8070 Supercar

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#46 Post autor: Cieślu »

A co jest takiego mega ciekawego w 8297 czego nie ma w 8070? Koła różnią się tylko oponami, są światła i switch. I to by było na tyle.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#47 Post autor: Backbone »

No AŻ tyle. Bo koła (opony) z 8070 z mojego punktu widzenia nie są w ogóle przydatne. Switch i Światła to też coś czym 8297 wygrywa.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#48 Post autor: Cieślu »

Nie są to żadne unikaty. A opony wyścigowe mogą się kiedyś przydać. Co kto lubi...
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#49 Post autor: Filus »

Są jeszcze 2 "hydrauliczne" cylinderki, 2 kardany więcej. 8070 ma trochę więcej przydatnych zębatek i ma panele w większej ilości. Co do nieprzydatności 8070. Tutaj wydaje mi się, że chodzi o to, że większość klocków z 8070 nie robi już takiego wrażenia. Kiedy wychodził 8297, jego części były nowością, przez to ludzie lepiej właśnie offroadera wspominają, choć też nie zasługuje na miano supercara;p.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#50 Post autor: TT »

m4rc1n pisze:Lepszy obwarzanek z makiem czy z sezamem?
To i to OK.
Lepszy golf 3 czy opel calibra?
To i to do Dxxx.
8070 vs 8297?
To i to OK.

Nie zawsze w porównaniu coś musi być tym dobrym, a coś tym złym. To, że jedno jest lepsze od drugiego nie oznacza, że to drugie jest do niczego.

Chodzi o to, że Backbone mimo wszystko chce wystawić złą opinię 8070 porównując go do innych zestawów. Tak samo można by powiedzieć, że 8297 jest do Dxxx, bo kiedyś był 8880, a jeszcze predzej były klocki drewniane itp.

Według mnie 8070 to fajny zestaw nie patrząc na inne zestawy. Złożyłem go chętnie i fajnie się nim bawiło. Na podstawie tych 5 godzin spędzonych z 8070 daję mu pozytywna opinię.
Ostatnio zmieniony 2011-03-14, 21:28 przez TT, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#51 Post autor: szarikm »

m4rc1n pisze:Lepszy obwarzanek z makiem czy z sezamem?
Żaden z nich, mak i sezam wchodzą między zęby. Wolę z serem albo solą.

Przestaniecie czy wam pomóc?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#52 Post autor: OmenGda »

greenblue pisze:
OmenGda pisze:ahaaa. [...] to ja kupie ten model i zrobię go po swojemu :)
Człowieku, z takim nastawieniem nie pasujesz do obecnego tu malkontentyzmu i niezadowolenia z tego zestawu!!!
Ale mi się ono (to nastawienie) podoba, więc czekam na Twoje przeróbki!
Ale mi się w sumie ten model podoba - może i to supercar a może i nie, grunt, że wg mnie ma fajną sylwetkę, chowana lotka z tyłu bomba :) ma wg mnie spory potencjał przebudowy dokładając niedużą ilość elementów :) dlatego czekam z niecierpliwością na moment zakupu - szukam jakiejś atrakcyjnej oferty na allegro :) na pewno wrzucę przerobioną wersję ze szczegółowymi zdjęciami :)
Ostatnio zmieniony 2011-03-15, 16:50 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#53 Post autor: greenblue »

Ja wychwyciłem to, że model się Tobie podoba. Po prostu więcej osób ten zestaw krytykuje, a Ty napisałeś, że Ci się podoba, dlatego zwróciłem na to uwagę. I podtrzymuję to co napisałem wcześniej - czekam na Twoje przeróbki.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
jaymzwlkp
Posty: 36
Rejestracja: 2010-03-11, 21:26
Lokalizacja: Poznań

#54 Post autor: jaymzwlkp »

Ostatnio na brickshelf widziałem zdjęcia 8070 w porównaniu z Ferrari - Enzo i Fiorano. Muszę przyznać, że pomimo początkowej niechęci modelem ( głównie ze względu na ilość funkcji- braku klasycznej skrzyni biegów!!!) to prezentuje się pięknie. Oczywiście zawsze pozostaje kwestia ceny za dany model i w tym wypadku czekam cały czas aż spadnie do poziomu ok. 280zł... oby szybko :-)
:-)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#55 Post autor: Filus »

