[MOC] Zwycięska idea debiutu B2-B4

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#31 Post autor: kris kelvin »

Ho ho ho...
Pochwała z ust forumowej Judit Polgár podwójnie cieszy :D
Teraz czekam aż na forum zarejestruje się Kasparow.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#32 Post autor: misiek »

Действительно красивые шахматы. Я хотел бы играть в своей партии с вами Крис. Вы лучший строитель шахматы с кирпичей Lego.

С уважением Гарри Кимович Каспаров
FREE HUGS :D

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#33 Post autor: bazia »

Jako wielka fanka szachów chętnie rozegrałabym partyjkę na tym cacku. Świetny MOC, Kris.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#34 Post autor: V1 »

Chciałem tylko powiedzieć Kris, że po tym, co zobaczyłem w Skarbku Twoje szachy wysiadają...
http://www.flickr.com/photos/karwik/804 ... otostream/
Ostatnio zmieniony 2012-10-03, 21:58 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#35 Post autor: Jerac »

Podoba mi się ta artystyczna asymetria spowodowana pozornym brakiem kilku czerwonych klocków. One pewnie symbolizują trudności jakie napotyka budowniczy lego, gdy nie może odnaleźć ostatnich elementów do wykończenia swojego Dzieła.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#36 Post autor: Bua »

Przykro mi to pisać, ale Emanuel Lasker raczej nie zechciałby zagrać tymi bierkami, bo do gry się nie nadają ze względu na nieczytelność. Stauntony pod tym względem stanowią niedościgniony wzór i tylko ich używa się w turniejach od mistrzostwa miasta szkół podstawowych do mistrzostw świata.

Dobra, pomarudziłem, ale w sumie bez sensu, bo wiemy, że to ma po prostu ładnie wyglądać. A wygląda fenomenalnie. Dość powiedzieć, że kiedy zobaczyłem pierwsze zdjęcie, pomyślałem, że przedstawia ono rzeczywisty drewniany zestaw, którego kopię zrobiłeś z Lego i pewnie prezentujesz na Brickshelfie.

W ogóle to przeglądam sobie od jakiegoś czasu te Wasze prace i co rusz się zdumiewam, jak to czy to jest pięknie zrobione. Na początku myślałem, że przyzwyczaję się do takiego poziomu MOC-y (który chyba spokojnie można nazwać światowym), a tymczasem się na to nie zanosi.

Szachy rzeczywiście są grą pochodzenia indyjskiego, ale ruch b2-b4 nazywa się debiutem orangutana, a orangutany żyją na wyspach Archipelagu Malajskiego, a stąd już dosyć blisko do Japonii.

Edycja: Właśnie zauważyłem, że to jest temat sprzed półtora roku... Ale dobra, com napisał, napisałem. Jak mnie który wytnie, to się nie obrażę.
Ostatnio zmieniony 2012-10-04, 01:55 przez Bua, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#37 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze:Chciałem tylko powiedzieć Kris, że po tym, co zobaczyłem w Skarbku Twoje szachy wysiadają...
http://www.flickr.com/photos/karwik/804 ... otostream/
Cóż, wiele pracy przede mną jak widać. Nie ma co płakać tylko trzeba się wziąć do roboty.
Bua pisze:Przykro mi to pisać, ale Emanuel Lasker raczej nie zechciałby zagrać tymi bierkami, bo do gry się nie nadają ze względu na nieczytelność. Stauntony pod tym względem stanowią niedościgniony wzór i tylko ich używa się w turniejach od mistrzostwa miasta szkół podstawowych do mistrzostw świata.
A ja Ci powiem, że grałem tymi szachami z Laskerem. I nie pisz mi, że to niemożliwe bo on nie żyje od 70 lat. To dziecinna wymówka.
Słynnej gry psychologicznej Lasker nauczył się właśnie ode mnie grając tymi właśnie szachami. Tak się zagapił na te wspaniałe figury, że pomylił pionka z gońcem. Uzyskanej przewagi nie oddałem już do końca, choć Lasker wyczyniał istne cuda i historycy szachów uważają to za najlepszą obronę aktywną w historii dyscypliny. Później dzięki tej nauczce pokonał Bauera w słynnej partii w Amsterdamie. Przez długie lata grywaliśmy korespondencyjnie, choć nie będę tutaj ukrywał, że większość partii przegrałem aczkolwiek po dramatycznych końcówkach. Zresztą sam Capablanca przyznawał się później, że Lasker najwięcej nauczył się ode mnie a on od Laskera.

Jac

#38 Post autor: Jac »

V1 pisze:Chciałem tylko powiedzieć Kris, że po tym, co zobaczyłem w Skarbku Twoje szachy wysiadają...
http://www.flickr.com/photos/karwik/804 ... otostream/
dokładnie Kris!, choć nieudolnie udało ci się skopiować naprzemienność pól szachowych (sprytne!) to jednak pomyliłeś kolory robiąc całość B&W... oj nieładnie, taki plagiat

a poza tym to ładnie, w porywach do pięknie ;)

ODPOWIEDZ