Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] SKID-STEER
Autor Wiadomość
Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2011-02-20, 12:27   [MOC] SKID-STEER

Hej :D

No i powstała nowa ładowareczka. Muszę przyznać że strasznie mnie rajcują systemy unoszenia ramion, stosowane w nowoczesnych mini ładowarkach. Mój system jest lekko inspirowany tymi stosowanymi w maszynach Bobcat. Wyszło na to że nad nim siedziałem najdłużej, a dokładniej nad tym żeby zakres działania ramienia był jak najefektywniejszy. Porusza się nim za pomocą przekładni ślimakowej (ślimak > z8) poprzez gałkę, znajdującą się w części zadniej modelu. Natomiast łyżka poruszana jest drugą gałką umieszczoną na łamanej części ramienia.
Na kilku zdjęciach widać próbne naklejki własnej roboty, dorobiłem je już po głównej sesji fotograficznej ;P

Filmik

Galeria

Pozdrawiam.
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-20, 13:29   

bardzo przyjemny model. Moglby nawet byc zestawem ale jest za malo pstrokaty i niektorzy mogliby sobie nie poradzic z budowa zgodnie z instrukcja :) Szkoda ze nie masz halfpinow-halfaxli w kolorze czarnym zeby cale ramie moglobyc czarne.

Jeszcze raz bardzo fajny model. Jest i film :)

Aha wrzuc PF'y :P :) A powaznie mowiac to zrob takiego dziada na PF tylko w wiekszej skali oczywiscie.

Bricksley 

Wpisy: 195
Wysłany: 2011-02-20, 14:29   

Mam wrażenie , że ładowareczka ma lekko zaburzone proporcje między wysokością a szerokością. Mimo tego widać, że jest bawialna, idelana na biurko obok 8259 :)

Fistach napisał/a:
A powaznie mowiac to zrob takiego dziada na PF tylko w wiekszej skali oczywiscie.

Nie wszystko co większe jest łatwiejsze do zrobienia. Niedawno zacząłem robić w troszku wiekszej skali i wyszło, że jeśli chcemy zachować wygląd oryginału trzeba robić na pneumatyce, więc z braku 2 siłowników model odłożyłem, ale kiedyś wróce ;)
Fotki, żeby nie było, że tylko gadanie http://www.majhost.com/ga...ra/img_3275.jpg , http://www.majhost.com/ga...ra/img_3273.jpg , http://www.majhost.com/ga...ra/82821306.jpg
Ostatnio zmieniony przez Bricksley 2011-02-20, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  

Wawrzino 
Adenozynotrójfosforan

Wpisy: 165
Wysłany: 2011-02-20, 15:25   

Bez PF'ów, więc się nie liczy ;)
Tak na serio całkiem zgrabna, mała ładowarka. Idealna na biurko, bo i ładnie wygląda i można pobawić się przy porządkowaniu.

TT 
VIP

Wpisy: 1181
Wysłany: 2011-02-20, 19:25   

Fajna MOCyk. Jakby go trochę odchudzić to LEGO mogłoby go sprzedawać na równi z mini bludożerem, mini traktorem itp. :-)
Ostatnio zmieniony przez TT 2011-02-20, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1370
Wysłany: 2011-02-20, 20:52   

Bardzo mi się podoba. Widać, że masz dryg do takich małych "bawialnych" mechanizmów.

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-20, 21:16   

Karol napisał/a:
Nie wszystko co większe jest łatwiejsze do zrobienia.

Ale nic nie mowilem o tym zeby bylo latwiej :) Wieksze musi byc bo tu nie wcisniesz PF'ow:)

Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wysłany: 2011-02-20, 22:27   

Fistach napisał/a:
Aha wrzuc PF'y :P :) A powaznie mowiac to zrob takiego dziada na PF tylko w wiekszej skali oczywiscie.

Wawrzino napisał/a:
Bez PF'ów, więc się nie liczy ;)

Kilka razy już się przymierzałem, dotąd z mizernym skutkiem jak widać. Ale teraz czekam na małe siłowniczki (czy jak to się tam zwie) z bop'a, może coś z tego wyjdzie!
TT napisał/a:
Fajna MOCyk. Jakby go trochę odchudzić to LEGO mogłoby go sprzedawać na równi z mini bludożerem, mini traktorem itp. :-)

Na pewno bym kupił! ;P
glaz_pimpur napisał/a:
Bardzo mi się podoba. Widać, że masz dryg do takich małych "bawialnych" mechanizmów.

Wynika to pewnie z tego że nie przepadam za rzeczami/zabawkami, z którymi nie da się nic zrobić. Stawiasz je, stoją i ładnie wyglądają... łee ;]

Lipek79 

Wpisy: 85
Wysłany: 2011-02-20, 23:03   

Czy łyżka w najwyższym punkcie z urobkiem nie przechyla pojazdu do przodu? Czy tylko mam takie wrażenie jak oglądałem film?

Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wysłany: 2011-02-20, 23:56   

Lipek79 napisał/a:
Czy łyżka w najwyższym punkcie z urobkiem nie przechyla pojazdu do przodu? Czy tylko mam takie wrażenie jak oglądałem film?

Niet. Fotka co by nie być gołosłownym.

(sorki za jakość)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu