[MOC] Tankietka TK3

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Tankietka TK3

#1 Post autor: zgrredek »

Obrazek

Jakieś trzy lata temu (wkrótce po moim pojawieniu się na LUGPolu) zobaczyłem tankietkę zrobioną przez jakiegoś gościa z zagranicy (vincez01). I pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to było "Rany! Jaka wielka." Może jej widok tak by mnie nie przeraził, gdyby nie to, że wystawał z niej minifig i proporcjonalnie do niego to tankietka była wielkości czołgu.

Obrazek

Potem swoją tankietkę zbudował Pit, i choć była lepsza od tej powyżej (miała otwierane klapy z przodu) to wciąż była za duża jak na skalę minifig.

Obrazek

Problem wielkości tankietek nie zaprzątał mnie wcale. Uznałem, że pewnie mniejszej nie da się zrobić. Jednak zadałem sobie to pytanie przy okazji jesiennej dyskusji o makiecie pancernej. Wziąłem swoją książkę o pojazdach WP z 39r. i zacząłem się przymierzać do budowy. Wybrałem TK3 zamiast TKS, bo ma trochę łatwiejszą bryłę. Pierwotnie zamiast łańcucha, którego jeszcze wtedy nie miałem, wykorzystałem takie gumowe cosie:
Obrazek
Myślałem, że będą cieńsze od łańcucha i zaoszczędzę dzięki temu na wysokości, ale niestety wysokość okazała się taka sama, a gumowy coś trudno było rozpiąć na kołach.
W końcu po wielu próbach powstała tankietka omalże w skali 1:35. Omalże, bo ma odpowiednią szerokość, ale jest o jedną płytkę za wysoka i o stud za długa.
No i do tego trójbarwne malowanie, które nie wszystkim się podoba, ale gdybym miał zrobić ją szarą to nie zrobiłbym jej wcale.

Trzy zdjęcia w "plenerze", widać, że minifig jest wyższy od tankietki:

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia z różnych stron:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I trzy zdjęcia ujawniające pewne techniki, nie wiem czy legalne:

Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf
Galeria Flickr

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#2 Post autor: Filozof »

Super!
Techniki (zapewne nielegalne) są świetne, bardzo pomysłowe.
No i, o dziwo, moim zdaniem malowanie wygląda w porządku, nie razi po oczach.
Jak najbardziej udana Tankietka jak dla mnie.

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#3 Post autor: Starwarrior »

To jest brown czy Reddish Brown?
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

Bardzo zgrabna ta Tankietka, a malowanie wygląda całkiem naturalnie, o ile przy Renaulcie można było jeszcze mieć mieszane uczucia (choć też nie był zły), to tu kamuflaż jest naprawdę udany, paru sceptyków może się do niego przekona :)

No i bruk nie dominuje już pojazdu ;)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#5 Post autor: pit »

To jest wciąż alternatywa między "skalą" do minifiga, a jako takim odwzorowaniem szczegółów. Jak to gdzieś ktoś powiedział, takie małe pojazdy pasujące rozmiarami do ludzików, wyglądają trochę zabawkowo. I ja się z tym zgadzam. Co nie zmienia fakty, że modelik wygląda całkiem nieźle.

Tylko czy tej płytki z tyłu nie da się zamocować na bricku z jednym studem z boku, a zamiast tego okrągłego nielegalnego :) kafelka dać skosy 1x2 odwrócone, a na nich przyczepić gril?

Trochę ciemne zdjęcia :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Mr.Z »

Obiecałeś czołga!
No ale ok. Tankietka udana. I techniki też niczego sobie. Kół z raundplatów 1x1 chyba jeszcze nie widziałem. Cymesik.
Spodnie minifigowi możesz dać czarne. A sztachety może czarne, skoro już nie brązowe?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

pit pisze:To jest wciąż alternatywa między "skalą" do minifiga, a jako takim odwzorowaniem szczegółów. Jak to gdzieś ktoś powiedział, takie małe pojazdy pasujące rozmiarami do ludzików, wyglądają trochę zabawkowo. I ja się z tym zgadzam.
Dla mnie ludzik jest kwintesencją LEGO. Dlatego wszystko staram się budować w skali ludzików. Przyjmuję, że jest to w okolicach 1:35. Jeżeli czegoś nie umiem zbudować w tej skali to nie buduję wcale. No oczywiście nie dotyczy to technica, model team czy mikroskali, bo to oddzielne dyscypliny.
pit pisze:Tylko czy tej płytki z tyłu nie da się zamocować na bricku z jednym studem z boku, a zamiast tego okrągłego nielegalnego :) kafelka dać skosy 1x2 odwrócone, a na nich przyczepić gril?
Nie wiem czy się da. Z jakichś względów zrobiłem tak. Było to w listopadzie i dziś już nie bardzo pamiętam. Ten cały okres od listopada starałem się zdobyć dwa potrzebne klocki.
Obiecałeś czołga!
Mała zasłona dymna, bo prototyp tej tankietki widziało już kilka osób.
Mr.Z pisze:A sztachety może czarne, skoro już nie brązowe?
Temat koloru drewna już tu kiedyś wałkowaliśmy. Niemalowane deski po pewnym czasie stają się szare. Tak samo jak nie ma brązowych pni drzew, a prawie wszyscy robią brązowe.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#8 Post autor: Belfast »

Pawle, bardzo ładna miniaturka.
Odnośnie koloru sztachet to się z Tobą zgadzam, ale pnie drzew... bywają reddish brown - patrz pnie sosen.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Belfast pisze:ale pnie drzew... bywają reddish brown - patrz pnie sosen
Pnie sosen są jaśniejsze i mają taki różowawo-pomarańczowy odcień, coś między dark orange i dark flesh.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Świetna tankietka. Absolutnie znakomita.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Ojojoj, zapomniałem napisać... W pełni proporcjonalna tankietka w skali minifig. Dokładnie taka jaką widziałem w Muzeum WP. To teraz Zgrredku pora na drugą tankietkę, szwadron rozpoznawczy i kilka działek pp z obsługą oraz kompanię osłonową piechoty. Renówka i jedna tankietka już jest. Temat rozwojowy, nieprawdaż?
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Fistach

#12 Post autor: Fistach »

Tankietka genialnie wymodelowana. Co do mnie zupelnie nie trafia to malowanie. Wyglada (w tej skali) slabo. Juz wolalbym naklejki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

PatrykZ pisze:To teraz Zgrredku pora na drugą tankietkę
Raczej nieprędko, jeśli w ogóle. Nie jestem miłośnikiem militarnych zabawek. Ot naszło mnie. I już przeszło mi.
PatrykZ pisze:Renówka i jedna tankietka już jest.
Jest albo to, albo to, bo mają kilka klocków wspólnych.
To jest brown czy Reddish Brown?
Zależy gdzie.
V1 pisze:Absolutnie znakomita.
Tej wersji się trzymajmy. ;o)
Dzięki za komentarze.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Robienie takiego maleństwa w szarym kolorze rzeczywiście nie ma sensu. Kamuflaż + diorama w tym przypadku świetnie się broni. Fajnie, że już Ci przeszło z czołgami - stanowisz niebezpieczną konkurencję dla innych ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

To zielsko jeszcze mi się podoba. Malwy czy inne smolinosy.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