5763 Dune Hopper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

5763 Dune Hopper

#1 Post autor: Backbone »

Obrazek

Seria: Creator
Rok produkcji: 2011
Liczba części: 137 (spis na BL )
Cena: 22-56 zł (BL), polskie sklepy: ok 38zł, allegro 27 - 56zł
Brickset Bricklink Lugnet

Mieszane uczucia - tak można określić ten zestaw, gdy komuś zależy na trzech ładnie wyglądających i bawialnych modelach. Model główny, rzeczywiście wygląda ładnie i jest bawialny. Ale pozostałe dwa niestety pozostawiają wiele do życzenia.


• Pudło i instrukcja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pudło o wymiarach 26 x 14 x 5 cm, waży około 250 gramów. Otwierane tradycyjnie z tyłu poprzez wciśnięcie kawałka kartonu do środka. Oprócz dwóch instrukcji w nim znajdują się woreczki z klockami (oczywście ile, to nie pamiętam bo zestaw kupowałem dawno).

W pierwszej instrukcji znajdziemy instrukcję budowy tytułowego Dune Hoppera i spis części. Druga natomiast to instrukcja budowy dwóch pozostałych modeli i tradycyjnie reklamy.

• Elementy warte uwagi:

Obrazek
2 sztuki w kolorze DBG

Obrazek
2 sztuki w kolorze LBG

Obrazek
5 sztuk w kolorze LBG

Obrazek
Po dwie sztuki w kolorze RED i WHITE

Obrazek
2 sztuki w kolorze WHITE

• Budowa modeli:
Obrazek Obrazek Obrazek

Budowa przebiega szybko i przyjemnie, bez żadnych błędów w instrukcji. Gotowy model główny jest bardzo bawialny. Dach nad kabiną można podnieść i włożyć tam ludzika (niestety brakuje kilku mm aby minifig mieścił się idealnie). Z tyłu mamy oś wleczoną, zawieszoną na dwóch gumkach. Dodaje to wiele uroku i bawialności modelowi.

Obrazek Obrazek

Pozostałe dwa modele to:

- Quad, który wygląda bardzo pokracznie na zdjęciach. Na żywo znośnie, ale nadal to nie jest to (np pięknie wyglądał quad w 5893, a do takiego to mu bardzo dużo brakuje). Oczywiście tylna oś jest resorowana przy pomocy gumek.
- Trajka, czyli motocykl trójkołowy. Patent z gumkami, wykorzystany tym razem z przodu. Oczywiście skręcić kierownicą się nie da, czyli motorek jeździ tylko do przodu i tyłu. I wygląda bardzo pokracznie niestety.

Budowy modeli alternatywnych nie dokumentowałem, bo nie ma to najmniejszego sensu - żadnych ciekawych technik etc tam nie uświadczymy. A budowa trwa bardzo krótko, bo oba modele alternatywne budujemy korzystając z drugiej instrukcji.

• Zdjęcia modeli alternatywnych:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

• Podsumowanie i ocena:

Jako model na półkę (główny), czy też na części warto kupić ten zestaw. Osoby oczekujące wspaniałych trzech modeli mogą czuć się zawiedzone. Ja nie żałuję, polecam szczerze.

Za:
- ładny i bawialny model główny
- sporo ciekawych elementów
- śliczny model na półkę.
- nietypowa, aczkolwiek ładna kolorystyka

Przeciw:
- modele alternatywne.

ODPOWIEDZ