[MOC] Janek Wiśniewski padł

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: Der »

Interesująca praca. Choć pierwsze mi się "psy" przypomniały. A "Janka jeszcze nie oglądałem, ale zachęciłeś mnie.
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

Żbik pisze:Sam MOC wymowny, choć oczywiście zrozumiały tylko lokalnie.
No bez jaj! Nie wiem czy jest w Polsce ktoś kto nie widział tej sceny?

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#18 Post autor: Żbik »

zgrredek pisze:
Żbik pisze:Sam MOC wymowny, choć oczywiście zrozumiały tylko lokalnie.
No bez jaj! Nie wiem czy jest w Polsce ktoś kto nie widział tej sceny?
Lokalnie w sensie w Polsce.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#19 Post autor: Grzesiek »


Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#20 Post autor: Mikolaj »

Żbik pisze: Bycie fajnym nie polega na tym, że się mówi co się wie, tylko że wie się co się mówi. Wyobraź sobie, że wśród nas są ludzie, którzy w tych zawieruchach grudniowych '70 i '81 roku stracili członków rodzin i nie jest im obojętne kiedy ktoś sobie żarty z tego stroi.
Nie zamierzałem "być fajnym" i prawdę mówiąc nie wiem w którym miejscu mogłem kogokolwiek obrazić. Jak się ktoś czuje urażony - np. Ty Żbiku - to jest pw.
Zapomniałeś też o tym, że ja też mam rodzinę, której przed 89 lekko nie było.


Przepraszam za naruszenie kolejnego tematu o smutnym losie Polaków. Już milczę.
Ostatnio zmieniony 2011-03-15, 17:07 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#21 Post autor: Kirysowaty »

Ja jednej rzeczy nie rozumiem. Jednej rzeczy odnośnie pojawiających się tu komentarzy w kwestii nauczania historii. U mnie jakoś i w podstawówce, i w gimnazjum, i w liceum udało się dotrzeć do PRL-u, a nawet gdyby nam się nie udało, to i tak miałbym to gdzieś - ja zawsze jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego miałem podręcznik przeczytany od deski do deski. Od tego są książki, żeby się dokształcać samemu. Co to za marudzenie: "A bo nauczyciel się nie wyrobił..."? Nauczyciel powie na lekcji parę słów (co ze studiów pamięta), a uczeń i tak ma za zadanie poznawać historię na własną rękę. Dla niektórych dodatkowym motywatorem powinno być takie coś, co się nazywa matura.

Już kończę offtop...

Sama praca w porządku, choć dla mnie za prosta. Można było pomyśleć nad nieco większą scenką z udziałem robotników i milicjantów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: Lord Vash »

Mikolaj pisze:o smutnym losie p(!!)olaków
Kolejny argument przemawiający na Twoją niekorzyść. Ale propos samego MOC-a.

Cieszy fakt, że inspiracją do budowania może być zarówno karta z podręcznika do historii, jak i ekstra odjechana bryka. Zgodzę się z przedmówcą- jesteśmy przyzwyczajeni do takich scen i takich detali, że tu czuje się niedosyt. Mógłbyś się pokusić o szerszy punkt widzenia.
A co do lekcji historii. Kirysowaty ma rację, kto chciał, ten historii douczał się na własną rękę. Praktyka pokazuje jednak, że większości się nie chciało. Tematy dotyczące historii najnowszej są z reguły, z racji chronologicznego programu nauczania, zostawiane gdzieś na koniec. W czerwcu po wystawieniu ocen, krótko przed maturami. Nauczyciel służbista powie co trzeba i tyle. Brak szacunku, zainteresowania, pojęcia o tych sprawach u młodego pokolenia wcale mnie nie dziwi. Sam pod tym względem mega douczony nie jestem. I nie oszukuję się- lepiej nie będzie.
I kończąc offtop- czekam na rozszerzenie scenki.
Ostatnio zmieniony 2011-03-15, 17:20 przez Lord Vash, łącznie zmieniany 1 raz.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#23 Post autor: KRUEZ »