Też ostatnio, jak oglądałem filmiki/zdjęcia z udziałem tego zestawu i jakoś łaskawiej na niego spojrzałem. Co więcej, nawet postanowiłem, że go kupię w niedługim czasie w jakiejś atrakcyjnej cenie (jak się trafi). Głównym jego atutem (obecnie), który zachęca do kupna są czerwone panele, których mam mało. Co do ceny 280 zł - ja bym się nie napalał. Tego typu ceny wcześniej, niż za rok bym się nie spodziewał.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#56 Post autor: TT »

Filus pisze:Też ostatnio, jak oglądałem filmiki/zdjęcia z udziałem tego zestawu i jakoś łaskawiej na niego spojrzałem. Co więcej, nawet postanowiłem, że go kupię w niedługim czasie w jakiejś atrakcyjnej cenie (jak się trafi). Głównym jego atutem (obecnie), który zachęca do kupna są czerwone panele, których mam mało. Co do ceny 280 zł - ja bym się nie napalał. Tego typu ceny wcześniej, niż za rok bym się nie spodziewał.
Ten zestaw naprawdę na żywo bardzo dobrze się prezentuje.
Co do ceny to na 280zł bym nie liczył nigdy. Chyba, że od jakiegoś bardzo podejrzanego sprzedawcy...
Ostatnio zmieniony 2011-05-31, 17:50 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#57 Post autor: Filus »

Pozwolę sobie odkopać temat, bo mam coś nowego w tej kwestii do powiedzenia;). Ostatnio z całą stanowczością postanowiłem, że nabędę to autko (głównie ze względu na dużą ilość paneli i flexów w kolorze czerwonym). Jako jednak, że ciągle się waham, czy czasem nie odsunąć zakupu tego modelu w czasie, na rzecz 8053 toteż z ciekawości postanowiłem zbudować sobie model alternatywny przy pomocy posiadanych przeze mnie klocków. A jako, że najwięcej paneli mam w kolorze żółtym, toteż kolorów zbyt wielu do wyboru nie miałem:). Tak oto powstało to:
Obrazek

Cały model jest kropka w kropkę taki, jak w instrukcji. Różnice są jedynie w wykończeniu. Są to:
- Klamki w drzwiach z half liftów, zamiast "ząbków";
- inne koła, ale podobnego rozmiaru;
- zastąpienie flexów nad tylnymi kołami (nadkola), czarnymi rurkami;
- zastąpieniu dużych paneli 17/18 zestawem: panele 5/6 + liftarm 11 (rozmiarowo praktycznie to samo, są tylko niewielkie różnice w kształcie)

Pozostała część konstrukcji jest niezmieniona. Jako, że różnice są nieznaczące, a wszystko od ramy, po mechanizmy jest zgodnie z instrukcją, pozwolę sobie wyrazić zdanie na temat modelu B zestawu 8070.

Co można na jego temat powiedzieć? Pierwsze co się rzuca w oczy, po przejrzeniu listy elementów, to fakt, że pozostało aż 10(!) paneli niewykorzystanych, co jest tym bardziej denerwujące, że samochód ma tą samą przypadłość, co model główny - brzydki tyłek:

Obrazek

i o ile w modelu głównym można sobie to wytłumaczyć cięciem kosztów, to modelu B nic nie usprawiedliwia, bo panele przecież zostały...

Może przedstawmy funkcje modelu:
- niezależna zawieszka na wszystkie koła;
- napędzana atrapa V8 z tylnej osi;
- skrętne koła za pomocą czarnej z20 z tyłu (kierownica to atrapa);
- zmotoryzowane dwie funkcje: przełączanie między nimi odbywa się za pomocą drążka (dwupozycyjny) imitującego skrzynię biegów, za pomocą tego mamy dwie funkcje obsługiwane z silnika: chowany dach, otwierane drzwi (jednocześnie oba "skrzydła");

Jak widać całkiem przyzwoicie prezentuje się ten model, na tle swojej "mamusi". W zasadzie ma tylko 1 funkcję mniej (bo otwieranie drzwi z osobna w modelu głównym ciężko nazwać dwoma funkcjami). Niestety, jak już to zasygnalizowałem Hod Rod nie jest bez wad, co więcej niezamaskowany batbox z tyłu, to jeszcze nie koniec mankamentów...

