zdjęć!
\/1 ______________

ODPOWIEDZ