Będę bronił Mikołaja - to chyba raczej Jego własna opinia niż złośliwość.... nie każdy musi lubić Ogniem i Mieczem albo Janek Wiśniewski padł - i wcale to nie oznacza braku szacunku dla osób które zginęły lub ucierpiały w tej czy innej dziejowej zawierusze :) Ja nie lubię zdarzeń historycznych które nastąpiły po Janie Sobieskim bo to polski okres Wielkiej Smuty a szacunek do wszystkich pokoleń uczestników kolejnych powstań mam ogromny gdyż Ci ludzie ryzykowali życiem, zesłaniem i katorgą.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#24 Post autor: zgrredek »

Nie dziwię się Mikołajowi, że miał takie skojarzenia. Być może miałbym podobne, gdyby nie to, że akurat film wszedł na ekrany i jest o nim głośno.
Scena z "Psów" jest GENIALNA! W tej krótkiej scenie zawiera się cała natura ubeckości.
Ostatnio zmieniony 2011-03-15, 20:17 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

zgrredek pisze:Scena z "Psów" jest GENIALNA! W tej krótkiej scenie zawiera się cała natura ubeckości.
To prawda, ale docenić ją można jak się zna Człowieka z Żelaza (piosenka!). Pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiła ta scena w kinie - chyba największe z całych Psów. Byłem jednocześnie oburzony, nie mogłem uwierzyć że ktoś mógł coś takiego nakręcić, a w tym samym czasie czułem zachwyt, jak w 30 sekund można fantastycznie sportretować tą "grupę zawodową".

Scenka wg mnie nie jest kompletna. Chociaż bruk trzeba dorobić. No i zmienić Jankowi ubranko.
Ostatnio zmieniony 2011-03-16, 11:40 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#26 Post autor: glaz_pimpur »

Jak zmieni to nie będzie jego praca. W porównaniu do "ćwiartki" ta i tak jest nadzwyczaj rozbudowana. Każdy ma inny sposób na klocki i wszystkie mogą być dobre.

Co do samej piosenki to wersja z "Psów" jako pochodna wydarzeń grudniowych jest też dobrym skojarzeniem, chociaż mi kojarzy się z tym pierwszym i polską punkową alternatywą.
A co do historii w latach komuny to chyba najbardziej zależała od nauczycieli, którzy ją prowadzili. Ja tą prawdziwą poznałem w domu i od pani od polskiego. Pani od historii była z tych "drugich" jak niestety większość nauczycieli w mojej szkole.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#27 Post autor: TruckeR »

glaz_pimpur pisze:A co do historii w latach komuny to chyba najbardziej zależała od nauczycieli, którzy ją prowadzili.
A teraz nie? Wg mojej nauczycielki od historii (starsza ode mnie może o 5-6 lat?) z LO ludzie w PRLu nie robili nic poza walką z systemem i staniem w kolejkach, a żywili się jedynie octem. Dość ciekawe podejście, nie powiem, niestety reprezentowane także w kinematografii - zapewne stąd komentarz Mikołaja.
Ostatnio zmieniony 2011-03-16, 11:39 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

kris kelvin

#28 Post autor: kris kelvin »

No i tak jeszcze dla przypomnienia. Muzykę do piosenki skomponował (jak się później okazało) konfident SB.
Takie to te nasze "Polskie drogi".

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#29 Post autor: Żbik »

Mikołaju, myślę, że przy tak drażliwych tematach lepiej pomilczeć niż oddawać się złośliwości.
kris kelvin pisze:Muzykę do piosenki skomponował (jak się później okazało) konfident SB.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 46256.html

rh

#30 Post autor: rh »

O artykule podlinkowanym przez Żbika - ciekawe ...
Co do pracy - prosta, wymowna, do mnie przemawia bardzo.
Co do filmu - warto zobaczyć. Takiej ciszy na filmie nie pamiętam od dawna, tak samo takiej ciszy przez 3/4 napisów końcowych ... budzi przemyślenia ... i chyba o to chodzi.

ODPOWIEDZ