Problem sprawia samo zawieszenie. Koła są strasznie wysoko przyłączane do ramy, co powoduje strasznie mizerny prześwit. Nawet na tych kołach (a są nieco większe niż te z oryginału) na bardziej "puchatym" dywanie auto czasem zadrze o podłoże. A już wjeżdżanie przodem na tenże dywan, powoduje haczenie i niemal zahamowanie ruchu. Z tyłu prześwit nie jest aż tak tragiczny, nieco więcej się da ugiąć amorki, przy czym trzeba zaznaczyć, że już nawet skok do połowy zakresu na sprężynie, powoduje dobicie dołu ramy do ziemi:

Obrazek

Kolejną wadą konstrukcji są mechanizmy zmotoryzowane. Zdaje się, że są za słabo wzmocnione w kilku miejscach, ponieważ po dojściu, do wartości granicznych (otwarcie/zamknięcie drzwi na maksa, wysunięcie/schowanie dachu do skrajnych pozycji) zdarza się przeskoczyć zębatkom (mimo, że jest w układzie zastosowane sprzęgło). Tak to też chyba nie powinno działać.

Na tym kończą się wady. Ma to jakieś zalety? Oczywiście. Model budowałem z jednego powodu - ciekawości, jak zrealizowano chowanie dachu. Muszę przyznać, że sposób montażu jest prosty, ale bardzo skuteczny, chowanie również jest mocną stroną, tylna klapa idealnie współpracuje ze szkieletem dachu i działa to wszystko, jak należy. Otwieranie drzwi również działa bez zarzutu, choć na otwieranie ich na prawo, a nie na lewo, jak w standardowych samochodach nieco dziwnie się patrzy, mimo, że zdaję sobie sprawę, iż w Hot Rodach istnieją takie rozwiązania, wszak to auta własnej konstrukcji.

Czas ocenić wygląd. Jak to wygląda? Moim zdaniem całkiem fajnie. Patrząc na niego nasuwają się mimowolnie skojarzenia z modelem alternatywnym zestawu 8440. Model jest ładny, szczególnie podoba mi się przedni grill. Bardzo prostym sposobem i bez wyszukanych klocków uzyskano ciekawy i ładny efekt. Fajnie wygląda też (od góry patrząc) tył pojazdu. Jedyne, co jest brzydkie i psuje ładny obraz całości, to widok z tyłu. Ten batbox bardzo się wyróżnia i przez to jest się czego czepiać;).

Jako podsumowanie wystarczy chyba powiedzieć, że model jest udany. Nie jest to jakaś kaszana, jak to zwykle bywa w przypadku modeli alternatywnych. Wszystko jest tu dość przemyślane, model nie jest oklepany, wyróżnia się i mimo dość prostej budowy, bardzo pozytywnie patrzy się na funkcje tego Hot Roda. Jedynie brak obudowania od tyłu batboxa (a w oryginalne są wolne panele) jest czymś, co chyba przeoczono. Jeżeli pilnuje się wyłączenia silnika i nie wierzy się ślepo w skuteczność sprzęgła z24, to można uznać model za bardzo bawialny, a z dachem patrząc z boku wygląda bardzo drapieżnie;).

Parę fotek więcej: galeria

A i muszę dodać, że moim skromnym zdaniem żółty Hot Rod wygląda lepiej, niż w oryginalnym czerwonym kolorze;).

Pozdrawiam. F.
Ostatnio zmieniony 2011-10-03, 18:13 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#58 Post autor: 3dom »

Hot Rod jest jednym z ciekawszych modeli alternatywnych jakie ostatnio przewineły się przez zestawy Technic. Fajnie, że zaprezentowałeś go na forum. Do twarzy mu w żółtym. Masz możliwość wrzucenia filmu prezentującego działanie mechanizmów?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#59 Post autor: M_longer »

3dom pisze:Masz możliwość wrzucenia filmu prezentującego działanie mechanizmów?
Hmm?


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zFwRe7DOOK4[/youtube]

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#60 Post autor: 3dom »

M_longer pisze:Hmm?
A na żółto, hmmm?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