[MOC] Porto de Sao Filipe

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Porto de Sao Filipe

#1 Post autor: Toltomeja »

Takie sobie zbudowałem na Jolly Roger Contest III. Kategoria: remake zestawu 1592 w pirackim stylu (zdjęcie zestawu na pierwszym obrazku)

* * *

Na początku nie chciałem nic zgłaszać. A już szczególnie w kategorii "remake zestawu". Pomyślałem, że ten temat to nic odkrywczego i nie daje zupełnie żadnego pola do popisu.
I co dalej? Ani się nie obejrzałem, a na biurku stała gotowa tawerna. To, co oceniałem jako nudne i głupie, okazało się całkiem dobrą zabawą. Miło było po wymyślaniu wszystkich MOCy od zera przez ostatni rok, dostać niejako gotowy plan i konkretny temat pracy.

No i się zaczęło... Postanowiłem uczynić z tego ładny model sam w sobie, a nie tylko kopię zestawu. Każdy budynek, drzewo czy nawet przejścia dla pieszych zinterpretowałem "po piracku", zamieniając nowoczesną architekturę na karaibską, a krajobraz z nudno-betonowego na tropikalny.

Poniżej porównianie MOCa i zestawu:

Obrazek

No i reszta. Musi starczyć, bo jest limit 5 zdjęć na konkurs, a nie chcę robić zamieszania że "tu jest folder co ma więcej, ale ekipa konkursu ma nie patrzeć tu, tylko do folderu gdzie jest 5". I tak widać wszystko w miarę dobrze, bo od tyłu nie ma co oglądać.

Obiecuję, że zaraz po ogłoszeniu wyników pojawi się więcej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Flickr
Galeria Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2012-05-08, 19:51 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Aktualnie powiedziałem "stop" wszelkim technicom, i przymierzam się do stworzenia własnej makiety dla minifigów, ale patrząc po Twoich pracach, to do satysfakcjonującego poziomu dosyć mi daleko:(
Świetna praca! Kocham piratów!

ps.
Serio masz 16 lat? Moja siostra (też 16lat) ma problem ze złączeniem jednego klocka z drugim, by stworzyć cokolwiek przypominające auto.
Ostatnio zmieniony 2012-05-08, 19:56 przez blizzard, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Der »

Jak dla mnie "wow". Uwielbiam wielowarstwowość tej pracy, czyli to, że całą zatoka jest dośc fajnie i ładnie wyniesiona nad poziom wody. Good job!
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#4 Post autor: GabryS »

Bardzo mi się podoba. Nawiązania do zestawu bardzo wyraźne i tak powinno być.
Wspaniałą roślinność. Bardzo ładnie robiony pomnik, tylko nadal nie daje mi spokoju postać na nim - dlaczego akurat samuraj?

Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Powodzenia w konkursie! Bardzo udany remake.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#6 Post autor: Toltomeja »

blizzard pisze:Serio masz 16 lat? Moja siostra (też 16lat) ma problem ze złączeniem jednego klocka z drugim, by stworzyć cokolwiek przypominające auto.
No 16, nie chce wyjść inaczej... A jak chodzi o siostrę - skoro się tym nie interesuje, to nie musi umieć ;P Ja ją rozumiem, nie lubię robić jeździdeł.
blizzard pisze:Aktualnie powiedziałem "stop" wszelkim technicom
Chwalebny krok.
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 09:41 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Toltomeja pisze:
blizzard pisze:
blizzard pisze:Aktualnie powiedziałem "stop" wszelkim technicom
Chwalebny krok.
Niestety Toltomeja jesteś w błędzie, blizzard zbłądził ale miejmy nadzieję, że się nawróci ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#8 Post autor: Piterko »

Czyli co, by wspomóc pirastlowców to i ja musze zbudować jakiś modularny zamek?

Bo praca jest genialna i jest świetną wariacją na temat zestawu. Na początku się zdziwiłem bo myślałem, że to od początku jakiś remake pirackiego zestawu. Pomnik jest genialny, zresztą jak cała praca.

Hm, a może by tak remake współczeny lagoon lock-up?

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#9 Post autor: Sorrow »

Nie mam czasu skomentować wszystkich smaczków, więc napiszę tylko, że b. fajna, przemyślana praca! Myślałam chwilę nad tą kategorią i nie miałam aż tylu pomysłów.
Cieszę się, że do Forbidden Cove dopłynęła (polska) świeża krew (bo tam ciągle publikuje ta sama garstka piratofilów) i to w dodatku teraz, kiedy nagrody są wyjątkowo udane. Kciukuję!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Napiszę krótko - świetna praca. Bardzo dobrze oddaje pirackie i karaibskie klimaty, trochę przynosi na myśl firmowe zestawy pirackie (oczywiście odpowiednio wzbogacone), do tego dużo tu ciekawych detali (palma pierwsza klasa!), no i całość świetnie odzwierciedla zadany zestaw 1592, wszystkie charakterystyczne punkty udało Ci się tu ująć w dość sprytny sposób.
Dodatkowo dzięki temu wątkowi poznałem stronę Forbidden Cove, która wcześniej jakoś mi umknęła, za to dzięki, będzie co poprzeglądać w wolnej chwili.
A, no i oczywiście powodzenia w konkursie!

Daedagor

#11 Post autor: Daedagor »

Mam pytanie. Z jakiego zestawu jest ten tors, który posiada Minifig pierwszy od lewej (ten czarny)?

A tak w ogóle, to naprawdę wspaniały remake i naprawdę, nie zawahałbym się go kupić, gdyby tylko taki zestaw był w sprzedaży. Naprawdę, piękna rzecz... a raczej rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2012-05-18, 14:43 przez Daedagor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

W tych zestawach. Przy czym jak widać ma zmienione łapki na brązowe.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Daedagor

#13 Post autor: Daedagor »

O, dzięki bardzo. Nawet nie wiedziałem, że jest to w tych zestawach, które mam gdzieś, a bynajmniej części od nich. Bo takie torsy to ze 3 powinienem posiadać.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#14 Post autor: Toltomeja »

Dobrze, że 3dom Ci odpowiedział, bo ja bym chyba nie umiał. Znaczy jakoś bym znalazł, ale pamiętam tylko z której serii.

lordofdragonss

#15 Post autor: lordofdragonss »

Ta statua jest niesamowita. Podoba mi się jak użyłeś zawiasów by dać jej niepłaską powierzchnię.

ODPOWIEDZ