Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6834 Celestial Sled
Autor Wiadomość
Krzyek 

Wpisy: 14
Wysłany: 2011-03-16, 22:57   6834 Celestial Sled

Recenzja 6834 Celestial Sled

Dane techniczne
Seria: Ice Planet 2002
Rok premiery: 1993
Waga: 67 gramów
Liczba klocków: 55
Liczba figurek: 1
Spis części: Bricklink , Peeron
Cena: MSRP: 4 $, Bricklink: od 8 zł do 47 zł

Bricklink , Brickset , Lugnet , Peeron

Opakowanie i instrukcja

Charakterystyczne dla serii czarne opakowanie z przodu i po bokach ma zdjęcia głównego modelu. Na tylnej ścianie są przedstawione 3 lub 4 (w zależności jak policzymy) modele alternatywne. Instrukcja to jedna złożona kartka.

Klocki
W zestawie znajdują się klocki tylko w 4 kolorach: czarnym, białym, niebieskim i trans-neon orange. Do ciekawych klocków można zaliczyć:

Kultową trans-neon orange chainsaw of doom

Round Dish 4 x 4 Inverted w kolorze trans-neon orange ( wystąpił w 6 zestawach i 2 service pack'ach )

Narty dla minifiga w kolorze trans-neon orange ( 2 sztuki )

Cztery płozy w kolorze białym ( wystąpiły tylko w 3 zestawach )

Modele
Z tego zestawu można złożyć następujące modele:

1. Model główny, czyli "niebiańskie/niebieskie sanie". Składa się on z dwóch części (pojazdu i modułu radarowego), które można od siebie odłączyć. Sanie są bardzo dobrze zaprojektowane i ładnie wyglądają. Nie można się do niczego przyczepić.

Za sterami pojazdu siedzi dowódca naukowców. Wyróżnia się białym wąsem a'la mors i krzaczastymi brwiami. Główka nadaję się dla wszelkich dziadków, króli, dowódców wojskowych czy czarodziei. Na stroju szefa są złote akcenty, które dodatkowo podkreślają jego wysoką pozycję.

2. Model alternatywny A - to zmodyfikowane sanie. Z przodu pojazdu znajduję się piła, która na pewno w 100% będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie do celów naukowych :P

3. Model alternatywny B - stacja nadawcza/radar. Model genialny w swej prostocie. Gdyby podmienić kilka części, spokojnie można by było zrobić z niego oddzielny zestaw.

4. Model alternatywny C (lub C i D) - antena i sanki. Moim zdanie najsłabsza propozycja z modeli alternatywnych. Antena w żaden sposób nie jest przyczepiona do podstawy i łatwo wypada. Sanki wyglądają na niepraktyczne, zrobione na siłę.

Podsumowanie
Celestial sled to obowiązkowy zestaw dla fanów serii Ice Planet 2002. Pojazd jest stabilny, dobrze zaprojektowany i ładnie wygląda. Dodatkowo posiada ciekawe klocki (w tym także rzadkie płozy) i dopracowanego minifiga. Na Bricklinku używany zestaw kosztuje średnio 12-14 zł, więc jeżeli ktoś miał kiedyś wątpliwości czy kupić, to uważam że powinien go nabyć. Nie zawiedziecie się.

Za

• Ciekawe klocki
  • Minifig
  • Dopracowany model główny
  • Modele alternatywne

Przeciw

• Brak

Ciekawostki
- Białe płozy nadają się na narty dla ludzików Technic, czego dowodem może być zdjęcie pewnego wąsatego skoczka narciarskiego. (ach ten telemark :D)

- Drodzy użytkownicy serwisu UWAŻAJCIE ! LUGpol ma bardzo dobry wywiad, gdyż ta recenzja została wykryta półtorej godziny przed jej opublikowaniem (nori coś o tym wie :P)
Ostatnio zmieniony przez nori 2011-03-16, 23:08, w całości zmieniany 2 razy  

Backbone 

Wpisy: 656
Wysłany: 2011-03-16, 23:04   

Cytat:
narty dla ludzików technik

A może Spejs lub Kastle?

wx45 

Wpisy: 46
Wysłany: 2011-03-17, 01:32   

Bardzo fajnie, że pokusiłeś się o zrobienie modeli alternatywnych. Akurat mam ten zestaw razem z pudełkiem więc jak chcesz mogę zrobić skany i wrzucisz zamiast tego "ToysPeriod".

Fajne zdjęcia, szkoda, że tak mało teksu, z chęcią poczytałbym coś więcej. Recenzji starych kosmicznych zestawów u nas jak na lekarstwo, niestety.

Piterko 

Wpisy: 533
Wysłany: 2011-03-17, 02:28   

Ach i kolejna świetna recenzja. Poza nieszczęsnym "technikiem", wszystko gra.
Widzę, że mamy kolejnego fana IP2002, czym prędzej zapisz się do klubu trans-orange chainswaw of doom :P Niecierpliwię wyczekuję recenzji Ice Sat V oraz DFD.
W Niebiańskich saniach podoba mi się modułowość, będąca domeną serii. Podobnie jak przy Baronie Zamieci, możemy się tu pobawić w odłączanie anteny i zmieniac położenie silnika, tworząc krótszą czy dłuższą maszynę. Sam wygląd też jest "przebojowy". Lubię ten zestaw, ale Ice Sat i DFD są bezkonkurencyjne w swoich klasach. Ten, w kategorii "małe" jest świetny.

A tak w ogóle, recenzja dodana do opisu całej serii.

http://www.00453005_00000...p=166951#166951
Ostatnio zmieniony przez Piterko 2011-03-17, 02:35, w całości zmieniany 1 raz  

Innos 
Sonni

Wpisy: 982
Wysłany: 2011-03-17, 12:19   

Czytając poprzednią recenzję Ice Tunnelatora przypomniał mi się właśnie Celestial Sled, jeden z moich ulubionych małych kosmicznych zestawów, a tu proszę, od razu recenzja - dzięki :) Nie byłem nigdy jakimś wielkim fanem Space, ale seria Ice Planet bardzo przypadła mi do gustu, a ten zestaw był jej esencją - dowódca Cool z wyposażeniem i ciekawy modułowy pojazd. Do tego razem wraz z Exploriensami z 96r była to jedna z dwóch czysto (wyjąwszy Trans Orange Chainsaw of Doom ;P) pacyfistycznych serii z ekspedycją naukową w roli głównej - dla mnie to był duży plus i dużo ciekawsza tematyka do budowania niż wzajemne "zabijanie się" dwóch frakcji (choć jednego Blacktrona na plakacie zamrozili :P), do tego współgrało to z późniejszymi równie pacyfistycznymi seriami Space Port i Arctic z 99r i 2000r w ramach Town.

Jedno, co zawsze przeszkadzało mi w tym zestawie to brak części, która wraz z piłą pojawiła się we wszystkich pozostałych zestawach serii (wg. Peerona oprócz DFD, ale ja w to nie wierzę :P a nawet jeśli to tam jest dość innych bajerów) - Chainsaw Body:

czyli dwuręczny uchwyt do piły - dali to nawet w mniejszym Tunnelatorze, a tu Coolowi go pożałowano - i to bym wymienił jako jedyny minus, bo ten brak zawsze bolał ;) Oprócz tego zestaw i recenzja cool, zupełnie jak szef ekspedycji ;)

NewShool next 
To tylko 2 mpix :P

Wpisy: 59
Wysłany: 2011-03-17, 13:12   

Mój pierwszy zestaw ever - aż się łezka w oku kręci.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu